WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аудит — необхідна умова функціонування суб'єктів господарювання у ринковій економіці - Реферат

Аудит — необхідна умова функціонування суб'єктів господарювання у ринковій економіці - Реферат

документами.
Системний аудит - перевірка надійності контролю яка дає впевненість, що недоліків немає, бо фінансові показники відображені в бухгалтерському обліку без перекручень.
Мета обох підходів одна - гарантувати чіткий висновок по проведеному аудиті. Виділяють два етапи аудиту. На першому етапі визначається мета аудиту, тобто
наявність, повнота і оцінка розкриття у звіті всіх статтей. При цьому, розглядаючи кредиторів, аудитор перевіряє повноту їх відображення в обліку. На другому етапі розглядає всі конкретні ризики, пов язані з клієнтами та проведенням технологічних операцій, наявність обладнання, запасів сировини й інше. Так складається система внутрішнього контролю, яка зводить нанівець ризик помилки.
Тільки після перевірки ступеня ризику на даному підприємстві аудитор може визначати обсяг перевірки, яку необхідно провести, чи аналізу, який можна підрозділити на категорії: інспекція, нагляд, підтвердження, підрахунок, аналітичний огляд.
Інспекція - аналіз бухгалтерських документів, який характеризує достовірність звітних даних.
Нагляд за виконанням операцій свідчить про точність виконання і шляхи виконання операції.
Підтвердження - вияснення офіційно чи неофіційно, у межах чи поза межами перевірюваного підприємства чи за ним, в усній чи письмовій формі як по окремих операціях, так і в цілому, стану надійності проведення операцій.
Підрахунок - перевірка арифметичної точності бухгалтерськихзаписів у документах і виконавчих розрахунках.
Аналітичний огляд - виявлення окремих тенденцій, статистичних та інших даних для вивчення впливу змін на діяльність підприємств.
Аудит можна підрозділити на етапи: планування - розробка підходів до перевірюваного об'єкта; опитування - виявлення фактів, які мають значення при перевірці;
регістрація - огляд системи бухгалтерського обліку клієнта; підтвердження - перевірка окремих операцій і їх відображення в бухгалтерському облікові від початку і до кінця її проведення з тим, щоб підтвердити, що всі записи в обліку операцій здійснені правильно і відхилень немає.
Оцінка - перша оцінка стану бухгалтерського обліку; якщо вона негативна по остаточних рахунках, то виявляються причини й недоліки та ступінь ризику.
Аудиторський ризик (АР) можна підрозділити на:
невиправданий ризик (HP) - ризик за рахунок недостовірності звітних даних, відображених у фінансових рахунках, запланований, діловий;
контрольний ризик (КР) - допущений клієнтом в розрахунку, що аудитор його не виявить, але останній його виявив;
дослідницький ризик (ДР) - ризик, коли ні клієнт, ні аудитор не виявили недостовірності звітних даних. Його можна виразити через формулу:
Тому головною метою аудитора є дослідницький ризик, який оцінюється через невиправданий і контрольний ризик.
Діяльність аудитора по перевірці чи аналізові товариства або акціонерного підприємства закінчується аудиторським висновком, який можна підрозділити на два - кваліфікований і некваліфікований.
Кваліфікований аудиторський висновок вказує на недоліки у постановці бухгалтерського обліку, прорахунки та інші проблеми, виявлені в ході перевірки, які потребують виправлення.
Некваліфікований аудиторський висновок вказує на стан бухгалтерського обліку і фінансовий стан підприємства як на задовільні і зауважень не містить.
Висновки аудиторів мають, як правило, некваліфікований характер.
Як бачимо, система контролю потребує значного удосконалення, встановлення системи нагляду за діяльністю аудиторів, який повинне виконувати Державне контрольно-ревізійне управління.
Цей захід значною мірою підвищить якість аудиторських перевірок, поліпшить платіжну дисципліну та забезпечить своєчасні розрахунки з бюджетом по всіх джерелах надходжень доходів від підприємств, акціонерних товариств та інших госпрозрахункових структур.
Література:
1. Азаров В., Гурченко М. Основні напрями реформування державного підприємства // Екон. України. - 1995. - № 2. - С. 59-63.
2. Леонов Г. Ф., Хуторненко С. А., Шаблий Е. И. Особенности экономической культуры в США, Японии и странах Западной Европы. - К.: УкрНТИ, 1992. - 60 с.
3. Бабич В. П., Сало И. В. Государственное управление финансами в рыночной экономике. - К.: Акад. информатики, 1994. - 97 с.
4. Балтійський ринок цінних паперів // Україна-Бізнес. - 1995. - № 10. - С. 10.
5. Богиня Д., Волинський Г. До питания щодо різних варіантів ринкових реформ // Екон. Украйні. - 1994. - № 3. - С. 29-34.
6. Бондаренко А. Ф., Головко Г. М., Алибекова Б. Ш., Мищенко В. И. Основы маркетинга / Под ред. В. И. Мищенко. - Сумы: Слобожанщина, 1995. - 344 с.
7. Бобров В. Я. Основи ринкової економіки. - К.: Либідь, 1995. -320с.
8. Борисенко А. Экономико-математическая модель эффективного использования инвестиций // АПК: экономика, управление. - 1995. -№ 1. - С. 25-30.
9. Браунинг П. Современные экономические теории. - М.: Экономика, 1986. - 160 с.
10. Гальчинський А. С. Сучасна валютна система. - К. : Лібра, 1993. - 96с.
11. Геллер И. "Сі у" вводит свои индикаторы фондового рынка // Сі у. - 1995. - 11 апр. - С. 5-6.
12. Герасшмук М. Економічні та інституційні умови інвестиційної діяльності // Екон. України. - 1994. - № 12. - C.3-11.
13. Грядовая О. Ценообразование на рынке государственных ценных бумаг // Рос. экон. журнал. - 1995. - № 4. - С. 45-54.
14. Давидов О. Оптимальна структура джерел фінансування інвестицій на підприємствах // Екон. України. - 1994. - № 11. - С. 84-87.

 
 

Цікаве

Загрузка...