WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Бюджетний процес - Курсова робота

Бюджетний процес - Курсова робота

і не належать до сфери регулювання законом про Державний бюджет України. Такий підхід до регулювання доходної частини бюджету спостерігався і в минулі роки, але не в таких обсягах. Цей підхід є досить проблематичним, адже більшість законодавчих актів з питань оподаткування передбачають пріоритетність норм цих законів перед нормами інших законів, незалежно від того, коли вони приймаються або їх статусу (назви). Тобто, проведення податкових змін через Закон про Держбюджет створює колізії в законодавстві, а зміна податкового законодавства має відбуватися шляхом внесення змін до відповідних законів про оподаткування.
У порівнянні з 2003 роком, податкові надходження державного бюджету 2004 року збільшаться на 22.
ВИДАТКИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА 2004 РІК
Видатки (без міжбюджетних трансфертів) та надання кредитів з Державного бюджету України на 2004 рік складають 51,5 млрд.грн., (45,6 млрд.грн. у 2003 році) у тому числі по загальному фонду - 37,8 млрд.грн. (33,4 млрд.грн. у 2003 році) і по спеціальному фонду - 13,7 млрд.грн. (12,2 млрд.грн. у 2003 році).
Незважаючи на номінальне зростання обсягів видатків загального та спеціального фондів державного бюджету (див. діаграму 5), їх частка у порівнянні з 2003 роком залишилася практично без змін (загальний фонд - приблизно 73 відсотки, спеціальний фонд - близько 27 відсотків) і має такий вигляд:
Діаграма 6.
ПОКАЗНИКИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ НА 2004 РІК
Законом про Державний бюджет України згідно з Бюджетним кодексом України щорічно встановлюються обсяги міжбюджетних трансфертів та визначаються окремі положення, необхідні для регулювання процесу формування та виконання місцевих бюджетів.
У Законі України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" збережено тенденцію поступового збільшення обсягу фінансового ресурсу місцевих бюджетів, яка притаманна бюджетному процесу в Україні за останні три роки.
Обсяг дотації вирівнювання 2004 році встановлено 7,3 млрд.грн. (проти 5,4 млрд. грн. у 2003 році, або на 35 відсотків більше).
Загальний обсяг додаткової дотації на зменшення фактичних диспропорцій, пов'язаних з нерівномірністю мережі бюджетних установ, яка щорічно передбачається у Державному бюджеті згідно з Прикінцевими положеннями Бюджетного кодексу України, збільшено на 156,3 млн.грн.
Обсяг субвенцій (загального та спеціального фонду разом) збільшено порівняно з бюджетом 2003 року майже на 1,5 млрд.грн.
Водночас, на думку експертів групи фіскального аналізу, окремі показники, які стосуються міжбюджетних трансфертів, містять певні ризики.
ВИСНОВКИ:
В даній курсовій роботі було розглянуто та проаналізовано основні засади бюджетної системи України, її складових, основні функції бюджету, його складові, етапи його формування, проблеми затвердження розподілу бюджетних коштів, контроль за ними, механізм формування дохідної та видаткової частини бюджету. Також було проведено аналіз та огляд законодавчої та нормативної бази України щодо бюджетниї сфери.
Було проведено вибірковий аналіз питання кошторисного фінансування, виділення коштів бюджетним установам, контроль за ними, їх розподіл та механізм регулювання даного питання зі сторони виконавчої влади.
Коментарі щодо соціальної сфери та її фінансування розглядалося в наступному розділі. В даному розділі було проаналізовано та дано оцінку сучасному стану соціальної сфери в Україні, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення, законодавчі акти, що регулюють соціальну сферу в Україні. Також було подано коментарі економістів та фінасистів стосовно соціальної теми, а саме коментар академік НАН України, директор Інституту економіки промисловості НА Н України О. Амоша та професора, доктора економічних наук О. Новікова.
В наступному розділі було проаналізовано структуру Державного бюджету України, його складові, механізм його затвердження та розподілу бюджетних коштів, механізм утворення дохідної та видаткової частин бюджету, механізм надання дотацій та субвенцій тощо. Також було подано коментарі до Закону України "Про державний бюджет" відомих політиків, народних депутатів, фінансистів, економістів, а саме коментар Голови бюджетного комітету Верховної Ради України Петра Порошенка, коментар директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, кометнар народного депутата Валерія Сушкевича та бюджетний моніторинг Комітету Верховної Ради України з бюджетних питань.
Проаналізувавши коментарі відомих економістів, фінансистів, народних депутатів можна зробити висновок, що нормативна база, що стосується Державного бюджету потребує суттєвого доопрацювання, тобто зменшення податкового тиску на всі сфери діяльності, розширення бази оподаткування, що дасть змогу в свою чергу отримати додаткові кошти до дохідної частини Державного бюджету та як наслідок - збільшувати його видаткову частину, при цьому не забуваючи про його збалансування. Як наявний приклад, Державний бюджет України на 2000 рік, який був бездефіцитним та за показниками виконання був виконаний на всі 100 % за уряду Віктора Андрійовича Ющенка.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:
1. Конституція України.
2. Бюджетний кодекс України від 21 червня 2001 р. № 2542 - ІІІ.
3. Постанова Кабінету Міністрів Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ від 28 лютого 2002 р. № 228.
4. Наказ Міністерства фінансів України Про бюджеину класифікацію та її запровадження від 27. 12. 2001. № 604.
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 211 Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 7 березня 2001 р. N 222 Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимогщодо виконання кошторисів доходів і видатків бюджетних установ та організацій.
7. Закон України "Про Державний бюджет України на 2000 рік".
8. Закон України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".
9. Закон України "Про Державний бюджет України на 2002 рік".
10. Закон України "Про Державний бюджетУкраїни на 2003 рік".
11. Закон України "Про Державний бюджет України на 2004 рік".
12. Наказ Державного Казначейства України від 26.03.2003 N 67 Про затвердження Інструкції про порядок складання у 2003 році квартальної фінансової звітності установами та організаціями, які отримують кошти державного та/або місцевих бюджетів.
13. Указ Президента України Про Основні напрями соціальної політики на 1997-2000 роки від18 жовтня 1997 року N 1166/97.
14. Лист Головного Контрольно - Ревізійного Управління України від 26.08.2003. № 14-14/356 Щодо фінансування бюджетною установою вищестоящої установи.
15. Бюджетна система України та зарубіжних країн: Навч. Посіб. - К.: Знання-Прес, 2002. - 495 с.
16. Журнал Міністерства фінансів України"Фінанси України".
17. Вісник Національного банку України.
18. Офіційний інтернет-сайт Бюджетного Комітету Верховної Ради України - www.budget.rada.gov.ua.

 
 

Цікаве

Загрузка...