WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат

Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат

мають право на допомогу по догляду за дитиною на умовах і в розмірах, визначених для працюючих жінок.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може призначатися батькові дитини, бабці, дідові, іншому працюючому родичеві, усиновителям і опікунам, які фактично здійснюють догляд за дитиною, в розмірі, який би призначався матері дитини.
Підставою для призначення працюючій жінці (батькові дитини, бабці, дідові, іншому працюючому родичеві, які фактично здійснюють догляд за дитиною) допомоги по догляду за дитиною до досягнення неютрирічного віку є надана їй у межах встановленого строку й оформлена наказом власника або уповноваженого ним органу частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною.
Батькові дитини, бабці, дідові, іншому працюючому родичеві, які фактично здійснюють догляд за дитиною, частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за їх заявою та на підставі довідки з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку частково оплачуваної відпустки і виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати).
Жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до їх працевлаштування призначається на підставі довідки ліквідаційної комісії; жінкам, зареєстрованим у державній службі зайнятості, - на підставі довідки служби зайнятості.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працюючим жінкам і жінкам, які навчаються з відривом від виробництва (батькові дитини, бабці, дідові, іншому працюючому родичеві, які фактично здійснюють догляд за дитиною), призначається і виплачується підприємством, установою, організацією за місцем основної роботи (служби, навчання).
Жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, жінкам, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, жінкам з числа військовослужбовців, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також жінкам з числа військовослужбовців, звільнених із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань у зв'язку з вагітністю і пологами, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається й виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання.
Допомога по догляду за дитиною працюючим жінкам і жінкам, які навчаються з відривом від виробництва, виплачується щомісячно від дня надання частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення, але не довше, як по день досягнення дитиною трирічного віку включно.
Усиновителі, як працюючі, так і непрацюючі, мають право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на загальних умовах, але не раніше, ніж від дня прийняття рішення про усиновлення.
Грошові виплати провадяться матерям, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, та усиновителям, опікунам, піклувальникам і знову створеним сім'ям, батьки яких мали дітей від попереднього шлюбу, за умови, що ці діти усиновлені одним з них.
Коли батьки мають спільних дітей у віці від 3 до 16 років і разом з ними в одного з подружжя є троє чи більше дітей, то допомога виплачується цій матері (батькові). У разі, якщо батьки, які до вступу в повторний шлюб виховували по двоє дітей, а після створення сім'ї ці діти не усиновлені, але батьки мають спільну дитину старше трьох років, то грошова виплата надається одному з них як такому, що займається доглядом трьох дітей віком вад 3 до 16 років. Тобто зазначена допомога не може надаватися двічі на догляд одних і тих самих дітей.
Якщо одна дитина (або кілька дітей) у віці від 3 до 16 років перебуває у дитячому закладі на повному державному утриманні, то вона виключається із складу сім'ї. При цьому якщо у батьків не залишається ще трьох або більше дітей цього віку, то права на одержання допомоги як мати чи батько, зайняті доглядом трьох і більше дітей, вони не мають.
Розмір грошової виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, встановлено ст. 35 Закону залежно від кількості дітей - по догляду за трьома дітьми віком до 16 років, по догляду за чотирма і більше дітьми віком до 16 років.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 103 проведено розмежування між працюючими особами, які зайняті доглядом за трьома і більше дітьми віком до 16 років. З 01.02.95 розмір допомоги залежить від кількості дітей (трьох чи чотирьох) і від факту роботи (працюючі - непрацюючі).
Грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, призначаються залежно від середньомісячного сукупного доходу кожного члена сім'ї за попередній квартал.
Грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, призначаються і виплачуються підприємством, установою, організацією за місцем основної роботи (служби, навчання) матері, а якщо мати дитини не працює (не служить, не вчиться), - за місцем роботи (служби, навчання) батька.
У разі, коли батьки не працюють (не служать, не вчаться), грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей до 16 років, призначаються і виплачуються органами соціального захисту населення за місцем проживання.
До заяви про призначення грошових виплат повинні бути подані: 1. Довідка про склад сім'ї із зазначенням прізвища, імені, по батькові, родинних відносин кожного з членів сім'ї і роду їх занять; 2. Копії свідоцтв про народження дітей; 3. Довідки про доходи кожного з членів сім'ї за попередній квартал. Особи, які мають особисте підсобне господарство, крім того, додають довідки про наявність такого господарства.
Усиновителі, опікуни і піклувальники подають також рішення про усиновлення або встановлення опіки чи піклування.
Грошові виплати матерям, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, провадяться щомісячно від дня досягнення третьою (відповідно четвертою) дитиною трирічного віку по місяць досягнення першою дитиною 16-річного віку. При цьому, якщо в сім'ї більше трьох (чотирьох) дітей, право на ці виплати зберігається до того часу, коли в сім'ї

 
 

Цікаве

Загрузка...