WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат

Державна допомога сім'ям з дітьми - Реферат


Реферат на тему:
Державна допомога сім'ям з дітьми
В умовах спаду виробництва та інфляційних процесів головну увагу держава приділяє підтримці підростаючого покоління - дітям та сім'ям з дітьми.
Державна допомога сім'ям з дітьми є гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги із врахуванням складу сім'ї, її доходів, віку та стану здоров'я.
Державними органами соціального захисту населення призначаються і виплачуються такі види допомоги:
- допомога по вагітності й пологах жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, і жінкам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні не менше 10 місяців;
- одноразова допомога при народженні дитини непрацюючим батькам;
- допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років - непрацюючим;
- допомога по догляду за дитиною-інвалідом;
- допомога на дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років) непрацюючим батькам;
- допомога на дітей одиноким матерям;
- допомога на дітей військовослужбовців строкової служби;
- тимчасова допомога на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або коли стягнення аліментів неможливе.
Розглянемо державну допомогу по видах виплат.
Допомога по вагітності і пологах призначається й виплачується підприємством, установою та організацією за місцем основної роботи (служби, навчання) жінки, а іншим жінкам, які мають право на цю допомогу, але не працюють, призначення і виплата її провадиться органами соціального захисту населення за місцем проживання.
Підставою для призначення жінкам допомоги по вагітності й пологах є виданий у встановленому порядку лікарняний листок, а для жінок, звільнених з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, - додатково довідка ліквідаційної комісії. Для жінок, які зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні не менше 10 місяців, необхідна довідка державної служби зайнятості.
Інші документи не можуть бути підставою для призначення допомоги. Допомога виплачується жінкам за весь період відпустки по вагітності й пологах тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56, а в разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70 календарних днів після пологів.
Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно і надається жінкам у повному обсязі, незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
Особи, які усиновили новонароджених дітей, мають право на допомогу по вагітності і пологах на період післяродової відпустки з дня народження дитини (56 днів).
Одноразова допомога при народженні дитини надається матері (батьку).
Разом з цим надається додаткова одноразова грошова допомога матерям, які стали на облік у медичному закладі в ранні строки вагітності (до 12 тижнів), регулярно відвідували й виконували рекомендації лікарів.
У разі народження двох і більше дітей одноразова допомога призначається для сім'ї на кожну дитину.
Одноразова і додаткова допомоги при народженні дитини виплачуються сім'ї, якщо звернення за їх призначенням відбулося не пізніше 6 місяців від дня народження дитини. В разі смерті матері при пологах одноразова допомога при народженні дитини надається батькові чи іншій особі, яка виховує дитину за умови звернення по допомогу не пізніше б місяців від дня народження дитини.
Особам, які усиновили або взяли під опіку дитину, одноразова допомога виплачується на загальних підставах.
Виплата допомоги, як правило, провадиться по місцю роботи або навчання матері, якщо вона не працює, - за місцем роботи батька, а непрацюючим батькам - органами спеціального захисту за місцем їх проживання. Аналогічно й жінкам з числа військовослужбовців, звільнених із Збройних Сил України у зв'язку з вагітністю, допомога призначається органами соціального захисту за місцем проживання.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається: працюючим жінкам та тим, які навчаються з відривом від виробництва; жінкам, які звільнені з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації; жінкам, що зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, тобто мають право на цю допомогу.
Жінкам, які працюють на виробництві, надається частково оплачувана відпустка з виплатою за цей період додаткової допомоги. Якщо під час частково оплачуваної відпустки по догляду за першою дитиною народжується друга дитина, то допомога по догляду за першою дитиною надається за решту періоду до досягнення нею трирічного віку. Від дня закінчення частково оплачуваної відпустки по догляду за першою дитиною для одержання допомоги по догляду за наступною дитиною жінка повинна оформити відпустку на загальних підставах.
Жінкам з числа військовослужбовців, звільнених із Збройних Сил України та інших військових формувань у зв'язку з вагітністю і пологами, при народженні наступної дитини допомога по догляду за нею призначається як непрацюючим, а за першу дитину - на загальних підставах.
Жінки, звільнені у зв'язку з ліквідацією підприємств чи установ, а також жінки, які були зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, допомога призначається як непрацюючим.
Студентам (учням)-жінкам, які мають дітей віком до трьох років і в цей час продовжують навчання з відривом від виробництва, умовою для одержання у повному розмірі допомоги по догляду за дитиною і стипендії є виконання навчального плану.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і виплачується щомісяця працюючим жінкам незалежно від стажу роботи;
жінкам, які навчаються з відривом від виробництва;
жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, і жінкам, які зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні, у розмірі 100 % мінімальної заробітної плати незалежно від стажу роботи.
Жінки з числа військовослужбовців, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також жінки з числа військовослужбовців, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань у зв'язку з вагітністю і пологами,

 
 

Цікаве

Загрузка...