WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація валютного ділінгу - Реферат

Організація валютного ділінгу - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Організація валютного ділінгу
?
Підрозділ валютного ділінгу комерційного банку або фінансової компанії, займається керуванням активами шляхом проведення поточних конверсійних і депозитно-кредитних операцій на міжбанківському ринку. Як уже говорилося, дані операції переслідують мети регулювання структури балансу (клієнтські операції) і одержання прибутку (арбітражні або торговельні операції). Ділінговий зал, устаткування, використовуване для одержання інформації й висновку угод, комп'ютерні системи підтримки, що дозволяють звістки позицію, відслідковувати ліміти й здійснювати уведення даних, об'єднані під загальною назвою франт-офіс (Front-office або г/о), тобто підрозділ банку, що перебуває на "передньому краї" зв'язку із зовнішнім миром. Інший підрозділ комерційного банку, що здійснює оформлення й облік угод, проведення розрахунків по валютних операціях, називається бек-офисом (Back-office або b/о), тобто служба, що перебуває як би "за спиною" у ділінгової служби.
1. Дилинговый зал і його структура (Dealing Room)
Класичний ділінговий зал західного комерційного банку являє собою приміщення, обладнане спеціальною технікою й призначене для швидкого висновку угод, - телефонами, інформаційної й ділінгової апаратурами фірм Рейтер, Телерейт, Блумберг, комп'ютерами, факсами й т.д., а також спеціальними меблями - дворівневими столами з розміщеними в них моніторами, динаміками селекторного зв'язку, панеллю кнопок зв'язку й окремих слухавок.
Функціонально ділінгова служба ділиться на три основні підрозділи або групи дилерів по операціях (desks).
Група конверсійних операцій (Foreign exchange Desk або Spot Desk).
Дилери, що входять у цю групу, займаються проведенням конверсійних операцій на внутрішньому й зовнішньому ринку - арбітражних (за рахунок власних коштів банку) і зовнішніх клієнтських (за рахунок і з доручення клієнтів). Очолює групу головний дилер по конверсійних операціях (Chief dealer in FX), що визначає стратегію валютного арбітражу й контролює ведення відкритої валютної позиції банку.
Група депозитно-кредитних операцій (Money Market Desk).
Депозитні дилери займаються розміщенням і залученням міжбанківських депозитів в іноземній і національній валютах на внутрішньому й зовнішньому ринках. Очолює групу головний дилер по депозитних операціях (Chief dealer in MM), що стежить за підтримкою ліквідності балансу й визначальну стратегію процентного арбітражу.
Група клієнтських операцій (Customer Desk).
Дилери цієї групи обслуговують клієнтів банку - укладають із ними угоди по конвертації коштів з однієї валюти в іншу, залучають клієнтські гроші в короткострокові банківські депозити. Всі ці операції, що впливають на структуру пасивів, ставляться на позицію дилерам двох перших груп: на валютну позицію, якщо внутрішню клієнтську конверсію необхідно закрити зовнішньою конверсією; на депозитну позицію, якщо притягнуті в клієнта кошти перерозміщаються на міжбанківському ринку. У цьому плані дилери клієнтської групи не працюють на ринку, їхнє завдання - забезпечити чіткий зв'язок між пасивними й активними операціями.
2. Інформаційне й ділінгове встаткування
Валютні дилери використають у роботі встаткування декількох провідних фірм.
Міжнародне інформаційне агентство Рейтер (REUTERS).
(Адреса представництва в СНД - Росія, 121059, м. Москва, Бережковська наб. 2, г-ца "Редиссон-Славянска", Ленінградський пр-т буд. 9, г-ца "Аеростар" тел. 241-01-11, 241-01-27). Інформаційне й ділінгове встаткування REUTERS-2000, на базі сучасних персональних комп'ютерів, об'єднаних у глобальну світову мережу користувачів (передплатників агентства), є сьогодні самим надійним і широко розповсюдженими коштами спостереження за ринковою кон'юнктурою й висновку угод. Робоче місце дилера складається з 2 моніторів із загальною клавіатурою, мишею й принтерами.
Монітори виводять на екран наступні продукти системи "Рейтер":
Reuters Money 2000
На базі програмного забезпечення WINDOWS надає інформацію 4000 передплатникам з більш ніж 2000 організацій в 80 країнах у режимі "реального часу" про курси 125 валют миру, процентних ставках, форвардних котируваннях, основних новинах економічного й політичного життя в
Рис. 2
світі й в окремих країнах. Служба Reuter Money 2000 також дозволяє будувати графіків і проводити технічний аналіз. Користувачі одержують інформацію за допомогою супутникової антени, установленої на даху будинку банку.
Дилери самостійно розміщають необхідну їм для постійного моніторингу інформацію в спеціальних "вікнах" комп'ютерної програми Windows. Інформація надходить по каналах агентства із двох джерел.
По-перше, від вкладників (contributors) системи, що мають право уведення своєї інформації в спеціальні сторінки. Наприклад, що міняються щомиті на екрані котирування валютних курсів складаються зі значень курсів, що вводять незалежно друг від друга великими банками маркет-мейкерами, і сміняючих друг друга в тимчасовій послідовності. Якщо який-небудь банк не вдоволений виданим у дану хвилину котируванням, він може перемінити її на свою. Постійна зміна котирувань банками-вкладниками утворить видиму зміну валютного курсу і є основою для "зчитування" цієї інформації при побудові графіків.
Вкладниками котирувань долара до німецької марки (сторінка DEM=) виступають близько 100 великих міжнародних банків (у Росії - Внешторгбанк РФ, банк Міжнародна фінансова компанія). Котирування долара до рубля (сторінка
RUR=) можуть уводити будь-які російські банки, що мають устаткування REUTERS 2000.
Подібним чином здійснюється уведення й зміна котирувань процентних ставок, форвардних пунктів, цін на золото й т.д.
По-друге, від кореспондентів агентства, що готовлять інформацію про події економічного, політичної життя у вигляді міні-статей, що з'являються на екрані в хронологічній послідовності під короткими заголовками. Програмне забезпечення Windows дозволяє розкрити заголовок у статтю, а потім знову "згорнути" її. Крім статей на інформаційному екрані з'являються термінові новини, набрані для залучення уваги великим шрифтом червоних кольорів і супроводжувані звуковим сигналом, що роблять вплив на прийняття рішень дилерами й, що впливають на кон'юнктуру ринку. Наприклад, це може бути інформація про відставку В. Геращенко з поста голови Центрального банку:
"GERASCHENKO IS ASKED BY PRESIDENT YELTSIN TO RESIGN" або публикуємі макроекономічні індикатори:
"DECEMBER US UNEMPLOYMENT RAТЕ IS 5.9%"
Зміст будь-який виведеної в "вікні" інформації може бути роздруковане на спеціальному принтері. Вартість місячної оренди встаткування й оплати інформаційної служби Money 2000 для одного робочого місця близько 5000 німецьких марок.
Reuter Dealing 2000
Дозволяє укладати угоди й вести переговори в режимі двостороннього телексного зв'язку з більш ніж 3600 банками й компаніями в 82 країнах. Кожен банк - передплатник ділінгової системи має одинабо кілька 4-буквених кодів, що дозволяють з'єднатися з ним з будь-якого ділінгового місця іншого банку протягом 1 -2 секунд, наприклад:
MNBL - Moscow Narodny Bank, London;
BAUL - Bank Austria, London;
RSKT - Банк Російський кредит, Москва;
INCO - АКБ Інкомбанк,

 
 

Цікаве

Загрузка...