WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Поточні конверсійні й форвардні операції - Реферат

Поточні конверсійні й форвардні операції - Реферат

рівні -5.0 /-4.5. Оскільки вони убувають ліворуч праворуч, те це значить, що долар котирується до німецької марки з дисконтом (тобто процентні ставки по доларових депозитах "том-некст" (t/n) вище, ніж по аналогічних депозитах у німецьких марках - див. табл. 4 і табл. 16). Для одержання курсу аутрайт val-tom необхідно поміняти місцями сторони bid й offer для форвардних пунктів і за правилом "сходів" додати їх до курсу спот:
3.5. Форвардний курс для ламаних дат
Розмір форвардних пунктів для ламаних дат (broken dates) може бути розрахований як по наведеній вище формулі, так і з використанням на сторінках агентства Рейтер готових форвардних пунктів, які котируються.
Наприклад, потрібно розрахувати форвардні пункти для угоди аутрайт долара до марки з датою валютування через 2 місяці й 10 днів після дати спот.
Припустимо, що форвардні пункти для стандартних періодів із прямими датами становлять:
2 місяці 41-57
3 місяці 65 - 84
Різниця між форвардними пунктами для 2-х й 3-х місяців становить:
для сторони bid 65 - 41 = 24 для сторони offer 84 - 57 = 27
Для одного дня форвардні пункти 2-го місяця (період між 2-м й 3-м місяцем) становлять відповідно:
для сторони bid 24/30 = 0.8 для сторони offer 27/30 = 0.9
Для 10 днів другого місяця форвардні пункти складуть:
bid offer 0.8 х 10 = 8 0.9 х 10 = 9
Шукані форвардні пункти для періоду в 2 місяці й 10 днів складуть:
3.6. Форвардні крос-курси
Для розрахунку форвардних крос-курсів застосовуються ті ж правила, що й для знаходження крос-курсів спот, тобто необхідно перемножити або розділити доларові форвардні курси валют.
Наприклад, потрібно розрахувати двостороннє котирування 3-місячного курсу аутрайт фунта стерлінгів до німецької марки (GBP/DEM 3 month outright).
Оскільки курс фунта стерлінга до долара GBP/USD являє собою непряме котирування, а курс долара до німецької марки USD/DEM пряму, те шуканий форвардний крос-курс повинен бути отриманий перемножуванням цих курсів.
Припустимо, є наступні котирування курсів спот і форвардних пунктів:
o Крос-курс 3-мес. аутрайт:
GBP/DEM 3 mth bid = GBP/USD bid x USD/DEM bid = = 1.5613 x 1.5060 = 2.3513
GBP/DEM 3 mth offer = GBP/USD offer x USD/DEM offer = = 1.5630 x 1.5089 = 2.3584
GBP/DEM 3 mth outright == 2.3513 / 2.3584
Звідси можна обчислити й 3-місячні форвардні пункти кросу-курсу фунта стерлінгів до німецької марки. Для цього необхідно перемножити доларові спот курси для одержання крос-курсів спот і відняти з них крос-курси аутрайт.
Крос-курси фунта стерлінгів до марки будуть становити:
GBP/DEM spot bid = 1.5725 х 1.4995 = 2.3580 GBP/DEM spot offer = 1.5735 х 1.5005 = 2.3610
3.7. Валютні свопи
Валютний своп (currency swap) - це комбінація двох протилежних конверсійних угод на однакову суму з різними датами валютування. Стосовно до свопу дата виконання більше близької угоди називається датою валютування, а дата виконання більше вилученої по строку зворотної угоди - датою закінчення свопа (maturity). Звичайно свопи укладаються на період до 1 року.
Якщо ближня конверсійна угода є покупкою валюти (звичайно базової), а більше вилучена - продажем валюти, такий своп називається "купив/продав" - buy and sell swap (buy/sell, b+s).
Якщо ж спочатку здійснюється угода із продажу валюти, а зворотна їй угода є покупкою валюти, цей своп буде називатися "продав/купив" - sell and buy swap (sell/buy або s+b).
Як правило, угода своп проводиться з одним контрагентом, тобто обидві конверсії здійснюються з тим самим банком. Однак, допускається називати свопом комбінацію двох протилежних конверсійних угод з різними датами валютування на однакову суму, ув'язнених з різними банками.
Наприклад, якщо банк купив 1 млн. доларів проти німецької марки з датою валютування на споте й одночасно продав цей 1 млн. доларів проти німецької марки на умовах 3-місячного форварда (угода аутрайт) - це буде називатися 3-місячним свопом долара США в німецьку марку (3 month USD/DEM buy/ sell swap).
По строках можна розділити валютні свопи на 3 види.
Стандартні свопи (зі спота)
Якщо банк здійснює першу угоду на споті, а зворотну їй на умовах тижневого форварда, такий своп називається "спот-уик" (spot-week swap або s/w swap).
Короткі одноденні свопи (до спота)
Якщо перша угода здійснюється з датою валютування "завтра" (tomorrow), а зворотна на споте, такий своп зветься "том-некст" (tomorrow-next swap або t/n swap).
Форвардні свопи (після спота).
Для форвардних свопів характерне сполучення двох угод аутрайт, коли більше близька по строку угода укладається на умовах форвард (дата валютування пізніше, ніж спот), і зворотна їй угода укладається на умовах більше пізнього форварда.
Наприклад, банківський дилер уклав одночасно 2 угоди:
3-місячну форвардну угоду аутрайт із продажу 1 млн. доларів проти німецької марки й 6-місячну форвардну угоду аутрайт по покупці 1 млн. доларів проти німецької марки (3 month against 6 month USD/DEM sell and buy swap або 3х6 mth USD/DEM s/b swap).
3.8. Котирування своп
Стандартні свопи
Оскільки стандартна угода своп містить дві угоди - одна на споті й інша аутрайт, які укладаються одночасно з одним банком-контрагентом, то у своїх курсах вони мають загальний курс спот. Один курс спот використається в першій конверсійній угоді з датою валютування спот, другий використається для одержання курсу аутрайт для зворотної конверсії. Отже, різниця в курсах для цих двох угод укладається тільки у форвардних пунктах на конкретний період.
Ці форвардні пункти й будуть котируванням своп для даного періоду (звідси їхня друга назва: "своп-пункти - swap points, swap rate).
Тому при котируванні свопа досить прокотирувати тільки форвардні (своп) пункти для відповідного періоду у вигляді двостороннього котирування, наприклад:
Дане котирування означає, що по стороні bid банк, що котирує, купує базову валюту на умовах форвард (на дату закінчення свопа (maturity); no стороні offer банк, що котирує, здійснює продаж базової валюти на дату закінчення свопа.
Таким чином, по стороні bid банк, що котирує, здійснює валютний типа типу sell and buy (spot spot, buy forward). Його контрагент (інший банк або клієнт) у цьому випадку роблять своп buy and sell.
Ппро сторону offer банк, що котирує, здійснює валютний типа типу buy and sell (buy spot, sell forward) , його контрагент - sell sell and buy.
Для зручності можна просто запам'ятати правило вибору сторони свопа: використаються ті ж сторони - bid для покупки базової валюти, offer для продажу базової валюти, що й для поточних угод спот, тільки на дату закінчення свопа (фактично форвардну

 
 

Цікаве

Загрузка...