WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів. - Дипломна робота

Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів. - Дипломна робота

акумульованих на рахунках 3142 та 3152 відповідних місцевих бюджетів коштів недостатньо для підкріплення рахунків 3421 з метою повернення помилково та надмірно зарахованих платежів, органами казначейства надсилаються також звернення до місцевих фінансових органів. На підставі таких звернень для повернення платежів залучаються кошти з видаткових рахунків відповідних місцевих бюджетів.
Залишки коштів, акумульованих на аналітичних рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3421, у кінці дня розподіляються за нормативами, встановленими відповідними законодавчими актами України. Після розподілу такі кошти засобами програмного забезпечення перераховуються на:
- рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів";
- рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки;
- частина коштів, яка належить іншим одержувачам, перераховується на рахунки власників, до яких, як правило, належать територіальні підрозділи державних цільових фондів.
За результатами розподілу формується відомість розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи місцевого бюджету, які надійшли на аналітичні рахунки 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу", а також "Реєстр платників за спрощеною системою оподаткування" .
На рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3421, сплачується фіксований податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних та юридичних осіб.
Власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті у розрізі груп власних надходжень в органах державного казначейства за місцем обслуговування розпорядників коштів за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету". Інформація щодо власних надходжень розпорядників коштів місцевих бюджетів, які зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3542, одночасно відображається на рахунках бюджетного обліку 6124 "Власні кошти розпорядників коштів місцевого бюджету".
Повернення надміру або помилково зарахованих власних надходжень бюджетних установ з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", здійснюється на підставі платіжних документів розпорядника коштів бюджетів та підтвердження обґрунтованості здійснення такої операції у межах наявних залишків коштів на рахунку.
Органи казначейства щоденно, використовуючи автоматизовану систему "Казна-Видатки", формують виписки з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", і надають їх розпорядникам коштів місцевих бюджетів разом з реєстром розрахункових документів.
Зі спеціальних реєстраційних рахунків, на яких обліковуються власні надходження, розпорядники бюджетних коштів можуть здійснювати перерахування коштів на підставі платіжних доручень вищим та підвідомчим установам і організаціям відповідно до чинних нормативно-правових актів України. Таке перерахування коштів відображається відповідно як зменшення доходів, а отримання розпорядниками бюджетних коштів - як збільшення доходів.
До переходу місцевих бюджетів на повнофункціональне казначейське обслуговування власні надходження розпорядників коштів місцевих бюджетів зараховувалися на рахунки, відкриті в установах банків на ім'я розпорядників і коштів. Всю інформацію про здійснення операцій з коштами, що належать до і власних надходжень бюджетних установ, фінансові органи отримували від розпорядників коштів. Така інформація щомісяця подавалася у формі звітів про виконання спеціального фонду кошторису в частині власних надходжень. В даний час проведення всіх операцій з власними надходженнями розпорядників ; коштів місцевих бюджетів зосереджено в органах казначейства. Казначейські органи щодня забезпечують доведення інформації про рух коштів, що належать до власних надходжень бюджетних установ, до відповідних фінансових органів і розпорядників коштів місцевих бюджетів.
У цілому, діючий в органах казначейства механізм зарахування надходжень до місцевих бюджетів є набагато ефективним від того, що застосовувався до запровадження системи казначейського обслуговування бюджетів.
2.3. Аналіз місцевих бюджетів за доходами.
Бюджет міста Коломиї на 2004 рік по доходах і видатках загального фонду в цілому заплановано в сумі 22037893 грн., в тому числі по доходах без врахування трансфертів 15017000 грн.
Фактичне виконання бюджету по доходах загального фонду в цілому склало 19739092 грн., що становить 89,6 відсотків до запланованих, або з недовиконанням на 2298801 грн., в тому числі по доходах загального фонду без врахування трансфертів надійшло 12986338 грн., що становить 86,5 відсотків до запланованих, або з недовиконанням на 2030662 грн.
В порівнянні з минулим роком доходи загального фонду без врахування трансфертів зменшились на 9,3 відсотки, або на 1333762 грн.
У звітному періоді промисловістю міста забезпечено виробництво промислової продукції в порівняльних цінах на 57,8 млн. грн., що становить 123,2 відсотки до обсягів виробництва за 2003 рік. Скоротили випуск продукції 8 підприємств, або 33 відсотки загальної кількості.
Найбільше скорочення обсягів виробництва в порівнянні з минулим роком, через відсутність замовлень, відмічається на ЗАТ "Гардинна фабрика", а саме на 405,1 тис. грн., ВАТ "Лісокомбінат" - на 70,5 тис. грн., ЗАТ "Щетинно-щіткова фабрика" - на 58,4 тис' грн.; ВАТ "Сирзавод" через процедуру банкрутства повністю не працював, що зменшило обсяги виробництва на 253,9 тис. грн., до минулого року.
З приростом працювали ЗАТ "Заводоуправління будівельних матеріалів", ЗАТ "Колопапір", ВАТ "Завод КРП", ДП "Коломияхліб", ТзОВ "ЮМАС".
В галузевому розрізі допущено спад обсягів по іншому виробництву (на 11,3 відсотки) та на підприємствах легкої промисловості, а саме на 9,6 відсотків.
По результатах фінансово-господарської діяльності діючих госпрозрахункових підприємств від звичайної діяльності до оподаткування за січень-грудень 2004 року по м. Коломия рентабельними (прибутковими) було -37 підприємства, а нерентабельними(збитковими) - 32, що складає 46,4% від загальної кількості підприємств. Згідно статистичної звітності фінансовий результат суб'єктів господарювання від звичайної діяльності до оподаткування по м. Коломиї за січень-грудень 2004р. становив 12341 тис. грн. прибутків, (загальна сума прибутку - 20387 тис. грн., збитків 8046 тис. грн.). За видами економічної діяльності найбільших обсягів фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування досягли підприємства, які займаються фінансовою діяльністю (страхуванням) (11300 тис. грн.) та підприємствами будівництва (809,0 тис.

 
 

Цікаве

Загрузка...