WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Місцеві бюджети в складі бюджетної системи - Курсова робота

Місцеві бюджети в складі бюджетної системи - Курсова робота

фінансового управління, який часто приймає попередні рішення і обговорює їх управліннями перед прийняттям рішень.
- Бюджетні рішення. Начальник фінансового управління приймає рішення про включення бюджетного рахунку до пропозицій проекту бюджету.
- Підготовка бюджету та відповідальних документів. Цей етап передбачає складення бюджетного документу, підготовку підтверджуючих документів, зазвичай проекту рішення про бюджет на відповідний рік і пакету пропозицій. Розпорядники бюджетних коштів представляють окремі обґрунтування своїх пропозицій бюджетним комісіям.
- Подання бюджету на розгляд часто супроводжується пояснювальною запискою стосовно змісту бюджету, аргументацією основних показників.
Формування бюджету має розглядатися як технічний процес, а також як продовження процесу здійснення політики. Це спосіб виконання державних рішень стосовно ресурсів і пріоритетів. Основним з важливих засобів успішного формування бюджету є можливість одночасного охоплення трирічного періоду : формування бюджету потребує аналізу попереднього року, управління процесом поточного року і підготовки до наступного року.
Календарний документ, який містить помісячний виклад одночасного здійснення діяльності з огляду на трирічний термін, допоможе керівникам, адміністраторам і фахівцямна всіх рівнях уряду завжди мати змогу бачити своє місце в бюджетному процесі.
Приклад можливого календарного плану заходів формування проектів місцевого бюджету наведено в додатку 2.
Аналіз і оцінка надходжень та видатків.
Аналіз фінансових даних є основою управління органів місцевого самоврядування. Ефективне управління фінансами, що включає розуміння поточної фінансової ситуації і вміння прогнозувати доходи та видатки бюджету, є найважливішим елементом оцінки фінансового стану. Існує три основних категорії аналізу :
- Контроль за видатками - витрати на подання послуг та фактори, що впливають на зростання рівня витрат.
- Забезпечення бюджетних надходжень - можливості мобілізації органом місцевого самоврядування наявних джерел доходів.
- Фінансовий баланс - планований та поточний баланс між видатками та доходами нині та тенденції на майбутнє.
На схемі1 показано ключові фактори контролю за видатками, залучення доходів та забезпечення фінансового балансу.
Відповідно до Бюджетного кодексу, місцевий бюджет містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати складають єдиний баланс відповідного бюджету. Частину схеми "Доходи", представлену у лівій половині ілюстрації, розподілено на власні джерела та зовнішні. Основними власними джерелами доходів є закріплені за місцевими бюджетами податки і збори, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, а також доходи, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів. Зовнішні джерела включають дотації, субвенції та запозичення.
Схема 2.
Доходи Видатки
Збалансування бюджету.
Загальноприйнятим джерелом місцевих надходжень є податкові збори, ставки яких встановлює та має право стягувати орган місцевого самоврядування. "Адміністрування збору доходів" - другий основний елемент схеми в частині "Доходи". Як правило, адміністрування ніколи не буває стовідсотково ефективним, оскільки, навіть при найкращій організації збору податків можлива недоїмка. Рівень недоїмки - основний критерій ефективності процедур збирання.
Короткострокові кредити для погашення касових розривів свідчать про певні проблеми у плануванні доходів та видатків, у той час як довгострокові кредити під інвестиційні проекти, як правило, є ознакою належного управління фінансами і довіри до керівництва з боку позичальників. Цільове фінансування капіталовкладень та кредити на інвестиційні проекти створюють потребу своєчасного планування витрат на утримання цих об'єктів у майбутньому та інших операційних витрат, пов'язаних з їх експлуатацією.
Друга частина схеми стосується відповідальності за послуги. В першу чергу необхідно аналізувати обсяг фактично наданих послуг. Важливим фактором є заборгованість бюджету та її динаміка.
Фінансовий баланс є порівнянням доходів та видатків. Якщо доходи перевищують видатки, існує профіцит; якщо видатки є більшими за доходи, то наявний дефіцит. Відповідно до Кодексу бюджет Автономної Республіки Крим та міські бюджети можуть прийматися з дефіцитом виключно у частині бюджету розвитку. Джерелом покращення цього дефіциту є запозичення. Затвердження обласних, районних, районних у містах, сільських та селищних бюджетів з дефіцитом не допускається.
Збалансування бюджету є найбільш відповідальним етапом формування бюджету.
Прогнозування доходів та видатків місцевих бюджетів.
Фінансове прогнозування - це процес складання органами місцевого самоврядування прогнозу доходів і видатків майбутніх років, що базується на економічних припущеннях та фінансовій політиці.
Прогнози є інструментами фінансового управління, що можуть припускати майбутній фінансовий вплив поточної політики, економічних тенденцій і припущень. Застосовані поза річним бюджетом прогнози пов'язують річний дохід з іншою більш довгостроковою роботою по місцевому плануванню і розвитку. Фінансові прогнози доходів і видатків пов'язують річний дохід з капітальним бюджетуванням, борговим плануванням та соціально - економічним розвитком.
Для прогнозування доходів необхідно :
- визначити джерела доходів, з яких будуть складатися прогнози;
- зібрати фактичні дані по кожному джерелу доходів принаймні за три останні роки;
- визначити основу для прогнозу ( почистити дані, виключивши
негрошові надходження чи відшкодування та переплати );
- прогнозувати дані і характеристики кожного джерела доходів для визначення найбільш придатної методики прогнозування;
- виробити та застосувати необхідний метод прогнозування;
- визначити чи прийнятний даний прогноз доходів та відрегулювати його відповідно до змін, що можуть вплинути на доход.
Аналіз факторів, що впливають на доходи.
1.Аналіз недоїмки по платежах до бюджету;
2.Аналіз зменшення заборгованості по виплаті заробітної плати на підприємствах та бюджетних установах;
3. Аналіз тенденції переходу на сплату єдиного податку;
4.Аналіз повноти зарахування до бюджету відсотків, що сплачуються установами банків за користування тимчасово вільними залишками бюджетних коштів;
5.Аналіз взаємних розрахунків між бюджетами;
6.Аналіз запозичень на погашення позик;
7.Аналіз повноти зарахування до бюджету плати населення за надані послуги в бюджетних установах, спеціальних коштів та коштів за дорученням;
8.Аналіз надходження місцевих податків та зборів в

 
 

Цікаве

Загрузка...