WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів. - Дипломна робота

Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів. - Дипломна робота

загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету, підлягають зарахуванню на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3161 "Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів" Плану рахунків. Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6123 "Доходи місцевого бюджету, які підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами". Кредитовий залишок за балансовим рахунком 6123 дає інформацію про надходження платежів, які роз поділяються між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету наростаючим підсумком з початку року.
Повернення надмірно або помилково сплачених до місцевого бюджету платежів здійснюється управліннями державного казначейства аналогічно до порядку повернення платежів з державного бюджету.
Залишки коштів за день з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3161 "Кошти, які розподіляються між загальним і спеціальним фондами місцевих бюджетів", розподіляються управліннями державного казначейства між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету за встановленими у рішенні про відповідний місцевий бюджет нормативами.
За результатами розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів формується відомість розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами місцевого бюджету, які надійшли на аналітичні рахунки 3161, та засобами програмного забезпечення у регламентованому режимі проводиться перерахування розподілених коштів на відповідні рахунки, відкриті за балансовими рахунками 3141 та 3151.
Як правило, на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3161, зараховується незначна кількість належних місцевим бюджетам платежів, частка яких є неістотною в загальному обсязі доходів місцевих бюджетів.
Схема обліку коштів, що розподіляються між загальним та спеціальним фондами місцевих бюджетів, наведена на рисунку 10.12.
Платежі, які розподіляються між рівнями місцевих бюджетів за норма-тивами, встановленими Бюджетним кодексом, законом про державний бюджет на відповідний рік та рішеннями місцевих рад, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету" Плану рахунків. Інформація про надходження з урахуванням повернень одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6221 "Доходи, які підлягають розподілу між рівнями бюджету". Кредитовий залишок за рахунком 6221 дає інформацію про надходження платежів, які підлягають розподілу між рівнями місцевих бюджетів.
Повернення платникам помилково та надмірно сплачених платежів, які розподіляються між рівнями бюджетів, здійснюється з відкритих за балансовим рахунком 3321 аналітичних рахунків у межах поточних надходжень на ці рахунки за день.
У випадку недостатності або відсутності коштів на аналітичному рахунку 3321 повернення може здійснюватись шляхом залучення коштів на цей рахунок з відповідних рахунків 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" та 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки" у межах поточних надходжень за день. Залучення коштів здійснюється з дотриманням співвідношення, передбаченого нормативами розподілу платежів між рівнями бюджетів. Проведення такого підкріплення складається з двох етапів: спочатку відповідні частки коштів перераховуються з рахунків 3142 на аналітичні рахунки 3141 "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів", а з рахунків 3152 - на аналітичні рахунки 3151 "Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки", після цього кошти перераховуються з рахунків 3141 та 3151 на відповідний аналітичний рахунок 3321 для здійснення повернення платежу. Якщо коштів, що з акумульовані на рахунках 3142 та 3152 відповідних місцевих бюджетів недостатньо, органи казначейства готують та надсилають до місцевих фінансових органів звернення, на підставі яких залучаються необхідні суми коштів.
Залишки коштів на аналітичних рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету", в кінці дня за встановленими нормативами розподіляються між рівнями місцевих бюджетів. За результатами розподілу платежів між рівнями місцевих бюджетів формується відомість розподілу між рівнями місцевих бюджетів платежів, які надійшли на аналітичні рахунки 3321.
На рахунки, що відкриваються за балансовим рахунком 3321, платниками податків області сплачується близько півсотні різних видів платежів, надходження від яких складають левову частку в загальній структурі доходів місцевих бюджетів. До таких доходів належать податок з доходів фізичних осіб, плата за землю, податок з власників транспортних засобів, місцеві податки і збори, плата за оренду майна, що перебуває в комунальній власності та ін. Більша частина цих платежів, зокрема всі з тих, що вказані вище, крім податку з власників транспортних засобів, розподіляються до загального фонду місцевих бюджетів.
Платежі, які тимчасово відносяться на доходи місцевого бюджету і підлягають розподілу між місцевим бюджетом та іншими одержувачами коштів, зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу". Інформація про надходження даних платежів одночасно відображається на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 6421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу". Кредитовий залишок за рахунком бюджетного обліку 6421 дає інформацію про надходження платежів, які тимчасово відносяться на доходи місцевого бюджету і підлягають розподілу, наростаючим підсумком з початку року.
Повернення помилково та надмірно сплачених коштів, які тимчасово віднесені до доходів місцевого бюджету і підлягають розподілу, здійснюється з аналітичних рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3421, у межах поточних надходжень на ці рахунки за день.
У разі недостатності або відсутності коштів на аналітичному рахунку 3421 повернення може здійснюватись шляхом залучення коштів на цей рахунок з відповідних рахунків 3142 "Кошти загального фонду місцевих бюджетів" та 3152 "Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".
Залучення коштів здійснюється з дотриманням співвідношень, передбачених нормативами розподілу платежів, що зараховуються на рахунки 3421. Проведення такого підкріплення здійснюється наступним чином: спочатку на відкриті за балансовимирахунками 3141 та 3151 аналітичні рахунки перераховуються необхідні частки коштів з відповідних аналітичних рахунків 3142 та 3152. Після цього кошти перераховуються з рахунків 3141 та 3151 на відповідний аналітичний рахунок 3421 для здійснення повернення помилково або надмірно зарахо-ваного платежу. Одночасно з цим на підставі звернення органу казначейства та копії висновку органу стягнення частка коштів, перерахована до відповідного цільового фонду, повертається органом цього фонду на рахунок 3421.
Якщо з

 
 

Цікаве

Загрузка...