WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Аналіз складу і джерел утворення майна підприємства - Реферат

Аналіз складу і джерел утворення майна підприємства - Реферат

режим економії у витрачанні бюджетних коштів, у зв'язку з цим фінансування провалиться не в сумах, передбачених у кошторисах, а по мірі виконання показників по мережі, штатах, контингентах і забезпеченнях видатків на заробітну плату, харчування, медикаменти, стипендії й обмеження видатків на суто господарські потреби, поточний і капітальний ремонт, придбання обладнання і інвентарю та інших видатків.
Нормативне планування бюджетних коштів є необхідною умовою життєдіяльності бюджетної установи. Воно регулює розподіл коштів і ставить всі бюджетні установи у рівні умови.
Практично всі витрати бюджету формуються відповідним чином. Так, по заробітній платівиплати формуються: по лікарнях з огляду на кількість ліжкоднів і відділень та специфіку останніх. Так само визначається кількість лікарів середнього і молодшого медперсоналу, при цьому враховується стаж їх роботи. По школах - виходячи із класів-комплектів і кількості учнів, розраховують кількість навчальних ставок на вчителя, а під них встановлюється завантаженість на вчителя плюс доплати за перевірку зошитів, класне керівництво і т.д. Аналогічний порядок і по інших установах: або розрахунково, або за типовими штатами. І інші норми обсягу діяльності є однаковими в усіх установах.
Визначивши кількість працівників по тій чи іншій установі за тарифними ставками або схемами посадових окладів, визначають ставку або посадовий оклад того чи іншого працівника.
Усі витрати бюджетних установ групуються по статтях:
ст. 1-заробітна плата;
ст. 2 - нарахування на заробітну плату;
ст. 3 - канцелярські і господарські витрати т.д.
При плануванні видатків бюджети усіх ланок враховується, що:
неможливо економити на харчуванні, медикаментах, стипендіях, бо це позначиться на здоров'ї дітей, хворих, студентів;
економія на придбанні устаткування, м'якого і твердого інвентарю призведе зрештою бюджетні установи до ліквідації, адже лікувальні заклади, скажімо, і так мають злиденне існування. Відсутність лікувальної і діагностичної апаратури, постійної білизни, а то й ліжок і т.п. істотно знижує рівень їх функціонування;
занехаяння поточного і капітального ремонту будівель і споруд призведе до їх розвалу.
В умовах дефіциту бюджету всі без винятку бюджету установи обмежені у видатках.
Проте брак коштів для фінансування бюджетних установ змушує все-таки економити кошти. Така економія можлива і вже випробувана.
Стабілізація економіки і її поступальний розвиток є гарантією дохідності бюджету. Розвиток економіки дасть змогу забезпечити виконання доходів бюджету, звідси заявляться необхідні кошти й для видатків бюджетів усіх рівнів.
Отже, розподіл видатків між бюджетами повинен проводитись тільки на основі Закону про бюджетну систему та інших законів. До Державного бюджету не можуть бути включені видатки, не передбачені законами України.
Видатки всіх бюджетів поділяються на поточні й видатки розвитку. В умовах спаду виробництва, коли необхідна жорстка економія коштів, поточні видатки є головними.
Розділ 3
Рекомендаційна частина
ІІІ. Оптимізація бюджетного фінансування в Україні:
3.1.Виконання кошторисів доходів та видатків бюджетних установ на прикладі Коломийської виправної колонії №41.
Підприємство Коломийської випраної колонії № 41 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області засноване в 1961 році на виробничій базі деревообробної артілі імені Тараса Григоровича Шевченка в селі Товмачик Коломийського району у зв'язку з рішенням ради міністрів УРСР про відкриття у даній місцевості виправно-трудової колонії ВІ-304/41 посиленого режиму .
Найменування підприємства:
повне - Підприємство Коломийської виправної колонії (№41) управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області;
скорочене - Підприємство Коломийської виправної колонії (№41).
Підприємство Коломийської виправної колонії (№41) управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області засноване на державній власності і підпорядковується безпосередньо Управлінню Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області
Метою створення підприємства є забезпечення працею осіб, позбавлених волі, які відбувають покарання у виправній колонії і забезпечення таким чином процесу перевиховання злочинців через залучення їх до суспільно-корисної праці . Мета ця специфічна . Якщо метою с творення підприємств будь якої форми власності є ефективне використання коштів і праці для отримання прибутку від виробничо-господарської діяльності, то статутом підприємства колонії це не передбачено. Проте, для забезпечення реалізації мети свого створення і функціонування, залучення осіб, позбавлених волі, до навчання у загальноосвітній вечірній школі , професійно-технічного їх навчання необхідно залучення значних фінансових результатів, тому як і будь яке інше підприємство, підприємство має ефективно розпоряджатись фінансами, отримувати прибутки від виробничо-господарської і використовувати їх як на реалізацію мети та і на розширення виробництва.
Основним напрямком діяльності підприємства є виробництво та реалізація продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання та надання послуг промислового характеру.
Зокрема:
- виробництво металевих деталей і теслярських виробів;
- виробництво дерев'яних панелей;
- виробництво дерев'яної тари;
- виробництво виробів з текстилю;
- оптові торгівля лісоматеріалами;
- професійно-технічне навчання;
- інші види діяльності, не заборонені підприємству чинним законодавством.
Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи підприємства набули з дня його державної реєстрації.
Потужність держави в цілому, її заможність і добробут громадян багато в чому залежать від економічного і фінансового стану підприємства, тобто фінанси підприємств є суттєвою основою фінансової системи України.
На відміну від інших суб'єктів господарювання підприємства не сплачує податку на прибуток, але 30 % отриманого прибутку перераховується в вищі організації у фонд стабілізації , кошти якого рішенням Державного Департаменту спрямовуються на фінансування різних програм і проектів на підприємствах кримінально-виконавчої системи .
На заробітну плату засуджених не нараховується нарахування до пенсійного фонду зайнятості, соціального страхування . Згідно нормативних актів підприємства за використання праці спецконтингенту перераховує бюджетному сектору колонії плату у розмірі 50 % заробітної плати вказаних осіб , яка направляється на фінансування потреб з харчуванням комунально-побутового і медичного обслуговування електропостачання та інших цілей по утриманню у колонії осіб позбавлених волі .
Бюджетній сфері колонії також

 
 

Цікаве

Загрузка...