WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат

валютування, тобто здійснення розрахунків, результат по цих угодах можна представити у вигляді таблиці:
Табл. 22
USD DEM CHF
+2.000. 000 -2. 970.000
-1. 000.000 +1.490. 000
+1.000. 000
-1. 261.500
-3. 000.000 +4.476. 000
Разом -1. 000.000 +2.996. 000 -1. 261.500
Результат по неттінгу підтверджується банками-контрагентами "по рейтері" (або по телексі), щоб погодити точні цифри платежів, і тільки тут указуються точні платіжні інструкції для "чистих" сум, наприклад:
# NETTING
HIHI FRDS, GA PLS
# NETTING RESULTS FOR VAL 12/04 -
# WE PAY YOU 1 MIO USD
# WE PAY YOU 1.261.500= CHF
# WE RECEIVE 2.996.000= DEM
# MY DEM TO DRESDNER BANK, FFT OK ALL AGREED FRDS
MY USD TO CHASE MANHATTAN BANK, NY MY CHF TO UBS, ZURICH THANKS FOR CALL BIBIBI FN
# OK FRDS BIBI FN.
У результаті замість восьми платежів один одному банки здійснюють тільки три.
Для поточних конверсійних операцій типу долар/рубль, у зв'язку з тим, що вони проводяться розрахунками "завтра" й "сьогодні" підтвердження неттінгу відбувається після закінчення угод розрахунками "today", тобто приблизно після 14-00 за московським часом.
6. Техніка висновку депозитних угод
Міжбанківські угоди по розміщенню або залученню депозитів (або по устояній російській термінології міжбанківських кредитів - МБК) також укладаються по телефоні або "по рейтері" по наступному алгоритмі.
Дилер по депозитних операціях банку ААА запитує в дилера банку ВВВ котирування процентних ставок для певної суми валюти на певний період. Якщо вказується круглий період (прямі дати, наприклад 1 тиждень, 1 місяць, 3 місяці й т.д.), то дата валютування мається на увазі на споті; у противному випадку дилер повинен указати дату валютування й період (наприклад, на 1 тиждень із завтрашнього дня - з "тому").
Інтерес дилера, що запитує котирування, може виражатися наступними фразами:
DEPO USD 3 1МТН;
або опускаючи слово DEPO
USD 31МТН;
USD 3 S/1M.
Даний інтерес означає прохання прокотирувати процентні ставки по залученню й розміщенню 3 млн. доларів США на 1 місяць зі спота. Для російського ринку, де багато банків розміщають і залучають валютні МБК із "завтрашнього дня", переважніше третє написання:
USD 2 T/W,
що означає прохання прокотирувати ставки залучення й розміщення 2 млн. доларів з "завтра" на тиждень. Оскільки, на відміну від конверсійних операцій процентні ставки не міняються так само швидко, як валютний курс, і швидкість запиту не має великого значення, допускається також нейтральний запит "по рейтері", адресований саме депозитним дилерам, наприклад: USD DEPO PLS, після чого в тексті переговорів запитується стандартне котирування, або запитується інтерес повним текстом. Інтерес розмістити кошти:
WE HV 3 MIO USD FOR 1 MTH FROM ТОМ, WHAT CAN YOU PAY FRDS?
Інтерес залучити кошти:
WE NEED 2 MIO DEM FOR 1 WEEK FROM SPOT, WHAT CAN YOU OFFER PLS?
Дилер банку ВВВ після передачі йому слова котирує процентні ставки:
у вигляді двостороннього котирування bid/offer, тобто ставки залучення й розміщення одночасно. Звичайно дві сторони котирують великі банки, що мають можливість як залучити, так і розмістити коштів у міжбанківський депозит;
у вигляді однієї сторони котирування залежно від депозитної позиції й стану ліквідності банку, наприклад:
SORRY FRDS HV ONLY BID AT 6 РСТ
або
CAN PAY ONLY 6 РСТ SRY HAVE ONLY OFFER AT 6 13/16.
Прокотировунні ставки розглядаються як тверда ціна, тобто обов'язковими для виконання; у противному випадку дилер повинен попередити, що наведений їм рівень ставок є індикативним (FOR INFO ONLY);
