WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аналіз управління діяльності комерційних банків, та основні напрямки покращення (на прикладі Філії «Відділення Промінвестбанку м. Рахів Закарпатської - Реферат

Аналіз управління діяльності комерційних банків, та основні напрямки покращення (на прикладі Філії «Відділення Промінвестбанку м. Рахів Закарпатської - Реферат

певний товар відбувається у такий спосіб. По-перше, продавець намагається забезпечити вищу якість свого товару, використовуючи технічні новинки. По-друге, фірма прагне створити сприятливі умови, пов'язані із продажем товару, наприклад, відкриваючи сервісні центри ремонту виробів, надаючи безплатні консультації щодо використання товару тощо. По-третє, продавець здійснює активну маркетингову діяльність, вивчає кон'юнктуру ринку, виявляє тенденції в попиті споживачів, щоб відповідним чином реагувати на них і тим самим випередити конкурентів. Усі маркетингова ні заходи розраховані на те, щоб привернути увагу покупців, надати їм відповідну інформацію про існування та споживчі властивості товару, спонукуючи цим споживача до купівля.
3. Недобросовісна конкуренція - це діяльність суб'єктів ринку, спрямована на забезпечення домінуючого становища на ринку й одержання максимальної вигоди за допомогою обману споживачів і партнерів. Недобросовісна конкуренція має такі вияви:
" неправомірне використання товарного знака, фірмового найменування, марки товару, копіювання форми, упаковки, пряме відтворення товару іншої фірми;
" поширення неправомірних відомостей про товари інших підприємців;
" оволодіння, використання розголошення комерційної таємниці, що завдає шкоди іншому підприємцю;
" переманювання провідного персоналу фірм - конкурентів.
Не слід звичайно перебільшувати масштаби і можливості такої діяльності, але і не зважати на неї не можна. Тому ринковий механізм потребує певного корегування ззовні, що може здійснити лише держава.
У радянській економічній літературі розглядали такі два видиконкуренції: внутрішньогалузевий і міжгалузевий.
4. Внутрішньогалузева конкуренція - це суперництво між окремими підприємцями і фірмами однієї галузі щодо одержання прибутку. Щоб з'ясувати мету, механізм і результати цієї конкуренції розглянемо такий приклад (табл.2)
Таблиця 2
Приклад внутрішньогалузевої конкуренції
Підприємство Індивідуальна цінність товару, гр. од.
Ринкова цінність
товару, гр. од. Надприбуток
г. од.
І
ІІ
ІІ
100
90
80
90
90
90
-10
0
+10
Три підприємства виробляють одинакий товар певної споживної вартості (мотоцикли) з різною індивідуальною цінністю виробництва товару 100, 90 і 80 гр. од., проте продаватимуть товар за ринковою ціною 90 гр. од. Тоді перше підприємство, в якого індивідуальна цінність товару перевищує ринкову, матиме необоротні витрати (збитки) з прибутку (-10 гр. од.). Друге підприємство одержуватиме прибуток, що закладений у виробництві цього товару. Третє підприємство переможе у конкурентній боротьбі завдяки продуктивності праці, високій кваліфікації працівників, низьким витратам виробництва і нижчій індивідуальній цінності товару порівняно з його ринковою цінністю та одержить надприбуток 10 гр. од.
Перший підприємець стоїть перед вибором: або розоритися, або вжити рішучих заходів для поліпшення організації виробництва і збільшення продуктивності праці. Другий також неповинен забувати про підвищення продуктивності праці, щоб не опинитися в тій самій ситуції, що і перша група підприємців. Третій має підтримувати високий рівень продуктивності праці, щоб і одержувати надприбуток. Отже, внутрішньогалузева конкуренція змушує всіх суб'єктів виробництва постійно підвищувати продуктивність праці.
Мета внутрішньогалузевої конкуренції - отримання надприбутку, її механізм - підвищення продуктивності праці, зменшення витрат виробництва, зниження індивідуальної цінності товару. Результатом виробництва, зниження індивідуальної цінності товару. Результатом внутрішньогалузевої конкуренції є формування ринкової ціни товару.
5. Міжгалузева конкуренція є специфічною формою конкуренції капіталів у боротьбі за їх прибутковіше застосування. Міжгалузева конкуренція зумовлена зростанням потреб на окремі групи товарів, що випускаються у різних галузях. Капітали з інших галузях, згортаючи інші виробництва, переливається в галузі, де прибутки вищі. Тобто видозмінюються пропорції між галузями і великими сферами економіки.
Проаналізуємо міжгалузеву конкуренцію на прикладі (табл.3).
Таблиця 3
Приклад міжгалузевої конкуренції
Галузь
Капітал
(витрати
Виробництва)
К, гр. од.
Галузева
Цінність
Товару,
Гр. од.
Галузевий
Прибуток
Гр. од.
Галузева
Норма
Прибутку
Рt.%
Середня
Норма
Прибутку
Рt сер. % Середній
прибуток
гр. од.
І
ІІ
ІІІ
100
100
100
130
120
110
30
20
10
30
20
10
20
20
20
20
20
20
У різних галузях відрізняються витрати виробництва, галузева цінність товару, галузевий прибуток і норма прибутку на вкладений капітал (30%, 20%, 10%). Насправді такі різні галузеві норми прибутку тривалий час зберігатися не можуть, почнеться переливання капіталів із галузей із низькою нормою прибутку в галузі із високою. Так, з третьої галузі почнеться переливання капіталу в першу галузь. У результаті цього в першу галузь увіллється новий капітал, зростуть виробництво і пропозиція товару, його ціна стане нижчою за альтернативну вартість (наприклад, зменшиться з 130 до 120 г. од.). У третій галузі відбуватиметься відплив капіталу, скоротиться виробництво товарів, підвищиться попит на них, зростуть ціни (із 110 до 120 гр. од.).
Вільне переливання капіталу відбувається постійно й нескінченно. Внаслідок цього галузеві норми прибутку мають тенденцію до вирівнювання в середню норму прибутку. Тепер кожен підприємець у будь-якій галузі, вкладаючи капітал, розраховує на середню норму прибутку (в розглянутому прикладі це 20%), тобто на однаковий прибуток на однаковий капітал або на середній прибуток як абсолютну величину прибутку відповідно до його середньої норми. Отже, мета міжгалузевої конкуренції також полягає в тому, щоб одержати найвищий прибуток. Її механізм - міграція капіталів з галузей із низькою нормою прибутку в галузі з високою. Результатом переливання капіталів є формування середньої норми прибутку. Якщо в епоху вільної конкуренції переливання капіталу відбувалося у фізичних формах, тобто за допомогою інвестиції, будівництва підприємств, утворення фірм, то в епоху корпоративного виробництва основною формою переливання капіталу є купівля - продаж акцій і цінних паперів на фондовій біржі.
5. Досконала і недосконала конкуренція
У ХІХ ст. в економічній науці з'явилась і в ХХ ст. розвинулась теорія досконалої і недосконалої конкуренції, яка згодом посіла основне місце. Її автор Ф. Еджуорт, А. Курно, ДЖ. Робінсон, Е Чемберлен та інші вчені вважають, що

 
 

Цікаве

Загрузка...