WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат

Москва.
Повний список ділінгових кодів банків приводиться в спеціальному буклеті агентства Рейтер (див. Додаток 1). Ділінгова апаратури для користування кодом установлюється на виділену телефонну лінію. Залежно від величини банку він може мати від одного до декількох ділінгових кодів, кожний з яких відповідає певній спеціалізації дилерів: окремі коди для конверсійних операцій, депозитних і т.д. Дилер, що бажає з'єднатися з банком-контрагентом, натискає на клавіатурі спеціальну зелену клавішу CONTACT, уводить код запитуваного банку, а також вступні слова вітання або свій "інтерес", наприклад "Hallo". При натисканні клавіш RETURN або ENTER відбувається з'єднання банку дилера із запитуваним банком. При цьому на екрані дилера відкривається спеціальне переговірне вікно. На екрані монітора банку, у який дзвонять, у правому верхньому куті з'являється рейтеровській код банку, що дзвонить, і інтерес, супроводжувані звуковим сигналом (мал. 3).
Шляхом натискання зеленої клавіші ACCEPT і потім ENTER (або мишею) приймаючий дзвінок дилер також розкриває на своєму екрані переговірне вікно з даним банком. Дилери мають можливість вести двосторонній діалог, друкуючи слова латинським шрифтом і передаючи один одному інформацію. Клавіша RETURN дозволяє друкуючий, починати новий рядок, клавіша ENTER передає слово співрозмовникові. Червона клавіша INTERRUPT дозволяє дилерові, перервати текст співрозмовника, і ввести своє повідомлення. Після закінчення переговорів або висновку угоди завершення контакту здійснюється натисканням червоної клавіші END CONT, при цьому з'являється зразок дилерського "тікета" (рапортички) з реквізитами угоди, що при необхідності може бути підтверджене; повторне натискання клавіші END CONT закриває переговірне вікно, а текст переговорів роздруковується на спеціальному принтері conversation printer. Якщо дилером був підтверджений "тікет", то він разом з текстом переговорів роздруковується окремо на третьому принтері - ticket printer. Текст угоди разом з "тікетом" може служити документом угоди, оброблятися й зберігатися в банку.
На один монітор робочого місця дилера може бути виведене до 4 переговірних вікон, що дозволяє істотно заощаджувати трудові витрати. Якщо раніше дилер міг одночасно укладати угоди по телефоні максимум із двома банками, то із впровадженням ділінгової апаратури REUTER 2000 - уже із чотирма. Один ділінговий код передбачає
12 переговірних вікон - 3 робочі місця по 4 екрани. Спеціальна конфігурація робочих місць - "призма" (prism) дозволяє користуватися будь-яким екраном (Money 2000 або Dealing 2000) з будь-якого робочого місця даного ділінгового коду. Вартість місячної оренди встаткування й плати за користування службою Dealing 2000 для одного робочого місця - близько 6000 німецьких марок.
Інформаційна служба агентства "Доу-Джонс Телерейт" (Dow Jones Telerate). Конкурує з агентством Рейтер в області економічної інформації про міжнародні ринки, пропонуючи аналогічний набір новин, котирувань валют, процентних ставок і т.д. Звичайно використається в ділінгах комерційних банків як дублююча рейтеровську службу Money 2000 система інформації (особливо у випадку тимчасової несправності останньої).
Найбільший інтерес для дилерів, що проводять арбітражні операції, представляє послуга Teletrack, що дозволяє будувати графіків і проводити досить глибокий технічний аналіз.
Устаткування фірми "Блумберг" (Bloomberg)
Інформаційне агентство "Блумберг" пропонує користувачам цілий комплекс інформаційних послуг, що включає економічні й інші новини, дані про валютні курси, ставки, котирування по цінних паперах і похідних продуктах, а також досить потужний аналітичний апарат. Складається з 2 спеціальних моніторів, а також оригінальної клавіатури, у яку вмонтований динамік.
Устаткування дозволяє дилерам не тільки відслідковувати поточний стан фінансових ринків, але й аналізувати складні стратегії, становити інвестиційні портфелі з розрахунком прибутковості, вичерчувати графіки й проводити їхній аналіз. Крім цього на екрані термінала "Блумберг" дилер може вивести телевізійні програми фінансових новин, а також слухати інформаційні радиосообщения, що значно полегшує сприйняття новин дилером.
3. Скорочення слів, використовувані дилерами
У міжнародному ділінгу, а також при висновку угод на національних ринках, дилери намагаються використати англійську мову як універсальні кошти спілкування. Особливо це ставиться до використання ділінгового встаткування, де стандартна термінологія англійської мови спрощує висновок угод і загальне тлумачення змісту проведених операцій.
Нижче приводяться найбільш уживаними дилерами при переговорах скорочення англійських слів:
HIHI Привіт. (Використається як
BIBIBI FN Bye bye for now перша фраза при дзвінках) До побачення; до зустрічі
(використається при
FRDS (FRS) friends закінченні переговорів). друзі
GA go ahead продовжуйте
PLS please будь ласка
ACC account рахунок
OK o'key добре; відмінно
MIO million мільйон
YARD billion мільярд
VAL value date дата валютування
DEPO deposit депозит
PСТ percent відсоток
MATY maturity закінчення депозиту
AMNT amount сума
U you (ви, ти) або
YR (your) - твій
С see Наприклад I З = I see або
С U L = see you later
побачимо пізніше
LTR later пізніше
R are
THKS thanks або THNK U VM -
thank you very much
SRY sorry вибачите
HV have мати
АG against проти
PROB problem звичайно NO PROBS - немає
проблем
AВТ about про
CUD could могли б
QRY query запит, розслідування
MVMNT movement рух
FX ODA foreign exchange
order замовлення на конверсію
4 for
2 to або too
GR8 great
Цілий ряд інших скорочень утвориться за рахунок опускання голосних букв. Наприклад, звичайна розмова двох дилерів з різних країн може виглядати в такий спосіб:
# HIHI FRDS
HIHIHI FRS, HOW R U?
# WE R FINE THK U VM
# CUD U GIVE ME YR VIEW ABT USD/DEM PLS? WELL SRY FRD NO IDEA ABT IT
# OK NO PROBS FRDS HV A NICE DAY BIBIBI SAME 2 U BIBI FN.
4. Техніка висновку конверсійних угод
Конверсійні угоди укладаються по телефоні або з використанням ділінгової апаратури REUTER 2000 ("по рейтері") за нижченаведеною схемою.
Валютний дилер банку ААА запитує котирування валютного курсу для певної суми базової валюти (або рідше - котируємій валюти) у дилера банку-контрагента ВВВ. Для світових валют мається на увазі, що це котирування курсу спот; для російського ринку дилер повинен указати, для якої дати валютування запитується курс - today або tomorrow.
Дилер банку ВВВ котирує двостороннєкотирування поточного валютного курсу. При цьому рекомендується вказувати не тільки останні цифри котирування (пипси), але також і базове число (big figure). Дилер прокотирувавший курс, тобто назвавший тверду ціну (firm price}, розглядається як особа, що зобов'язується укласти угоду (committed to deal) і не має права відмовитися від свого котирування. У противному випадку, якщо дилер не має можливості або не бажає котирувати тверде котирування, воно має право дати індикативний рівень поточного курсу, додавши фразу: "For information only" (for indication) - (для інформації).
Дилер банку

 
 

Цікаве

Загрузка...