WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансове планування як складова фінансової діяльності підприємства (yа прикладі ВО “Електроконтакт”) - Дипломна робота

Фінансове планування як складова фінансової діяльності підприємства (yа прикладі ВО “Електроконтакт”) - Дипломна робота

статус. Дохід може перераховуватися щорічно. Розглядаються періоди часу від 1 до 100 років. Можна обчислювати податкові наслідки і вплив на грошові потоки продажу будь-якого активу, грошових витрат майбутніх періодів або інвестицій.
За допомогою більше 100 шаблонів, що настроюються, можна створювати звітні документи по найважливіших майбутніх подіях, по управлінню нерухомістю, за наслідками моделювання управління наявними засобами і аналізу потреб в капіталі. Звіти, створені ExecPlan, експортуються в Word і Excel з метою внесення подальших змін. Клієнтські дані можуть бути вставлені в будь-який звіт або експортовані в систему обробки інформації про клієнтів dbCams. Вбудована графічна система містить 35 різних типів графіків, якими можна маніпулювати усередині програми, одержуючи окремі зображення або вставляючи в звіти.
Не можна також не сказати про неминучий і одночасно непередбачуваний вплив, який здійснює на фінансове планування Інтернет. Багато сайтів, відкритих для вільного доступу, наприклад, microsoft.com, netscape.com, quicken.com та інші, пропонують можливості контролю за інвестиційним портфелем, розраховуючи вартість останнього на основі найсвіжішої ринкової інформації. Навіть п'ять років тому неможливо було уявити, що потенційному інвестору буде доступний такий об'єм інформації, як сьогодні [86, с. 2]. Проте при складанні стратегічного фінансового плану для обережної спроможної людини завжди знайдеться місце для вдумливого і уважного аналізу, який здатний провести тільки бухгалтер.
На досліджуваному мною підприємстві - ВО "Електроконтакт" для автоматизації процесу планування не використовується ніякого програмного забезпечення. Виходячи з вище викладеного дослідження програмного забезпечення мною керівництву підприємства було запропоновано почати використовувати програму FPlan Professional Advisor+. Вона є однією з найпопулярніших програм початкового рівня, що випускається компанією First Financial Software. Спроектована ця програма так, щоб дибитися найбільшої простоти використання, що і стало першочерговим критерієм вибору, оскільки у підприємства немає на даний момент спеціалістів для використання більш складних програм. До того ж FPlan справляється з більшістю звичайних сценаріїв, з якими стикається фахівець з планування, і коштує недорого в порівнянні з іншими програмами такого типу. Сильна сторона програми полягає в тому, що з її допомогою легко одержати короткий і переконливий звіт.
Використання програми Fplan на ВО "Електроконтакт" дозволить значно підвищити ефективність процесу фінансового планування, з її допомогою підприємство зможе:
- швидко і зручно планувати свою діяльність;
- затрачувати на процес планування менше часу;
- оперативно вносити зміни у фінансовий план і отримувати новосгенерований майже миттєво;
- спробувати "програти" різні стратегії отримуючи у вигляді звітів результат, з якого можна вибрати найкращий;
- отримати звіти в зручному для аналізу вигляді - за допомогою таблиць, графіків, діаграм.
Отже, переваги використання таких програм для українських підприємств очевидні. Єдиним гальмуючим фактором в їх використання залишається тільки ціна. Більшості малих підприємств просто не по карману платити затакого роду програмне забезпечення. Але сподіваюсь в недалекому майбутньому це стане для них можливим і вони зможуть на власному досвіді переконатися в позитивному ефекті від їх використання.
ВИСНОВКИ
Результати проведеного дослідження дають підстави для наступних висновків:
1. Планування є процесом, при якому слід враховувати специфіку економічних умов, що склалися в нашій країні. Досвід, перейнятий у західних підприємств по складанню бізнес-планів виявляється неефективним в умовах переходу до ринкової економіки, а самі бізнес-плани не достатньо дієвими. Тому на основі зарубіжного і вітчизняного досвідів слід розробляти власну удосконалену систему планування діяльності підприємств, роблячи акцент на фінансовому плануванні. У зв'язку з цим, у роботі зроблено висновок щодо необхідності удосконалення фінансового планування на підприємствах.
2. На основі узагальнення та аналізу існуючих вітчизняних і зарубіжних точок зору дано визначення терміну "фінансове планування" як документ, що відображає обсяг надходжень коштів і їх спрямування у плановому періоді з метою забезпечення потреб поточної діяльності та розвитку підприємства, виконання його зобов'язань перед державою, банками, постачальниками та іншими кредиторами.
У нашому випадку фінансове планування дозволило визначити обсяги фінансових ресурсів підприємства за джерелами формування та напрямками їх цільового використання згідно з розглянутими показниками підприємства у періодах, що передують плановому та у плановому періоді.
3. Проведення фінансового планування допомагає значно підвищити ефективність фінансово - господарської діяльності підприємства за допомогою вирішення таких основних завдань:
-забезпечення підприємства фінансовими ресурсами, необхідними для його нормальної господарської діяльності, включаючи розширене відтворення основних засобів підприємства, формування обігових коштів, матеріальне стимулювання, забезпечення соціальних потреб працівників;
-виявлення резервів у господарській діяльності підприємства та спрямування їх на підвищення ефективності виробництва;
-забезпечення раціональних та взаємовигідних економічних відносин підприємства з іншими підприємствами-постачальниками матеріальних ресурсів, бюджетом та банками:
- здійснення контролю за господарсько-фінансовою діяльністю підприємства та за утворенням й використанням матеріальних, трудових і грошових ресурсів.
4. Використання фінансового планування створює для суб'єктів господарювання такі важливі переваги:
- забезпечує підготовку до використання майбутніх сприятливих для підприємства умов;
- попереджує про можливі проблеми;
-стимулює управлінський персонал до реалізації своїх рішень в подальшій діяльності;
-поліпшує координацію дій управлінського персоналу підприємства;
-сприяє раціональному використанню ресурсів на підприємстві.
5. Проаналізувавши стан фінансового планування на сучасних українських підприємствах виявлені такі проблеми:
- нереальність фінансових планів;
- оперативність складання планів;
- прозорість планів для керівництва;
- відрив довгострокових фінансових планів від короткострокових;
- реалізація планів;
- комплексність.
Всі ці вищеперераховані проблеми можна подолати використовуючи на підприємстві новий підхід - використання новітніх комп'ютерних технологій, зокрема програмного забезпечення для автоматизації процесу планування.
6. В системі нових форм фінансового планування важливе місце відводиться бюджетуванню - системі складання бюджетів підприємств, які орієнтовані на отримання оптимального прибутку і збереження позицій підприємства на ринку товарів та послуг.
Впровадження процесу бюджетування на підприємстві дозволить:
- поліпшити фінансові результати на основі управління прибутком і витратами, раціонально розподіляти і використовувати ресурси,
- оптимізувати витрати по підприємству і

 
 

Цікаве

Загрузка...