WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат

саме цей вид ліміту відкритої позиції. Ліміт установлюється виходячи з величини статутного капіталу. суми балансу й активності банку на валютному ринку.
Подібно денному ліміту, нічний ліміт також можна розділити на персональні ліміти для дилерів, що працюють із різними валютами.
Ліміт збитків (stop-loss limit або s/1) - установлює граничний розмір збитку при закритті валютної позиції у зв'язку з несприятливим рухом курсу. Ліміт типу "стоп-лосс" є персональним лімітом, що зобов'язує дилера автоматично взяти збиток по настанні граничного значення курсу.
Природно розмір ліміту збитків прямо залежить від розміру денної відкритої позиції. Наприклад, дилер має денний ліміт відкритої позиції по арбітражних операціях USD/DEM в 3 млн. доларів і ліміт збитків - 30 тис. німецьких марок (у валюті результату). При відкритій позиції на повну суму в 3 млн. доларів, ліміт типу "стоп-лосс" виконується при несприятливому русі курсу на 100 пипсів від курсу позиції.
Наприклад; дилер купив 3 млн. доларів проти марки за курсом 1.4736, і курс зненацька почав падати. У будь-який момент дилер має право закрити позицію ("зарізати") з певним збитком, якщо він уважає, що позиція невигідна. Він може також зберегти позицію, сподіваючись на повернення курсу на колишній рівень, однак у випадку продовження падіння курсу він зобов'язаний закрити позицію за курсом 1.4636, зафіксувавши збиток рівний 30.000 DEM. Якщо ж він відкрив позицію в 1 млн. доларів, то відповідно до ліміту "стоп-лосс" збиток необхідно реалізувати тільки через 300 пунктів. Для того, щоб у випадку обвальної зміни курсу в періоди паніки на валютних ринках встигнути реалізувати ліміт, на ринку розміщається замовлення на закриття позиції - stop-loss order (звичайно в іншому банку).
Деякі банки, особливо великі, де працює багато дилерів, установлюють також місячний ліміт збитків для дилера. При цьому дилер має можливість взяти протягом місяця збиток не більше певного значення, наприклад 100.000 доларів.
Розміри ліміту денної відкритої позиції й ліміту збитків відображають стратегію банку при здійсненні арбітражних операцій - чи бажає він ризикувати чи ні. Для різних валют ліміт збитків може розрізнятися, однак оптимальним співвідношенням між лімітом відкритої позиції й лімітом збитків для ринку USD/DEM є 50:1. Це відображає закономірність коливань курсу USD/DEM у поточному каналі (див. главу 4) і необхідність узяття збитку при прибиванні границь каналу й догляді курсу на нові рівні.
Ліміт місматчу при проведенні депозитних операцій установлює максимально можливий період відкритої депозитної позиції, непокритої протилежним депозитом, тобто, якщо банк проводить процентний арбітраж на різних строках залучення й розміщення депозитів, то необхідно обмежувати максимальний розрив між датами закінчення депозитів. По-перше, це пов'язане з ризиком зміни процентних ставок на депозит, що покриває період, що залишився; по-друге, ризик ліквідності, пов'язаний з тим, що банку не вдасться знайти на ринку депозит, що покриває раніше розміщені кошти.
Наприклад, якщо банк розміщає коштів на 6 місяців, маючи намір покривати позицію залученням одноденних депозитів - це є високим ступенем ризику. Раціональніше при розміщенні на 6 місяців перекритися відразу ж залученням 3-місячного депозиту.
Ліміт місматчу встановлюється керівництвом банку також виходячи із прийнятного рівня ризику, однак рекомендується застосовувати ліміт місматчу в розмірі не більше 50% від строку непокритого депозиту.
9.2 Порядок документообігу при операціях валютного ділінгу
Контроль за зовнішніми лімітами
