WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат

(head-quarters),
філії (full branches), дочірні банки (subsidiaries).
Ліміт на дочірні банки звичайно менше, ніж на головні, але якщо рівняються два однакових по фінансовому становищу банку, з яких один є дочірнім відомого надійного банка, то ліміт на нього може бути вище, ніж на банк не має філій, при інших рівних показниках.
Рейтинг банку й країни знаходження. Існують різні міжнародні агентства й видання, що оцінюють .кредитоспроможність і надійність банків і країн. Наприклад, відомі американські фірми - Moody's й Dan & Bradstreet періодично, оцінюють рейтинг банків, журнали "Institutional Investor", "Rating", становлять списки кредитоспроможності країн і банків; у Росії цю функцію виконують газети "Комерсанта й "Економіка й життя". Репутація й характер взаємин з іншими банками. При встановленні й перегляді лімітів співробітники відділів кореспондентських відносин ретельно збирають інформацію про стан справ у тім або іншому банку, аналізують всі публікації преси, слухи й т.д. У великих закордонних банках ліміти діляться на кілька груп по ступені узагальнення:
глобальні ліміти (наприклад, ліміти на Європу, Північну Америку, Азію й т.д.);
країнові ліміти (наприклад, європейський ліміт ділиться на більше дрібні ліміти по країнах);
ліміти безпосередньо на контрагенти - банки й фінансові компанії, згадані вище.
Такі жорстко розписані ліміти вимагають, щоб кредитні лінії, яким вони відповідають, використалися контрагентами. У випадку систематичного невикористання лінії, ліміт може бути зменшений або відкликаний взагалі й переданий іншому банку даної країни, що виражає намір регулярно проводити ділінгові операції. Цю практику великі закордонні банки поширюють при встановленні чистих лімітів і на російські банки.
Ліміти з покриттям (Margin Cover limits), означають, що ризик непостачання покритий коштами контрагента, що перебувають у банку як застава (collateral або pledge}, тобто страхового забезпечення розрахунків по угоді. Цей вид ліміту часто використається для початку роботи із дрібними й невідомими банками, а також з небанківськими установами - компаніями, юридичними й фізичними особами, установлення чистих лімітів для яких керівництво великого банку вважає ризикованим.
Це відбувається в такий спосіб: великий банк ААА, наприклад, підписує з маловідомим банком ВВВ спеціальний договір "Margin Trading Agreement" або "Pledge Agreement", відповідно до якого розміщені в банку ААА коштів (у вигляді міжбанківського депозиту, або переведені на інвестиційний рахунок, або віддані в довірче керування й т.д.) розглядаються як застава при розрахунках по цілому ряді поточних і термінових валютних операцій. При цьому для конверсійних операцій, якщо не використається неттінг, сума застави рівняється розміру максимально можливої відкритої позиції (exposure) між двома банками. Кошти, що служать як застава, повинні розміщатися на строк, що перевищує дату спот для поточних конверсійних операцій.
Після підписання договору банк ВВВ розміщає в банку ААА місячний депозит в 5 млн. доларів США, одержуючи при цьому ліміт по конверсійних операціях у розмірі 5 млн. доларів. Протягом місяця банк ВВВ може робити конверсійні угоди з банком ААА на загальну суму 5 млн. доларів (або однієї, або декількома угодами).
Незручність для банку ВВВ, укладається в тім, що він швидко вичерпує ліміт - одна угода на 5 млн. доларів й їм прийде закрити позицію в іншому банку.
Набагато зручніше робити конверсійні угоди проти страхового покриття з використанням неттінга при кінцевих розрахунках. Наприклад, якщо банки ААА й ВВВ практикують у розрахунках неттінг, те сума застави в 5 млн. доларів дозволяє банку ВВВ неодноразово відкривати й закривати позицію в межах 5 млн. доларів з банком ААА:
+ 5.000.000 USD/DEM
- 5.000.000 USD/DEM + 2.000.000 USD/DEM
- 3.000.000 USD/DEM
- 1.000.000 USD/DEM
- 2.000.000 USD/DEM
позиція, Що Залишилася, по угодах між двома банками перебуває в межах 5 млн. доларів і дозволяє банкам зробити чисті перерахування на користь один одного. При цьому, якщо банк ВВВ раптом збанкрутує, то відповідно до договору банк ААА зменшить його депозит на належні йому 2 млн. доларів.
Ряд банків пропонують дрібним банкам після розміщення застави використати при відкритті двосторонньої валютної позиції "плече" (margin), що збільшує розмір позиції. Наприклад, Margin Trading Agreement між банками ААА й ВВВ передбачає "плече" 1:10. Це означає, що протягом дня банк ВВВ має право відкривати й закривати позиції по конверсійних угодах з банком ААА на суму в 10 разів перевищуючий розмір застави. При цьому на дату валютування розмір відкритої позиції між двома банками повинен бути в межах суми застави, щоб з обліком неттінга зробити кінцеві розрахунки.
Такий порядок вигідний обом сторонам: для банку ВВВ він дає можливість, використовуючи досить малу суму страхового депозиту, торгувати протягом усього дня, а для банку ААА надає додатковий бізнес, тому що банк ВВВ дзвонить йому за котируваннями, по яких проводить угоди.
Наприклад, якщо банк ВВВ розміщає в банку ААА страховий депозит в 0.5 млн. доларів, то протягом дня він може тримати відкриту позицію в 5 млн. доларів, закривши її наприкінці дня:
Фінансовий ризик (Financial risk) - це ризик збитків внаслідок несприятливої ринкової кон'юнктури: несприятлива зміна валютного курсу, процентних ставок і т.д. Ризик регулюється шляхом установлення внутрішніх операційних лімітів, які можна розділити на загальбанківські й персональні ліміти для валютних дилерів.
Ліміти відкритої валютної позиції по конверсійних операціях. У свою чергу можуть розрізнятися залежно від терміну дії:
денний ліміт відкритої позиції (intraday limit of open position) - регулює розмір максимально можливої відкритої валютної позиції банку по операціях протягом дня. Наприклад, банк ААА протягом дня в кожен даний момент часу може мати незакриту валютну позицію на суму в 50 млн. доларів. Даний ліміт звичайно регулюється Центральним банком країни для скорочення ризику можливих збитків банку. У Росії ЦБ РФ у цей час не регулює даний ліміт, однак керівництво багатьох комерційних банків установлює його самостійно.
Загальний ліміт для банку може підрозділятися на персональні ліміти денної відкритої позиції для дилерів, ведучих різні валюти. Наприклад, денний ліміт відкритої позиції в 50 млн. доларів для російського банку може ділитися між дилерами в такій пропорції:
35 млн. для дилера ринку долар/рубль (USD/RUR);
10 млн. для дилера по угодах долар/марка (USD/DEM);
5 млн. для дилера по м'яких валютах. Персональні ліміти для дилерів установлюються наказом по банку. У великих банках на одному ринку працює кілька дилерів (наприклад, на операціях USD/DEM), і в кожного може бути свій особистий ліміт, розмір якого залежить від досвіду, кваліфікації й результатів роботи (performance) дилера.
Нічний ліміт відкритої позиції (о/п open position limit) установлює максимально можливий ліміт відкритої позиції, дозволений до перенесення на наступну дату валютування. Звичайно він на порядок менше денного ліміту й використається для ведення стратегічні позиції. ризик по яких значно вище.
У Росії Центральний банк установлює для комерційних банків

 
 

Цікаве

Загрузка...