WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Біржова мова жестів та жаргон брокера - Реферат

Біржова мова жестів та жаргон брокера - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Біржова мова жестів та жаргон брокера
Протягом декількох сторіч розвитку біржових інститутів сформувалися певні правила ведення торгів та відповідні правила поведінки на них. У ході цього сформувалася також особлива мова, якою спілкуються учасники біржових торгів. Це мова, яка складається із специфічних жестів і особливого, біржового лексикону, які абсолютно незрозумілі сторонньому спостерігачеві.
Зокрема, жести головним чином використовуються для позначення цифр і подачі різних команд під час торгів, коли виникає необхідність назвати ціну, кількість товару або показати, що товар продається, купується, а також визначити зниження або підвищення ціни і т.д.
Будь-яке число можна зобразити за допомогою п'яти пальців відкритої долоні. При цьому для чисел від нуля до п'яти долоня розташована вертикально, від шести до десяти горизонтально. Нуль позначають піднятим стислим кулаком (мал. 1).
На біржах під час торгів брокери в основному викрикують свою інформацію. Наприклад, якщо маклер прочитав позицію, представлену брокером, а на неї ніхто не відреагував, то брокер може знизити ціну. Для цього він викрикує, наприклад: "Знижую на 100". Якщо знову немає бажаючих, то брокер робить маклеру знак знизити ще раз (мал. 2, а). Так повторюється до тих пір, поки це здається прийнятним для брокера-продавця.
Якщо ціна зафіксована, то брокер показує це зігнутою в лікті горизонтально розташованою рукою долонею вниз (мал.2, б).
Брокер може підняти ціну. Це робиться рухом великого пальця вгору (мал. 2, в).
Крім жестів, на біржі серед її учасників склався і певний жаргон, використовуючи який одним словом можна описати досить складний стан ринку, угоду, дати характеристику брокерів:
"Болтанка":
1) неприпиняючі однотипні угоди купівлі або продажу цінностей, що проводяться спекулянтами, які не чинять істотного впливу на кон'юнктуру ринку, що склалася;
2) незаконна спроба брокера зібрати для себе додаткову суму комісійних шляхом прискореної купівлі-продажу цінних паперів за вказівками клієнтів.
Брокер "на узбіччі"- член старої Нью-Йоркської напівофіційної фондової біржі, яка тепер називається Американська фондова біржа.
"Бик" - біржовий спекулянт, який грає на підвищення.
"Ведмідь"- біржовий спекулянт, який грає на зниження.
"Виконано" - повідомлення брокера про те, що наказ купити або продати певну суму цінних паперів виконано.
"Відкупити маржу" - наказ клієнта брокеру купити найближчий за терміном ф'ючерсний контракт і продати контракт на окремий строк.
"Вуличний ринок" - мережа посередників покупців і продавців цінних паперів, які спілкуються між собою за допомогою телекомунікацій. Вираз "В. р." виник відтоді (XVI-XVII ст.), коли лондонські брокери укладали угоди прямо на вулиці або в кафе. Надалі торгівля акціями стала здійснюватися переважно на біржі, а робота з облігаціями - поза біржею, на "В. p.". Тепер всі облігації і акції, не включені до біржового списку, продаються на "В. p.".
"Дводоларовий" брокер - брокер, член фондової біржі, який виконує доручення інших брокерів, особливо в період високої ринкової активності. "Д." б. працює на брокерів, які зайняті виконанням першочергових інструкцій, або на фірми, що не мають партнерів серед членів біржі, які знаходяться в операційному залі.
"Динамітчик" - енергійний торговець, що продає ненадійні цінні папери.
"Д. К." (don't know - "не знаю") - непоінформованість про поточні умови проведення операцій з цінними паперами. Письмовий запит позначається "Д. К." і повертається відправнику.
"Довга позиція" - цінні папери, які придбані дилерами для зберігання у процесі торгівлі або при випуску нових випусків.
"До закриття" - розпорядження укласти угоду перед самим закриттям ринку.
Жертва "подовжньої ціни"- подвійний збиток, який завдається: при купівлі цінностей на верхній межі підйому ціни або курсу; при реверсі позиції, тобто продажу на нижній межі падіння кон'юнктури.
"Задкувати", "дати задній хід":
1)якщо прибутковість цінних паперів зростає, а ціни падають, то кажуть, що ринок "3.";
2) якщо інвестор обмінює один цінний папір на інший, який має значно коротший поточний термін до погашення.
"За загальний рахунок"-угода між двома або більше фірмами про розподіл ризику і фінансової відповідальності при придбанні на ринку цінних паперів, або підписці на нову емісію.
"Закритийринок"-стан ринку, коли курс покупця рівний курсу продавця. Це має місце, якщо ринок обслуговується брокерами, а комісійні за їх послуги сплачуються тільки однією стороною -ініціатором угоди.
Закріплення "довгої позиції" - популярна процедура північноамериканських дилерів. Для зменшення цінового ризику, який виникає у зв'язку із зберіганням облігацій, дилер продає ф'ючерс на казначейські білети або довгострокові облігації уряду таким чином, щоб втрати від зберігання певним чином компенсувалися вигодами за ф'ючерси, при умові, якщо ціни знизяться.
Замовлення "або-або" - це вже віддане розпорядження, тоді як замовлення на інші цінні папери ще чекають свого виконання. Як тільки трейдер виконає замовлення "або-або", інші замовлення автоматично відміняються.
Замовлення "все або нічого" - замовлення, яке означає, що трейдер повинен продати або купити всі акції, вказані у замовленні, перш ніж клієнт погодиться з виконанням.
Замовлення "виконати або відмінити" - замовлення означає, що як тільки частина замовлення, яку можна задовольнити, трайдер виконає, інша частина замовлення відміняється.
Замовлення "прийму у будь-якому вигляді" - передбачає, що клієнт прийме будь-яку кількість акцій аж до замовленого максимуму. Протилежне цьому замовленню - замовлення "все або нічого".
Замовлення з "перемиканням" - означає, що виручка від продажу одних акцій може бути використана для купівлі інших.
"Занурення" - нетривала затримка у розвитку ринкової кон'юнктури або незначна зміна цін на біржі.
"Заплечний ордер"-дає право на купівлю не тільки додаткових акцій, а й додаткових ордерів. Виконавча ціна "3. о." часто вища виконавчої ціни того ордера, на якому він "сидить". "3. о." застосовується компанією для стимулювання інвестора при продажу акцій і отримання в подальшому прибутку.
"Кішки і собаки" - вкрай спекулятивні і, як правило, низько оцінювані ринком фондові цінності, за які не виплачуються дивіденди.
"Копчений оселедець"- попередній проспект, який в загальних рисах інформує про емісію облігаційної позики. У ньому не вказані такі основні параметри, як ціна, розмір комісійних. "К. с." може бути випущений до набуття чинності заяви про реєстрацію емітента.
"Коротка позиція" - продаж дилером цінних паперів з

 
 

Цікаве

Загрузка...