по одержанню котирування дилер банку ААА має право:
укласти угоду, використовуючи ключові слова:
I TAKE (I BORRROW) або ЗАЛУЧАЮ. I GIVE (I LEND, I PLACE) або РОЗМІЩАЮ.
або DONE, якщо була прокотирувана тільки одна сторона котирування bid або offer.
Висновок угоди повинне бути підтверджене дилером банку, що здійснювали котирування, ВВВ словами: OK, AGREED і т.д.
В випадку якщо дилера банку ААА не влаштовує котирування він може торгуватися (to bargain), домагаючись більше сприятливого котирування, наприклад:
# DEPO USD 2 0/N PLS
HIHI HV ONLY OFFER AT 6 1/2 IF SUITS
# SRY FRDS COULD YOU IMPROVE PLS?
OK ONLY FOR YR GOOD BANK OFFER AT 6 1/4
# OK DONE, I TAKE 2 MIO USD AT 6 1/4. AGREED FRDS.
Якщо дилер, що котирує, не може поліпшити котирування, воно відповідає:
SRY 6 1/2 BEST.
Відмовитися від угоди, використовуючи стандартне формулювання:
NOTHING THERE, NTHG або NIX.
У випадку якщо угода укладена, треба підтвердження реквізитів угоди:
підтвердження суми й сторони угоди;
процентна ставка;
дата валютування й дата закінчення;
платіжні інструкції.
Дилер, що залучає депозит, указує банк-кореспондент і рахунок НОСТРО, на який повинен дістати кошти на дату валютування.
Дилер, що розміщає депозит, указує банки-кореспонденти й рахунки, на які на дату закінчення необхідно здійснити повернення основної суми й нарахованих відсотків. Банк може використати або єдиний рахунок для руху основної суми й повернення відсотків, або для зручності обліку різні рахунки НОСТРО для руху основних сум і нагромадження відсотків.
7. Пролонгація депозитів
Розміщений на короткий строк депозит у випадку, якщо немає дефіциту коштів, може бути пролонгований (перерозміщений) і цьому ж банку на новий строк шляхом висновку нової угоди. Такий депозит називається "ролловерним" (ROLL OVER- R/0 або RENEWAL). Він може бути розмішений 2 способами:
без руху основної суми, тільки з поверненням кредиторові нарахованих відсотків;
с повним поверненням основної суми й нарахованих відсотків банку-кредиторові й повторномурозміщенню депозиту в банку-позичальнику; при цьому дата закінчення попереднього депозиту й дата валютування нового збігаються. При висновку угоди знову обмовляються:
сума депозиту, тому що вона може бути збільшена або зменшена (пролонгація зі збільшенням суми або зі зменшенням суми);
новий період;
платіжні інструкції: при пролонгації депозиту необхідно чітко обмовляти як вона здійснюється - без руху основної суми або з повним рухом.
Якщо пролонгація здійснюється без руху основної суми (WITHOUT MOVEMENT OF PRINCIPAL або WITHOUT MVMNT OF FUNDS) - банк, що розміщає депозит, окремо вказує коррахунок НОСТРО, на який банк-позичальник повинен перевести суму нарахованих відсотків по попередньому депозиті. Банк-кредитор потім указує коррахунок для повернення основної суми й відсотків по новому депозиті. Наприклад, банк ААА розмістив у банку ВВВ тижневий депозит в 3 млн. доларів США з 10 по 17 серпня. З наближенням строку закінчення депозиту банк ААА ухвалює рішення щодо пролонгації цього депозиту ще на 1 тиждень й 15 серпня (за два дні, тобто на споте) укладає угоду.
Якщо депозит перерозміщається в банку-позичальнику з повним рухом коштів, то угода укладається по стандартному зразку з повною вказівкою платіжних інструкцій для основної суми й для нарахованих відсотків. Щоб уникнути можливих різночитанні (якщо сума не змінилася) дилери вказують на повний рух коштів. При цьому вони повинні впевнитися, що контрагент правильно усвідомив спосіб

 
 

Цікаве

Загрузка...