WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Операції СПОТ - Реферат

Операції СПОТ - Реферат

міжбанківської інформації у стандартній формі за високого ступеня контролю та захисту несанкціонованого доступу.
Процес установлення валютного курсу має назву котирування валют, яке може бути прямим або непрямим (зворотним), прямим/зворотним.
Дилери отримують інформацію про поточні зміни обмінні курсів у електронних інформаційних системах типу "Reuters", "Telerate", "Bloomberg", "Knightridder", а також з телефонних розмов дилерами інших банків та брокерських домів. Деякі банки орендують у системи Reuters власні сторінки, на яких відображають інформацію про свої останні курси придбання/продажу валют Однак курси, зафіксовані на цих сторінках, не є обов'язковими для виконання даним банком;
4) звичайні обсяги на ринках доларів США - 3-5 млн. швейцарських франків - 5-10 млн.;
5) на спот-ринку банки котирують валюти за курсами: продажу ask (offer) rate - AR(OR) - більший курс; придбання bid rate - BR - низький курс;
середня арифметична AR та BR - середній курс застосовується дилерами для зовнішньоторговельних контрактів.
На валютному ринку базові котирування встановлюються маркет-мейкерами (market-makers). Учасників, які використовують ринок, що визначається маркет-мейкером, називають маркет-тейкерами (market-takers).
Вибір курсу користувачем ринку є дзеркальним відображенням котирувань, що пропонуються маркет-мейкерами.
Хоча спот-операції належать до "швидких" валютних операцій, все-таки і вони підвладні валютному ризику. Це пов'язано насамперед з технічними особливостями клірингових розрахунків, що існують у більшості країн світу, а також з часовими різницями в роботі валютних ринків. Наприклад, валютні ринки США і Західної Європи розділені п'ятьма годинними поясами і тому платежі в доларах можуть направлятися на кілька годин пізніше від платежів у західноєвропейських валютах, все ж встигаючи до відведеного строку валютування по операції, що може призвести до можливості виникнення ризику збитків. Крім того, особливістю багатьох клірингових систем є те, що інформація про одержання платежу від контрагента стає відомою лише на наступний день після дати валютування, а за цей час різка зміна валютного курсу може призвести до збитків або до упущення вигоди.
3. Операції СПОТ та форвардний курс
Своєрідним поєднанням операцій "спот" та "форвард" є операції своп, що являють собою комбінації купівлі або продажу валюти на умовах "спот" з одночасним укладенням зворотньої угоди на умовах "форвард". Дані операції є зручними для банків, оскільки тимчасово забезпечують необхідною валютою без ризику, пов'язаного із зміною курсу.
Операції "своп" здійснюються з метою придбання банком необхідної валюти для забезпечення міжнародних розрахунків, страхування валютних ризиків, кредитування (якщо клієнт пред'являє попит на позики в певній іноземній валюті), а також для укладення угод на грошових ринках, пов'язаних з короткостроковим експортом капіталів.
Строкові валютні операції тісно пов язані з процентними ставками по короткострокових депозитах. Форвардний курс має тенденцію до підвищення, якщо процентні ставки обмінної валюти нижчі, ніж процентні ставки контрагентної валюти. І навпаки, валюта країни де банківська процентна ставка вища буде мати у форвардній операції відповідну "знижку". При однакових ставках банківського процента регулятором валютного обміну залишається "спот"-курс.
У міжнародній практиці більшість країн орієнтується на ставку "ЛІБОР" (London: jnter Bank Offered Rate) - процент по міжбанківських депозитах у Лондоні.
Розрахунок премії чи дисконту до форвардного курсу можна зробити за флрмулою:
КВ (%В - %А) " СФ
П / Д = ----------- , де
360 " 100
КВ - "спот"-курс валюти для продажу,
%В - ставка "ЛІБОР" по депозитах у валюті, що необхідна для купівлі,
%А - ставка "ЛІБОР" по депозитах у валюті, що продається,
СФ - строк форвардної операції.
Наприклад, комерційний банк хоче продати 10000 доларів США за фунти стерлінгів з доставкою через шість місяців. Спот-курс:
1 долар = 0,58 ф.стерл., ставки "ЛІБОР" по доларах - 3,8%, а по ф. стерл. - 6%.
Тоді:
0,58 " (6 - 3,8) " 180
П / Д = ----------- = 0,0032.
360 " 100
Форвардний курс = 0,58 + 0,0032 = 0,5832.
Вартість продажу складає 5832 ф.стерл. за 10000 доларів.
Другий приклад. Ставка "ЛІБОР" по депозитах у гривнях складає 35% річних, а по доларах - 10%. Курсова ціна долара - 1,9 грн.
Якщо український банк хоче купити 10000 доларів США за гривні з доставкою через місяць, то теоретично премія продавця у гривнях може складати:
(35 - 10) " 1,9 " 30
П / Д ---------- = 0,04.
360 " 100
Ціна 10000 дол. = 10000 " 1,94 = 19400 грн.
Строкові або форвардні операції слугують для отримання прибутку у вигляді курсової різниці, а також для страхування суб єктів ринку від валютних ризиків. Окрім цього, операції на строк - це широке поле діяльності валютних дилерів, які ведуть гру на підвищенні або зниженні ринкових курсів.
Отже, касові операції полягають у купівлі-продажу валюти на умовах поставки її не пізніше другого робочого дня з дня укладання угоди за курсом, узгодженим у момент її підписання. Такі угоди можуть передбачати поставку валюти в той же день, на наступний робочий день, проте найчастіше - на другий робочий день. Ця остання угода називається "спот", а касові операції на цій умові - "операції спот". Операції спот дають можливість їх учасникам оперативно задовольнити свої потреби у валюті на вигідних умовах.
Операція "спот" - це угода на купівлю-продаж іноземної валюти на короткотерміновий преріод. Доставка валюти здійснюється після заключення угоди, але не пізніше двох робочих днів. Відповідно до цього визначається і валютний курс "спот"-курс на момент укладання угоди. Існує два "спот" курси для валюти: курс попиту (big rate) - курс, за яким клієнт може купити одну валюту в обмін на іншу і курс пропозиції (offer rate) - курс, за яким клієнт може продати одну валюту в обмін на іншу.
Валютні операції це вид банківської діяльності, пов'язаний з обміном однієї валюти на іншу, що передбачає купівлю і продаж іноземної валюти за національну або інші валюти. Такий обмін може здійснюватись банком шляхом проведення операцій "спот", "форвард" та їх комбінацій.
Операції "спот" це купівля однієї валюти на іншу на поточних ринкових умовах з поставкою валюти не пізніше, ніж через два робочих дні після укладення угоди. Операції "спот" застосовуються здебільшого для негайного отримання іноземної валюти у зовнішньоторгових розрахунках, а також для швидкого переливу капіталів.
Операції "форвард" передбачають поставку для обміну певної суми валюти навизначену дату в майбутньому (більш, ніж через два робочих дні) за курсом, зафіксованим в момент укладення угоди. До настання строку обміну (як правило, через 1-6 місяців) розрахунки по валютах не проводяться. Метою операцій "форвард", окрім отримання валют для комерційних операцій, є страхування капіталовкладень за кордоном, а також отримання спекулятивного прибутку за рахунок курсової різниці.
Учасники касових операцій мають можливість:
- терміново одержати валюту для погашення своїх зовнішньоекономічних зобов'язань;
- уникнути втрат від зміни валютних

 
 

Цікаве

Загрузка...