WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Депозитні операції - Реферат

Депозитні операції - Реферат

попереднього повідомлення (за 24 години, 2 дні й т.д.). Для онкольних депозитів характерна плаваюча ставка відсотка, що встановлюється по обопільній згоді на базі певного періоду (наприклад, щотижня);
Короткострокові одноденні депозити (one day deposits). До їхнього числа ставляться одноденні депозити типу "овернайт" (о/п), "том-некст" (t/n), "спот-некст" (s/n). Вони використаються для регулювання короткострокової ліквідності банку по рахунках НОСТРО;
Депозити на фіксовані строки. Звичайно депозити розміщаються настандартні строки 7 днів (1 тиждень), 1, 2, 3, 6 місяців і рік. Ці строки звуться "прямих дат" ("straight dates"). У міжнародній практиці прийнято проводити відлік депозитного періоду з дати слот, хоча можливі також депозити, розташовувані на умовах дати валютування "завтра" ("з тому"- from tomorrow) або навіть "сьогодні" ("з тудея" - from today), наприклад: тижневий депозит із завтра "том-уик" (t/w).
Вибір дати валютування залежить від:
валюти депозиту;
часу розміщення;
кількості годинних поясів між банком і країною валюти депозиту.
Розглянемо умови розміщення депозитів на російському міжбанківському ринку для основних валют.
Долари США
При розміщенні доларових депозитів на стандартні строки на московському міжбанківському ринку характерні дати валютування "сьогодні" й "завтра".
Розміщати депозити з датою валютування "сьогодні" (o/n, a також today/1 week, today/1 mth) можливо тому, що США відстоїть від Москви на 8 годинних поясів. При висновку такого депозиту можливо організувати перерахування коштів на рахунок позичальника - іншого банку практично протягом усього робочого дня - до 18-00 за московським часом. Платіжний телекс із наказом на перерахування коштів буде отриманий американським банком, у якому московський банк тримає свій кореспондентський рахунок, ранком за нью-йоркським часом, і платіж буде негайно виконаний. Для східних регіонів Росії, що відстоять від Нью-Йорка ще далі, розміщати депозити на умовах "today" можливо до ще більш пізнього часу.
Для депозитів, розташовуваних на умовах дати валютування "завтра" (t/n, t/w, t/1 mth і т.д.), даний порядок тим більше застосуємо.
Німецькі марки
Для німецьких марок діє трохи інший порядок розміщення. Для розрахунків з датою валютування "сьогодні" існують тимчасові рамки - вони можуть виконуватися до 10-00 годин ранку по по франкфуртському часу (до полудня за московським часом), що пов'язане із системою функціонування національної клірингової системи платежів Німеччини через земельні банки. Цей час називається "часом відсікання" (cut-off time).
Із цієї причини міжбанківські депозити, розташовувані в німецьких марках (DEM), як правило, мають саму ранню дату валютування "завтра". Московський банк теоретично може розмістити з ранку депозит у німецьких марках з датою валютування "сьогодні" і терміново направити платіжне доручення в німецький банк, однак на практиці даний ринок розвинений слабко.
Виключенням є депозити, розташовувані в тім же німецькому банку, у якому тримає валютний рахунок у марках московський банк. Списання коштів з коррахунока московського банку в депозит можливо й у більше пізніше час, тому з банком-кореспондентом можливі одноденні депозити "овернайт" (o/n), що не залишають межі банку. Однак відповідно до німецького банківського регулювання процентні ставки по депозитах у німецьких марках, розміщеним у банках на території Німеччини, рівно на 1 відсоток нижче, ніж на міжнародних ринках.
4. Процентні ставки й формула простого відсотка
Кошти відчужуються на певний строк не безкоштовно, а під відсоток. Говорячи про депозити варто виділити 3 поняття:
сума депозиту або принципал (principal);
відсоток (interest) - ціна використання позикових коштів, тобто конкретна сума збільшення первісної суми (принципала) на дату закінчення депозиту. У міжнародній практиці прийнято, що відсоток розраховується на дату повернення депозиту (maturity), однак можливо також нарахування відсотка щомісяця (для періодів від 1 до 12 місяців);
відсоткова ставка (interest rate), що являє собою відношення відсотка за період до принципала:
Наприклад, якщо за тиждень на вкладений депозит в 1 млн. доларів США було нараховано 20.000 доларів, це означає, що тижнева процентна ставка дорівнює 2%:
Однак, звичайно процентну ставку представляють у вигляді річної процентної ставки (per annum - р. а.), тобто відношення відсотка, нарахованого однократно за рік до первісної суми.
Формула простого відсотка дозволяє розрахувати суму відсотків, нарахованих по депозиті, розміщеному на конкретний період під певну процентну ставку:
При розрахунку суми відсотків для строків менше року використається поняття процентний період (interest period), що складається з кількості днів, на які розміщений депозит. Мінімальний процентний період дорівнює одному дню (1 добі).
Дата валютування (дата розміщення) депозиту враховується при розрахунку відсотка як повний день (тому що позичальник дістає кошти ранком цього дня й цілий день їх використає), а дата закінчення (повернення) депозиту при розрахунку відсотка не враховується (кошти повертаються також ранком). Наприклад, якщо депозит розміщений з 9 листопада по 30 листопада, то кількість днів буде дорівнює 21 (30-9).
Якщо депозит розміщений на строк, кратний місяцю, то процентний період також ураховує точну кількість днів. Наприклад, тривалість місячного депозиту, розміщеного з 16 лютого по 16 березня, буде дорівнює 28 дням, а місячного депозиту з 20 липня по 21 серпня (формальна дата закінчення 20 серпня доводиться на неділю) становить 31 день.
По кількості днів у році розрізняють 2 методи:
Міжнародний, при якому кількість днів у році приймають рівним 360 дням;
Британський, відповідно до якого кількість днів у році дорівнює 365 дням (366 дням у високосні роки). Цей метод використається при розрахунку відсотка для наступних валют:
фунта стерлінгів (GBP), ірландського фунта (IEP), бельгійського франка (BEF), сінгапурського долара (SGD), гонконгського долара (HKD), південноафриканського ренду (ZAR). Наприклад, дилерові комерційного банку необхідно розрахувати суму відсотків, очікуваних на дату закінчення місячного депозиту в 3 млн. доларів США, розміщеного під 5 відсотків річних з 21 грудня 1994 р. по 23 січня 1995 р. По формулі простого відсотка виходить:
У міжнародній практиці прийняті два способи написання процентної ставки.
У

 
 

Цікаве

Загрузка...