Щоранку на стіл дилерам лягає більша роздруківка зовнішніх лімітів на контрагенти, що діють на даний момент (limits outstanding). Це можуть бути наявні ліміти по конверсійних операціях, частково заповнені форвардними угодами з даним контрагентом або ліміти по депозитних операціях, зменшені на суму вже ув'язнених депозитних угод. У банках, де встановлені комп'ютерні банківські системи, список дозволених лімітів можна вивести на екран комп'ютера.
Коли банк-контрагент запитує в дилера котирування, той зобов'язаний довідатися про наявність ліміту на даний банк по роздруківці, або ввівши код банку й одержавши на екрані інформацію. Якщо ліміт дозволяє зробити операцію на повну суму дилер котирує просто курс. Якщо ліміт дозволяє прокотирувати лише частина запитаної суми, дилер зобов'язаний указати, для якої суми він котирує: наприклад, 35-40 IN 3 ONLY. Часом протягом дня після декількох угод ліміт вичерпується - у цьому випадку дилер не має права котирувати й повідомляє, що ліміт вичерпаний. Наприклад, SORRY UR LIMIT IS FULL.
Висновок угоди
При висновку угоди дилер стежить за дотриманням ліміту відкритої позиції й ліміту збитків. По висновку угоди дилер заносить інформацію про угоду в спеціальний журнал дилерської позиції й привласнює їй номер відповідно до внутрішнього обліку. Багато банків практикують метод, по якому номеругоди, що включає рік, місяць, день і кількісний номер за день іде після літер, що позначають приналежність угоди тому або іншому виду операцій, наприклад: FX19940312028 - 28-я конверсійна угода, укладена 12 березня 1994 р. або, наприклад, DP950388 - 388 депозитна угода за 1995 рік.
Табл. 23
КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФОРЕКС" ДИЛЕРСЬКА ВАЛЮТНА ПОЗИЦІЯ
Дата угоди 27/03/95 Дата валютування 29/03/95
Номер Куп; лено Банк Прода але Результат
п/п Сума Курс (брокер) Сума Курс
FX 950385 S/DM3 1. 4867 BAUL
FX 950386
MNBL S/DM3 1. 4893 DM + 7.800
і т.д.
Підготовка "тікетів" або заповнення рапортичок (deal slip) по угоді
Після висновку угоди дилер зобов'язаний скласти документ, що містить у стандартній формі всі реквізити угоди. Для угод, укладених на встаткуванні Reuters Dealing 2000, система автоматично формує "тікети", які можна підтвердити й роздрукувати разом з текстом переговорів. Якщо угода укладена по телефоні, або якщо в банку не користуються рейтеровськими "тікетами", дилер заповнює рапортички вручну, указуючи всі реквізити угоди. Нижче приводяться зразки можливих рапортичок для конверсійної й депозитної угод ("конверсія" й "депозит" відповідно):
Дилер перевіряє правильність заповнення рапортичок або "тікету", а також ще раз перевіряє текст переговорів, після чого розписується. Потім рапортички підписуються старшим дилером і складаються в накопичувальний ящик для передачі в Back-office.
У багатьох банках, що мають комп'ютерні системи, після висновку угоди дилери вводять реквізити угоди в спеціальний модуль підтримки ділінгових операцій через свій персональний комп'ютер, розташований на робочому місці, після чого всі операції по обробці угоди, постановці на позицію, оформленню платежів і здійсненню проводок виконуються автоматично.
Проте, дилерам рекомендується відразу ж по висновку угоди негайно зафіксувати її на папері вручну (у позиції або просто на аркуші), щоб не забути й мати запис про угоду на випадок, якщо комп'ютерна система "зависне", а текст переговорів втратиться.
Табл. 24
КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФОРЕКС"
________КОНВЕРСІЯ (FOREIGN EXCHANGE DEAL)______
Табл. 25
КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФОРЕКС"
ДЕПОЗИТ (DEPOSIT DEAL)

 
 

Цікаве

Загрузка...