WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Поточні конверсійні й форвардні операції - Реферат

Поточні конверсійні й форвардні операції - Реферат

валютних ризиків, а також для спекулятивних операцій. Наприклад, зовнішньоторговельні організації, що мають платежі й надходження в різних валютах, використовуючи форвардні контракти, здатні застрахувати ризик зміни валютних курсів. Наприклад, нафтовидобувне підприємство Росії як правило експортує нафта й нафтопродукти за рубіж в обмін на долари США, у той же час воно періодично змушено закуповувати необхідні труби, бурові установки й комплектуючі в Німеччині за німецькі марки. Таким чином, підприємство має експортні надходження в одній валюті, а платежі - в іншій. Якщо підприємство гарне знає графік продажів нафти й закупівель труб, воно може застрахуватися від ризику можливої зміни курсу долара до марки в несприятливу сторону, уклавши контракт на покупку німецьких марок за долари на момент здійснення закупівель німецького встаткування. При цьому, знаючи заздалегідь обмінний курс, підприємство в стані прорахувати свої майбутні витрати й намітити правильну інвестиційну й цінову політику.
У форвардних угодах застосовується спеціальний форвардний курс, що звичайно відрізняєтьсявід курсу спот. Часом зустрічається точка зору, відповідно до якої форвардний курс відображає очікування учасників ринку, що стосуються майбутнього курсу, і є індикатором значення курсу спот через певний період часу. З іншого боку, багато хто задають собі питання, чому курс спот і форвардний валютний курс повинні розрізнятися, і чому, уклавши конверсійну угоду на споті, не можна по такому ж курсі укласти конверсію з датою валютування через 3 місяці.
Існує безліч пояснень факту розходження курсу спот і форвардного курсу, однак головною причиною є різниця в процентних ставках по депозитах у двох валютах.
Припустимо, що форвардний курс і курс спот долара США до німецької марки становлять USD/DEM = 1.5000, тоді як процентні ставки по 3-місячних доларових депозитах становлять 4%, а процентна ставка по 3-місячних депозитах у німецьких марках дорівнює 6% (у даному гіпотетичному прикладі ми абстрагуємося від сторін bid й offer).
Якась американська компанія ААА має 1 млн. доларів, які на 3 місяці вивільнені з виробничого обороту. Вона вирішує розмістити їх у депозит у який-небудь банк на 3 місяці для одержання відсотка.
Якщо розмістити 1 млн. доларів в 3-х місячний депозит в американському банку, процентний доход складе 10 тис. доларів:
Таким чином, через 3 місяці компанія буде мати основну суму й нараховані відсотки в розмірі 1.010.000 доларів.
Однак, процентні ставки по 3-місячних депозитах у німецьких марках вище. Якщо американський інвестор звернеться у свій банк і конвертує 1 млн. доларів у німецькі марки на умовах спот за курсом USD/DEM = 1.5000 він одержить 1.5 млн. німецьких марок:
1.000.000 USD x 1.5000 = 1.500.000 DEM
1.5 млн. німецьких марок, інвестовані в 3-місячний депозит під 6%, принесуть компанії процентний доход, рівний 22.500 німецьких марок:
Усього основна сума депозиту (принципал) і нараховані відсотки складуть 1.522.500 німецьких марок.
Якщо вірно припущення, що курс спот і форвардний курс рівні, те, розрахувавши прибутковість депозитів у марках і доларах, американська компанія укладе два контракти:
продасть 1 млн. доларів на споті за курсом 1.5000 (див. вище);
укладе одночасно форвардний контракт (угоду аутрайт) на продаж 1.522.500 марок за долари (тобто покупка назад доларів) через 3 місяці на день закінчення депозиту по такому ж курсі 1.5000:
Як ми бачимо, операція по обміні доларів у німецькі марки, інвестуванню в марочний депозит і зворотну конвертацію по такому ж курсі принесли інвесторові додатковий доход в 5 тис. доларів: 1.015.000 USD - 1.010.000 USD = 5.000 USD.
Насправді, якби дотримувалася рівність форвардного курсу й курсу спот, власники доларів ринулися б обмінювати їх на марки й класти на марочні депозити, отчий курс долара США до німецької марки миттєво звалився (або до доларового рівня впали б процентні ставки по депозитах у німецьких марках).
Форвардний курс рівняється курсу спот тільки за умови рівності процентних ставок у валютах на даний період.
Для нашого гіпотетичного приклада 3-місячний форвардний курс долара до марки повинен бути насправді вище курсу спот на деяку величину, що дозволяє нівелювати різницю в процентних ставках при здійсненні зворотної конверсії в майбутньому на умовах форварда.
3.3. Розрахунок форвардного курсу
Форвардний курс аутрайт = курс спот ± форвардні пункти (Forward outright rate) = Spot rate ± Forward points
Форвардні пункти також називають своп-пунктами, форвардною різницею або своп-різницею. Вони являють собою абсолютні пункти даного валютного курсу (в одиницях валюти котирування), на які коректується курс спот при проведенні форвардних операцій, і відображають різницю в процентних ставках за конкретні періоди між валютами, продаваними на міжнародних грошових ринках, - процентний диференціал (interest differential).
У нашому прикладі долар повинен котируватися до марки на умовах форвард із премією (premium), тоді як марка котирувалася йз знижкою (discount).
Існує правило, відповідно до якого:
Валюта з низькою процентною ставкою за певний період котирується на умовах форвард до валюти з високою процентною ставкою за той же період із премією.
Валюта з високою процентною ставкою за певний період котирується на умовах форвард до валюти з низькою процентною ставкою за той же період із знижкою або дисконтом.
Таким чином, форвардний курс розраховують додатком премії або вирахуванням знижки з поточного курсу спот. Форвардні пункти розраховуються в такий спосіб:
Тут процентні ставки по валютах будуть ставитися до періоду (кількості днів), для якого розраховується форвардний курс.
Замість 360 днів, прийнятих для більшості валют як процентна база, для фунта стерлінгів і бельгійського франка необхідно враховувати 365 днів.
Якщо отримані форвардні пункти будуть мати позитивний знак, вони являють собою премію й будуть додаватися до курсу спот; у випадку негативного знака вони будуть знижкою й відніматися з курсу спот.
По даній формулі можна розрахувати середні форвардні пункти для середнього курсу аутрайт (не взяти до уваги сторони bid й offer). Однак, як курс спот, так і курс аутрайт котируються банками у вигляді подвійного котирування. Форвардні пункти також розраховуються як bid й offer.
Наприклад, повертаючись до нашого приклада з американським інвестором, спробуємо розрахувати 3-місячні форвардні пункти bid й опег для курсу долара до марки USD/DEM.
Курс спот долара до німецької марки:
Табл. 15 3-місячні ставки по депозитах у доларах і німецьких марках:
Bid Offer (%%)
USD 3. 875 4. 125 (середня ставка 4%)
DEM 5. 875 6. 125 (середня ставка

 
 

Цікаве

Загрузка...