WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Валютний ринок і валютні операції - Реферат

Валютний ринок і валютні операції - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Валютний ринок і валютні операції
?
План
1. Позначення іноземних валют
2. Характеристика валютних ринків
3. Учасники валютного ринку
4. Цілодобовість ринків
5. Дата валютування й дата закінчення
6. Терміновість операцій
1. Позначення іноземних валют
У світовій практиці прийняті наступні трибуквені латинські позначення валют, найбільше часто використовуваних у міжнародному й вітчизняному обороті:
USD долар США
DEM німецька марка
JPY японська ієна
GBP (STG) англійський фунт стерлінгів
CHF (SFR) швейцарський франк
FRF французький франк
NLG (DFL) нідерландський гульден
ITL (LIT) італійська ліра
BEF бельгійський франк
ECU (XEU) ЕКЮ, європейська валютна одиниця
AUD австралійський долар
NZD новозеландський долар
CAD канадський долар
SGD сінгапурський долар
ATS австрійський шилінг
ESP іспанська песета
SEK шведська крона
NOK норвезька крона
DKK датська крона
FIM фінська марка
РТЕ португальське ескудо
GRD грецька драхма
RUR російський рубль
UAK український карбованець
BYR білоруський рубль
KZT казахський тенге
Крім стандартних позначень існує також дилерський жаргон, використовуваний у переговорах. Долар може виступати з різним емоційним і значеннєвим навантаженням у наступних назвах: greenback ("зелена спинка" або просто "зелений"), buck (бакс), dolly, US currency unit (валюта США), або просто позначатися значком $$. Німецькі марки можуть називатися "бундеси", швейцарські франки - свіссі (swissy), французькі франки - парижі (Paris), австралійські долари - оссі (aussie), а новозеландські долари - ківі (kiwi). Британські фунти можуть називатися паундами (Great Britain Pounds) або стерлінгами (sterlings), голландські гульдени також часом позначають як флорини (Dutch Florins).
Валюти країн Південно-Східної Азії, що в останні роки активно торгуються на світових валютних ринках - сінгапурський долар, таїландський бат, малайзійський ринггит, індонезійська рупія й філіппінське песо відносять до розряду екзотичних валют (exotic currencies). Однак до розряду екзотичних для світових ринків валют у більше широкому змісті варто відносити також грошові одиниці латиноамериканських країн і країн Східної Європи, у тому числі російський рубль.
2. Характеристика валютних ринків
Валютний ринок - це вся сукупність конверсійних і депозитно-кредитних операцій в іноземних валютах, здійснюваних між контрагентами - учасниками валютного ринку за ринковим курсом або процентною ставкою.
Валютні операції - контракти агентів валютного ринку по купівлі-продажу, розрахункам і наданню в позичку іноземної валюти на конкретних умовах (сума, обмінний курс, процентна ставка, період) з виконанням на певну дату. Поточні конверсійні операції (по обміні однієї валюти на іншу), а також поточні депозитно-кредитні операції (на строк до одного року) становлять основну частку валютних операцій.
Головна відмінність конверсійних операцій від депозитно-кредитних укладається в тім, що перші не мають довжини в часі, тобто здійснюються в деякий момент часу, тоді як депозитні операції мають тривалість у часі й різній терміновості.
Ринки можна класифікувати по декількох ознаках:
По виду операцій
Наприклад, існують світовий ринок конверсійних операцій (у ньому можна виділити ринки конверсійних операцій типу долар/марка або долар/японська ієна), а також світовий ринок депозитних операцій.
По територіальній ознаці
Прийнято виділяти наступні великі ринки: європейський, північноамериканський, далекосхідний. У них виділяють великі міжнародні валютно-фінансові центри: у Європі - Лондон, Цюріх, Франкфурт-на-Майні, Париж і т.д.; у Північній Америці - Нью-Йорк; В Азії - Токіо, Сінгапур, Гонконг.
Можна говорити також про існування національних валютних ринків (наприклад, валютний ринок Російської Федерації) із широким комплексом валютних операцій.
Як перетинання територіальних ринків і ринків по видах операцій
Наприклад, правомірно говорити про існування європейського ринку доларових депозитів або азіатського ринку конверсійних операцій німецька марка/японська ієна.
Обсяги операцій світового валютного ринку постійно ростуть. Це пов'язане з розвитком міжнародної торгівлі й скасуванням валютних обмежень у багатьох країнах. За даними Банку міжнародних розрахунків (м. Базель) щоденний обсяг конверсійних операцій у світі становив в 1989 р. 932 млрд. доларів США, а в грудні 1993 р. уже перевищив 1100 млрд. доларів і продовжує щорічно збільшуватися приблизно на 5-7 відсотків. На Лондонський ринок доводиться порядку 480 млрд. доларів щоденного обороту, Нью-Йорк обмінює близько 220 млрд., Токмо близько 170 млрд. доларів. Набагато скромніше обсяги торгівлі валютами в менш великих центрах: у Сінгапурі - 90 млрд. доларів, Франкфурте-на-Майні - близько 60 млрд. доларів.
3. Учасники валютного ринку
Основними учасниками валютного ринку є:
Комерційні банки
Вони проводять основний обсяг валютних операцій. У банках тримають рахунку інші учасники ринку й здійснюють із ними необхідні конверсійні й депозитно-кредитні операції. Банки як би акумулюють (через операції із клієнтами) сукупні потреби ринку у валютних конверсіях, а також у залученні/ розміщенні коштів і виходять із ними на інші банки. Крім задоволення заявок клієнтів банки можуть проводити операції й самостійно за рахунок власних коштів.
В остаточному підсумку валютний ринок являє собою ринок міжбанківських угод, і, говорячи згодом про рух курсів валют і процентних ставок, варто мати на увазі міжбанківський валютний ринок.
На світових валютних ринках найбільший вплив роблять великі міжнародні банки, щоденний обсяг операцій яких досягає мільярдів доларів. Це такі банки, як Deutsche Bank, Barclays Bank, Union Bank of Switzerland, Citibank, Chase Manhattan Bank, Standard Chartered Bank й інших.
Фірми, що здійснюють зовнішньоторговельні операції
Компанії, що беруть участь у міжнародній торгівлі пред'являють стійкий попит на іноземну валюту (у частині імпортерів) і пропозиція іноземної валюти (експортери), а також розміщають і залучають вільні валютні залишки в короткострокові депозити. При цьому дані організації прямого доступу на валютний ринок, як правило, не мають і проводять конверсійні й депозитні операції через комерційні банки.
Компанії, що здійснюють закордонні вкладення активів (Investment Funds, Money Market Funds, International Corporations)
Дані компанії, представлені різного роду міжнародними інвестиційними фондами, здійснюють політикові диверсифіційного керування портфелем активів, розміщаючи кошти в цінних паперах урядів і корпорацій різних країн. На дилерському сленгу їх називають просто фондами або funds; найбільш відомий фонд "Quantum" Джорджа Сороса, що проводить успішні валютні спекуляції.
До даного виду фірм ставляться також великіміжнародні корпорації, що

 
 

Цікаве

Загрузка...