WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Мито, акцизний збір - Реферат

Мито, акцизний збір - Реферат

в Україну, сплачується у валюті України за валютним (обмінним) курсом Національного банку, який діяв на день подання митної декларації.
За використання відсоткових ставок акцизного збору можливі такі варіанти визначення обороту, що оподатковується:
1) для товарів, які реалізуються за договірними цінами вітчизняними виробниками. Оподаткований оборот визначається виходячи з вартості товарів за вказаними цінами з урахуванням акцизного збору, без ПДВ (методику визначення вільної відпускної ціни із включенням акцизного збору див. у розд. 3.2);
2) для товарів, що отримані за межами України за іноземну валюту, включаючи товари, завезені на територію України в порядку товарообмінних операцій і безкоштовно. Оборот, який оподатковується, обчислюється, виходячи з митної вартості товарів, перерахованої за курсом Національного банку України, що діяв на день подання митної декларації.
В оподаткований оборот включаються також оплата митних послуг (митні збори), ввізне мито, сума акцизного збору.
Приклад 1.
1.Митна вартість товару (відповідно до митної декларації) 80 дол. США
2. Курс Національного банку України 1 дол. США - 4,0 грн.
3. Митна вартість товару, перерахована за курсом (80 х 2,0) 320 грн.
4. Митні та комісійні збори 20 грн.
5. Ставка ввізного мита 20%
6. Сума ввізного мита (320+20) х 0,2 68 грн.
7. Ставка акцизного збору 10%
8. Митна вартість, включаючи податки і збори (320 грн. + 30 грн. + 68 грн.) / (100% - 10%) х 100%
453 грн.
9. Сума акцизного збору (453 х 0,1) 45.3 грн.
Строки сплоти акцизного збору в бюджет залежать від виду пі-дакцизних товарів, суми податку. Підприємства, що реалізують вироблені ними спирт етиловий і алкогольні напої, пиво, сплачують податок на третій робочий день після здійснення обороту. За реалізації тютюнових виробів податок сплачується один раз на місяць (до 16 числа), виходячи з фактичного обсягу реалізації за звітний місяць.
Підприємства, в яких середньомісячна сума акцизного збору за попередній рік становила понад 25 тис. грн., сплачують податок щодекади (15, 25 числа поточного місяця і 5 числа місяця, наступного за звітним), виходячи з фактичного обороту за звітну декаду.
Решта підприємств сплачує податок щомісяця до 15 числа також виходячи з фактичного обороту за попередній місяць.
За імпортовані підакцизні товари акцизний збір сплачується під час "розтаможування" імпортного товару.
Аналіз зазначених термінів сплати акцизного збору дає змогу дійти таких висновків:
1) найбільш негативний вплив на фінансовий стан суб'єктів госпо-дарювання справляє сплата акцизного збору на імпортовані товари. Суб'єкти господарювання зобов'язані сплатити акцизний збір під час "розтаможування" товару, а за алкогольні та тютюнові вироби під час придбання марок акцизного збору за рахунок своїх оборотних коштів. Відшкодування цих коштів відбудеться тільки після реалізації товарів. Отже, має місце іммобілізація оборотних коштів суб'єктів господарювання на сплату акцизного збору. Період іммобілізації залежить від часу між сплатою акцизного збору і реалізацією товарів, що імпортуються. Слід звернути увагу, що в разі імпорту підакцизних товарів не дозволяється використовувати векселі для розрахунків з бюджетом. Відтак відсутня будь-яка можливість відстрочки сплати акцизного збору. Імпортерам підакцизних товарів не дозволяється користуватись векселями і для сплати податку на додану вартість;
2) у підприємств, що виробляють і реалізують підакцизні товари, також може мати місце іммобілізація оборотних коштів на сплату акцизного збору. Це пояснюється тим, що оподаткований оборот, який ураховується для обчислення акцизного збору, визначається за фактом відвантаження підакцизних товарів. Коли станеться затримка в оплаті відвантаженої продукції, може мати місце іммобілізація оборотних коштів на сплату збору. Така ситуація частіше трапляється за щоденної та подекадної сплати податку;
3) якщо оплата покупцями підакцизних товарів здійснюється авансом або одночасно з відвантаженням продукції постачальником, іммобілізації оборотних коштів у постачальника на сплату акцизного збору може і не статися. Більше того, за подекадної та місячної сплати податку постачальник певний час використовуватиме у власному обороті частину акцизного збору, що підлягає перерахуванню в бюджет.
Негативний вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств податку "акцизний збір" (як і інших непрямих податків) матиме місце тоді, коли встановлення непрямих податків тягне за собою підвищення цін, обмежує обсяг виробництва і реалізації товарів, призводить до нагромадження нереалізованих товарів.
Пільги щодо акцизного збору. На фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання справляють вплив пільги, надані стосовно акцизного збору.
1. Акцизний збір не стягується в разі реалізації підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту. Ця пільга підвищує конкурентоспроможність відповідних товарів на зарубіжних ринках, сприяє збільшенню надходжень валютних ресурсів.
2. Не обкладаються акцизним збором обороти з реалізації підакцизних товарів для виробництва інших підакцизних товарів. У цьому разі виключається можливість подвійного оподаткування.
3. Не підлягає обкладанню акцизним збором реалізація легкових автомобілів спеціального призначення. Звільнено від акцизного збору вироблені українськими підприємствами легкові автомобілі, вантажно-пасажирські автомобілі, мотоцикли, шини, окремі види кольорових телевізорів, магнітофонів, меблів, одягу з хутра і натуральної шкіри, продуктів харчування. Ці пільги мають важливе значення для розвитку національного виробництва. На жаль, вони використовуються ще дуже обмежено. Це свідчить про недостатність використання регулюючої функції акцизного збору.

 
 

Цікаве

Загрузка...