WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат

Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат

буде не менш трьох дітей віком від 3 до 16 років.
Аналогічне право мають усиновителі, опікуни, піклувальники на щомісячні грошові виплати на загальних умовах від дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки чи піклування.
Допомога по догляду за дитиною-інвалідом призначається одному з непрацюючих батьків або непрацюючій працездатній особі, яка їх змінює, усиновителю, опікунові та піклувальникові, що постійно доглядають дитину-інваліда до досягнення нею 16-річного віку.
Допомога по догляду за дитиною-інвалідом матері, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, не призначається, оскільки така мати не вважається непрацюючою та в цей час одержує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Оскільки зазначена допомога виплачується особі, яка займається доглядом за дитиною-інвалідом як часткова компенсація втрати джерела доходу сім'ї у зв'язку з необхідністю залишити роботу з названої причини, а не як допомога на дитину-інваліда, то кратність цього виду допомоги не збільшується, якщо в сім'ї є двоє або більше дітей-інвалідів.
Підставою для призначеннядопомоги одному з непрацюючих працездатних батьків або особі, яка їх замінює, що здійснює постійний догляд за дитиною інвалідом до досягнення нею 16-річного віку, є виданий в установленому порядку медичний висновок. Для призначення і виплати допомоги по догляду за дитиною-інвалідом подаються такі документи:
1. Заява;
2. Копія свідоцтва про народження дитини;
3. Довідка з місця проживання про те, що мати (батько) або особа, яка їх замінює, не працює і постійно доглядає дитину-інваліда;
4. Виписка з медичного висновку на дитину-інваліда, яка видається медичним закладом відповідно до переліку медичних показань, що дають право на одержання соціальної пенсії дітям-інвалідам віком до 16 років.
Для непрацюючих працездатних усиновителів, опікунів та піклувальників подається також копія рішення про усиновлення чи встановлення опіки або піклування.
Допомога по догляду за дитиною-інвалідом виплачується одному з непрацюючих працездатних батьків або особі, яка їх замінює, що здійснює постійний догляд за дитиною-інвалідом до досягнення нею 16-річного віку.
Усиновителі, опікуни й піклувальники подають також рішення про усиновлення або встановлення опіки чи піклування.
Грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше усиновлених дітей віком до 16 років, провадяться щомісячно з дня досягнення третьою (відповідно - четвертою) дитиною трирічного віку по місяць досягнення першою дитиною 16-річного віку. При цьому, якщо в сім'ї більше трьох (чотирьох) дітей, право на ці виплати зберігається до того часу, коли в сім'ї буде не менше трьох дітей віком від 3 до 16 років.
Усиновителі, опікуни та піклувальники мають право на щомісячні грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, на загальних умовах від дня прийняття в установленому порядку рішення про усиновлення або встановлення опіки чи піклування.
Фінансування грошових виплат матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, провадиться за рахунок коштів місцевого бюджету.
Допомога на дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років) призначається їхнім сім'ям, крім робітничої молоді, яка навчається у вечірніх школах, та випускників навчальних закладів віком до 18 років.
Розмір допомоги на дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років) залежить від середньомісячного сукупного доходу кожного члена сім'ї за попередній квартал.
Допомога призначається і на дітей віком до 18 років, які навчаються у вищих, середніх спеціальних та професійно-технічних закладах, незалежно від одержання стипендій. Причому допомога призначається незалежно від одержання на дітей пенсій та інших видів допомог на основі подання відповідних документів. Її виплата проводиться щомісячно з місяця народження по місяць досягнення 16-річного, а для учнів - 18-річного віку працюючим батькам, усиновителям по місцю основної роботи, а непрацюючим - в органах соціального захисту населення за місцем проживання.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається при відсутності у них шлюбу і якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька проведено в установленому порядку за вказівкою матері.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдови та вдівці з дітьми, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника чи соціальну пенсію.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець) вступила в шлюб, то за нею зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу.
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої для дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Статтею 59 Закону встановлені різні розміри допомог для одиноких матерів (вдовам, вдівцям) з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, колишніх вихованців дитячих будинків (шкіл-інтернатів), які мають дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років), та іншим одиноким матерям, які мають дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років), вдовам та вдівцям з дітьми, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію (див. додатки).
У разі народження двох і більше дітей допомога на дітей одиноким матерям призначається на кожну дитину.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей пенсій, інших видів допомоги, передбачених цим Законом.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання матері.
У відділ соціального захисту населення подається заява про призначення допомоги одиноким матерям. У заяві зазначається, перебувала чи перебуває мати в зареєстрованому шлюбі, проживала чи проживає вона разом з особою, від якої має дитину, чи визнана ця особа батьком дитини у встановленому порядку, чи одержує вона на дитину аліменти, або пенсію, дитина всиновлена чи не всиновлена, а також підстава внесення у свідоцтво про народження запису про батька.
Допомога на

 
 

Цікаве

Загрузка...