WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Оформлення угод і розрахунки по валютних операціях - Реферат

Оформлення угод і розрахунки по валютних операціях - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Оформлення угод і розрахунки по валютних операціях
На відміну від ділінгової служби (Front-office) відділ розрахунків по валютних операціях (Back-office) займається подальшим оформленням укладених дилерами угод, платежами, контролем за їхнім виконанням й обліком. Оскільки мова йде про переклади й одержання коштів у мільйони доларів, особливе значення надається контролю за точною вказівкою сум банків-кореспондентів, номерів рахунків, правильністю оформлення документів. Щоб уникнути можливих обманів або підробок (frauds), що мають метою приховання прибутків або збитків, відділ ділінгу й відділ розрахунків повинні бути розділені адміністративно й територіально, причому дилери не повинні мати доступу до операцій по оформленню угод, так само як і співробітники служби Back-office не мають права укладати угоди. Це досягається розміщенням служб у різних приміщеннях банку, а також адміністративним подолом: ділінг ставиться до підрозділу валютних операцій (Trading Operations Department), a Back-office - до відділу розрахунків (Settlements Department).
1. Функції відділу розрахунків по валютних операціях (Back-office)
Одержання оригіналів угод. Одержання ("тікетів" з переговорами або рапортичок угод) і постановка їх на контроль здійснюється в спеціальних журналах реєстрації конверсійних і депозитних угод. Угоди реєструються під порядковим номером відповідно до внутрішніх правил.
Журнал реєстрації може використатися для контролю за здійсненням наступних операцій з даною угодою.
Табл.26
Журнал реєстрації конверсійних угод
№ п/п Підтвердження МТЗОО Позиція НОСТРО Платіж МТ202 Повідомлення МТ210 Виписка коррахунок Бухгалтерія
FX9502 59 ок ок ок ок ок ок
Табл. 27
Журнал реєстрації депозитних угод
№ п/п Підтвердження
МТ320 Позиція НОСТРО Платіж
МТ202 Повідомлення МТ210 Контроль повернення Виписка коррахунок Бухгалтерія
DP9508 18 ок ок ок ок ок ок ок
Тут по графах указуються всі операції, здійснювані по угоді. Після виконання операції співробітник відділу розрахунків ставить "галочку" або "ОК" у відповідній графі для кожної угоди.
Якщо угода укладена через брокера, то необхідно вести облік брокерських комісій. Для цього співробітники ведуть окремі журнали по брокерських фірмах, де фіксують всі угоди, укладені з їхньою допомогою, а також розмір комісії відповідно до погоджених тарифів.
Перевірка правильності реквізитів угоди й тексту переговорів.
Крім контролю з боку дилерів, співробітники відділу розрахунків повинні ще раз ретельно перевірити правильність угоди: прочитати текст переговорів і звірити реквізити угоди й "тікету". Найбільше що часто зустрічаються помилки:
неправильна дата валютування;
неправильний курс;
прокотирувана одна сума, а куплена інша сума;
невірно зазначені банки-кореспонденти
Підготовка й відсилання підтвердження банку-контрагентові.
Незалежно від того, чи укладена угода по "Рейтері" або по телефоні, рекомендується підтверджувати її окремо по телексі або в системі SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications; формат МТЗОО для конверсійної угоди, МТ320 для депозитної угоди). Звичайно підтвердження посилають у день висновку угоди (як правило, протягом найближчих 3-4 годин). Терміновість підтвердження залежить від близькості дати валютування: для угод на споті це може бути й наступний день, для угод з датою валютування "today" підтвердження необхідно посилати протягом найближчих годин.
Незалежним підтвердженням по угоді обмінюються обоє контрагента; тому у функцію служби Back-Office входить одержання підтвердження від банку-контрагента і його звірення з реквізитами угоди. Якщо виявляються невідповідності в реквізитах між посланим й отриманим підтвердженнями, співробітник зобов'язаний з'ясувати причину. Для цього він звертається до рапортичці угоди, знову перевіряючи реквізити угоди. Якщо реквізити правильні, необхідно перевірити текст переговорів (для угоди, укладеної "по рейтері") і у випадку правильності тексту переговорів зв'язатися з банком-контрагентом через дилерів, або подзвонивши в Back-Office контрагент-контрагента-банку-контрагента, і попросити їх надіслати нове підтвердження.
Постановка угод на позицію по рахунках НОСТРО. Для того, щоб рух валютних коштів був відбитий по позиції по коррахунку НОСТРО на конкретну дату валютування, співробітники відділу розрахунків по валютних операціях, передають співробітникам, що ведуть позицію, або копії угод, або стандартну інформацію про використовувані кореспондентські рахунки банку. Наприклад, для конверсійної угоди з Bank Austria, London, розглянутої в главі 5, ця інформація могла б виглядати в такий спосіб у вигляді стандартного сліпа:
табл. 28
Це означає, що по даній угоді на дату валютування 8 вересня 1994 р. ми платимо 5 млн. доларів з нашого коррахунку НОСТРО в Bank of New York, NY, і одержуємо 7.721 тис. німецьких марок на коррахунок НОСТРО в Ost-West Handelsbank, Frankfurt/Main.
Для депозитних угод співробітники розраховують суму нарахованих відсотків, що підлягають сплаті по притягнутому депозиті, або очікуваних до одержання по розміщеному депозиті. При постановці на позицію депозитних угод - на дату валютування відображається рух тільки основної суми, на дату закінчення також одержання або списання відсотків. Наприклад, запис (сліп) може виглядати в такий спосіб:
табл. 29
Напрямок угод у бухгалтерію для проведення проводок по балансі. Залежно від внутрішнього документообігу в банку це можуть бути самі угоди, їхні копії або вищезгадані стандартні сліпи з інформацією про використаний коррахунок НОСТРО.
Розрахунок неттінга (чистого платіжного результату по взаємозаліку конверсійних угод з одним банком-контрагентом). Він здійснюється після закінчення всіх угод з даним контрагентом на конкретну дату валютування (для конверсійних угод зі світовими валютами типу USD/DEM - після 13-00 за московським часом дня, що передує даті валютування; для угод на російському ринку типу USD/RUR - по закінченні ринку угод "today" після 14-00 за московським часом, що збігається з датою валютування.
Оформлення платіжних доручень у банки-кореспонденти
для перерахування коштів по угодах з коррахуноків контрагентові. Кошти, що перераховують:
по конверсійній угоді - продана валюта на дату валютування;
по депозитній угоді:
для розміщеного депозиту - переклад коштів позичальникові на дату валютування;
для притягнутого депозиту - повернення коштів кредиторові на дату закінчення.
Платіжні доручення посилають у банк-кореспондент за допомогою телексного зв'язку, або через систему SWIFT (формат МТ202) після одержання підтвердження по угоді від контрагента. Для угод з контрагентами, з якими використається неттінг, платіж здійснюється не по кожній угоді, а на чистий результат по взаємозаліку.
Оформлення повідомлень у банки-кореспонденти про одержання на коррахунок коштів по угодах відконтрагентів:
по конверсійній угоді - куплена валюта на дату

 
 

Цікаве

Загрузка...