WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат

розрахунків.
Якщо депозит перерозміщається зі зміною основної суми,
те тут також можливі повний рух коштів, або додавання/повернення частини основної суми. Наприклад, банк ААА, що розмістив у банку ВВВ 3 млн. доларів з 10 по 17 серпня бажає:
перерозмістити в банку ВВВ тільки 2 млн. доларів (здійснити пролонгацію зі зменшенням суми - DECREASE AMNT).
розмістити в банку ВВВ 5 млн. доларів, тобто пролонгувати 3 млн. доларів зі збільшенням суми додаванням 2 млн.
8. Техніка висновку форвардних угод
Форвардні угоди типу "аутрайт" й "своп" укладаються по тім же алгоритмі, що конверсійні й депозитні угоди. Оскільки угода аутрайт являє собою по суті звичайну конверсію з датою валютування інший, чим спот, то різниця укладається тільки у формі запиту й котируваннях. Нижче приводиться зразок висновку угоди аутрайт.
У Росії ринок форвардних угод аутрайт долар/рубль тільки зароджується; тому курси аутрайт часто котируються у вигляді чистого курсу на конкретну форвардну дату, без поділу на поточний валютний курс і форвардні пункти. Це обумовлено труднощами у виборі поточного курсу (або курс "today", або "tom"), а також незручністю розрахунку форвардних пунктів через широкий розкид рівня карбованцевих процентних ставок у різних банків. У зв'язку із цим на однакові форвардні дати в різних банків можна зустріти різні форвардні курси. Далі наведений зразок висновку одноденної угоди своп t/n (зі сформованим "тікетом"), часто використовуваної дилерами для пролонгації відкритої валютної позиції:
На відміну від звичайної конверсійної угоди тут використається два обмінних курси для двох конверсії, з яких перший курс 1.5783 ставиться до більше ближньої дати валютування - 06.12.94 р., а другий 1.5780 до форвардного тобто більше вилученій даті - 07.12.94r.
Оскільки угода своп складається із двох конверсійних угод у зворотних напрямках, те платіжні інструкції для обох контрагентів включають вказівка на банки-кореспонденти для рахунків НОСТРО в обох валютах: USD й DEM.
9. Ліміти, використовувані в дилинге
9.1. Різновиду лімітів
При висновку угоди дилер повинен керуватися лімітами, установленими для обмеження ризиків. Цієї мети служить комп'ютерне забезпечення - дилер використає персональний комп'ютер, що перебуває на робочому місці, задаючи параметри й виводячи на екран дозволені ліміти. У випадку відсутності комп'ютерної банківської системи дилери використають щоденні роздруківки лімітів, які ведуть вручну. Крім цього періодичний контроль за дотриманням лімітів здійснюють вищестоящі співробітники, а також спеціальні контролери (compliance officers). Прийнято виділяти два основних види ризику, які покриваються операційними лімітами:
кредитний ризик, якому відповідають зовнішні торговельні ліміти;
фінансовий ризик, якому відповідають внутрішні ліміти.
Кредитний ризик (credit risk або settlement risk) - ризик непостачання коштів контрагентом угоди. Ситуація непостачання коштів можуть виникнути в результаті ряду причин:
банкрутства контрагента, його помилки в оформленні платежів або небажання заплатити по тимі або інших причинах (del credere risk) або в результаті дій держави контрагента, що забороняє або обмежує переклади за рубіж (political або country risk).
Кредитний ризик найбільш хворобливий для банку, тому що він може привести до безповоротних втрат значних сум у мільйони доларів (наприклад, у випадку військового перевороту й націоналізації банку-контрагента).
Для обмеження ризику непостачання коштів установлюються зовнішні ліміти на банки-контрагенти. Звичайно вони розробляються й переглядаються відділом кореспондентських відносин банку (Corespondent Banking або Banking Relations Dept.) і затверджуються кредитним комітетом (Credit Committee), що включає в себе вище керівництво банку. Зовнішні ліміти діляться на чисті ліміти й ліміти з покриттям.
Чисті ліміти (clean limits або blaпс limits) означають, що керівництво банку приймає на себе ризик непостачання певної суми валюти по виду операцій з даним контрагентом. Торговельні ліміти для контрагента встановлюються по видах операцій (product limits):
по поточних конверсійних операціях - forex spot limit;
по форвардних конверсійних операціях -forward limit;
по депозитних операціях - deposit limit і т.д.
Чим ближче строк розрахунків з контрагентом, тим менше ступінь кредитного ризику для банку. Тому ліміт по конверсійних операціях на споте й по притягнутих депозитах звичайно більше, ніж по форвардних угодах і розміщених депозитах. Таке зростання ризику залежно від часу можна представити в наступному виді:
Наприклад, комерційний банк ААА може мати на банк ВВВ приблизно таку шкалу лімітів:
spot FX limit = 10 MIO USD, що означає, що банк ААА в кожен даний момент часу може мати відкриту позицію по купленій або проданій валюті (exposure) у банку ВВВ на суму не більше еквівалентної 10 млн. доларів США (ліміт може бути виражений також у національній валюті);
forward limits: up to 1 mth = 4 MIO USD up to 3 mth = 2 MIO USD up to 6 mth = 1 MIO USD
deposit limits: for placement up to 1 mth = 3 MIO USD up to 3 mth = 1 MIO USD for borrowing up to 1 mth = 7 MIO USD up to 3 mth = 4 MIO USD
У багатьох банках існує загальний ліміт на конверсійні операції, що включає ліміт угод на споте й форвардних операціях. Якщо, наприклад, банк ААА має на банк ВВВ ліміт конверсійних операцій, рівний 10 млн. доларів, і уклав 3-місячну форвардну угоду на суму в 3 млн. доларів, цеозначає, що протягом цих трьох місяців банки зможуть проводити конверсії на суму ліміту, що залишився, - не більше 7 млн. доларів, тобто загальний ліміт скоротився на 3 млн. доларів.
Існує безліч методик установлення лімітів для контрагентів. При встановленні ліміту на новий банк-контрагент відділ кореспондентських відносин аналізує нижченаведені документи.
Річний звіт (Annual Report) банка, що містить баланс (Balance Sheet) і рахунок прибутків і збитків (Profit & Loss Account), бажано завірені відомими у світі аудиторськими фірмами: Arthur Andersen, Ernst & Young, Coopers and Lybrand, Deloit Touche, Prise Waterhouse, KPMG й ін. Звичайно банки публікують річні звіти у вигляді окремих буклетів після завершення роботи аудиторів (у березні-квітні нового року).
Баланс і рахунок прибутків і збитків аналізуються за допомогою складання спеціальних співвідношень (ratios) - показників ліквідності (наприклад, відношення поточних активів до поточних пасивів), прибутковості банку (відношення прибутку до активів) і ін.
Особлива увага при аналізі приділяється розміру власних коштів банку: статутному капіталу, прибутку й резервам. Величина капіталу показує, якими коштами банк зможуть розплатитися у випадку важкого фінансового стану й характеризує надійність банку. Чим більше розмір статутного фонду банку, тим на більший ліміт з боку іншого банку він може розраховувати. Розраховується також показник достатності капіталу - відношення статутного капіталу до суми активів; відповідно до рекомендацій Банку міжнародних розрахунків (Базель) оптимальне співвідношення дорівнює 8%.
Установчі документи (устав, список акціонерів або пайовиків), що характеризують статус банку. По статусі банки діляться на:
головні банки

 
 

Цікаве

Загрузка...