WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Податок на додану вартість, акцизний збір та податок на прибуток - Реферат

Податок на додану вартість, акцизний збір та податок на прибуток - Реферат


Реферат на тему:
Податок на додану вартість, акцизний збір та податок на прибуток
Податок на додану вартість (далі - ПДВ) належить до непрямих податків, який сплачується до державного бюджету на кожному етапі виробництва продукції, товарів, виконання робіт, надання послуг, при імпорті товарів до або під час митного оформлення. Таким чином, ПДВ є частиною новоствореної вартості і сплачується до державного бюджету.
Платниками податку на додану вартість є:
- підприємства, організації (в тому числі будь-які неприбуткові), філіали, відділення і відокремлені підрозділи підприємства (організації) та інші юридичні особи, які розташовані на території України і мають розрахункові рахунки в установах банків, самостійно реалізують товари, виконують роботи та надають послуги;
- міжнародні об'єднання, включаючи міжнародні неурядові організації, іноземні юридичні особи і грома дяни, які здійснюють від свого імені виробничу чи іншу підприємницьку діяльність на території України. У разі, якщо зазначені суб'єкти підприємницької діяльності не мають розрахункових рахунків в установах банків України і не мають постійних представництв в Україні, податок на додану вартість сплачується покупцями товарів, замовниками робіт (послуг);
- громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю;
- громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які ввозять (пересилають) товари або предмети на митну територію України.
Об'єктом оподаткування є обороти:
- з реалізації (робіт, послуг), крім їх реалізації за іноземну валюту;
- з реалізації продукції, товарів (робіт, послуг) як власного виробництва, так і підданих обробці, переробці чи придбаних;
- з реалізації товарів (робіт, послуг) з частковою оплатою та оборотів з передачі товарів (робіт, послуг) без оплати їх вартості всередині підприємства для потреб власного споживання, витрати на які не належать до собівартості виробництва та обігу), а також для потреб своїх працівників;
- з передачі товарів (робіт, послуг) без оплати їх вартості в обмін на інші товари (роботи, послуги);
- з передачі безкоштовно або з частковою оплатою товарів (робіт, послуг) іншим підприємствам чи громадянам;
- з реалізації предметів застави, включаючи їх передачу заставодержателю при невиконанні забезпеченого заставою зобов'язання.
У громадян, які займаються підприємницькою діяльністю і у яких протягом року виручка від реалізації товарів (робіт, послуг) перевищила 100 мінімальних заробітних плат, об'єктом оподаткування є різниця між сумою виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) і матеріальними витратами, що фактично використані на виробництво вказаних товарів (робіт, послуг).
Оподаткований оборот включає відвантажені товари, виконані роботи, надані послуги, які обчислюють, виходячи з їх вартості за вільними цінами і тарифами, державними фіксованими та регульованими цінами й тарифами, що включають податок на додану вартість за встановленими ставками.
При реалізації товарів за державними фіксованими та регульованими цінами, які включать ПДВ, оборот для оподаткування визначають, виходячи з цих цін із врахуванням у відповідних випадках фактично наданих торговельних знижок.
При визначенні оподаткованого обороту до нього включають суму акцизного збору та плату за організацію програм телебачення і радіомовлення у встановлених розмірах, а також суму надбавок до цін (тарифів), передбачених чинним законодавством.
До оподатковуваного обороту не включаються:
- обороти з реалізації продукції (робіт, послуг) одних структурних одиниць підприємства для промислововиробничих потреб інших структурних одиниць цього ж підприємства, якщо вони не мають розрахункового рахунку в установі банку і перебувають на балансі основного підприємства та не здійснюють від свого імені виробничу чи іншу комерційну діяльність;
- продаж, обмін, безплатна передача основних засобів, придбаних до 06.01.93 p.;
- вартість заставної тари;
- обороти по наданню платних послуг казино, обороти з гральних автоматів з грошовим виграшем, виграші по ставках на іподромах.
Податок на додану вартість включається в державні регульовані (фіксовані) та вільні ціни (тарифи) товарів, крім встановленого переліку, а також до надбавок, знижок, націнок, винагород, зборів за ставкою у розмірі 20% до оподатковуваного обороту, який не включає ПДВ.
Аналізуючи період від впровадження ПДВ до цього часу, зазначимо, що порядок і нарахування ПДВ та його сплати перебувають у постійному русі, змінюються.
Акцизний збір, як і ПДВ, належить до непрямих податків і встановлюється на високорентабельні та монопольні товари (продукцію) і включається до ціни цих товарів (послуг).
Ставки та перелік товарів (послуг), на які поширюється акцизний збір, встановлюються Верховною Радою України.
Платниками акцизного збору виступають суб'єкти або замовники підакцизних товарів, а також ті, що імпортують підакцизні товари громадянам, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи; громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які ввозять або пересилають товари на мигну територію України.
Об'єктами оподаткування акцизним збором визначені:
- обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів шляхом їх продажу, обміну на інші товари чи шляхом безкоштовної передачі товарів або з частковою їх оплатою;
- обороти з реалізації товарів для власного споживання, промислової переробки, а також для своїх працівників;
- митна вартість завезених в Україну товарів із врахуванням мита та митних зборів, придбаних за іноземну валюту у порядку товарообмінних операцій або безкоштовно одержаних;
- обороти в порядку натуральної оплати праці;
- обороти з реалізації конфіскованого, спадкового, безхазяйного

 
 

Цікаве

Загрузка...