WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Склад видатків місцевих бюджетів України. Напрямки реформування місцевого оподаткування в Україні. Проблеми формування і використання місцевих бюджеті - Реферат

Склад видатків місцевих бюджетів України. Напрямки реформування місцевого оподаткування в Україні. Проблеми формування і використання місцевих бюджеті - Реферат

Зокрема, при обрахуванні податку з реклами було запропоновано враховувати не тільки вартість виготовлення та розміщення реклами, а й час її показу, площі i кількість рекламних носіїв.
З метою забезпечення регулярного надходження коштів до бюджетів пропонувалися єдині терміни сплати та було встановлено відповідальність підприємств, установ i організацій за правильність їх обчислення, повноту й своєчасність перерахування до бюджету та подання органам державної податкової служби розрахунків.
Запровадження нових податків i зборів та зміни ставок за прогнозними розрахунками збільшило б щорічні надходження коштів до місцевих бюджетів на суму понад 100 млн. грн.
Однак проект Закону України "Про місцеві податки i збори", внесений на розгляд Верховної Ради України відповідно до п. 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, було відхилено
(Постанова № 754-XIV), а тому Указ № 565/99 не набрав чинності.
Трохи згодом Постановою Верховної Ради України № 895-XIV проект Закону України "Про місцеві податки i збори" було прийнято в першому читанні.
Схвалений парламентом проект закону скорочує перелік місцевих податків i зборів з 14 до 11 видів. До того ж, після остаточного прийняття закону буде скасовано більшість з тих зборів, які справляються нині. Зокрема: комунальний податок, що дасть можливість зменшити податковий тиск, передусім на вітчизняних товаровиробників; збір за видачу ордера на квартиру; курортний збір; збір з власників собак; збір за участь у бігах на іподромі; збір за виграш на бігах; збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі; збір за право використання місцевої символіки; збір за проведення кіно- i телезйомок; збір за право проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу i лотерей; збір за проїзд територією прикордонних областей автотранспорту, що прямує за кордон.
Передбачено запровадити нові місцеві податки i збори. Наприклад, закон передбачатиме запровадження місцевого податку з прибутку підприємств, ставку якого передбачається встановити в розмірі від 1 до 3 відсотків додатково до чинної нині ставки податку на прибуток підприємств. Але це не є додатковим навантаженням на платників, оскільки одночасно із зазначеним законопроектом на розгляд Верховної Ради вноситься проект Закону України про внесення змін до Закону № 334/94-ВР, де відповідно зменшується базова ставка податку на прибуток.
Передбачено запровадити місцевий податок на доходи фізичних осіб у розмірі від одного до трьох відсотків додатково до ставок податку, встановлених законодавством з питань оподаткування доходів фізичних осіб.
Крім того, до місцевих податків запропоновано віднести плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, порядок стягнення якої та перелік видів підприємницької діяльності, здійснення яких потребує придбання такого патенту, встановлюється окремим законом.
За деякими платежами передбачено значне зменшення граничних розмірів ставок. Так, якщо нині гранична ставка ринкового збору для юридичних осіб становить три мінімальні заробітні плати - 711 грн., для фізичних - 20% мінімальної заробітної плати (47,4 грн.), то відповідно до нового законопроекту граничні ставки ринкового податку коливаються від 0,5 до 3 грн. (при торгівлі продовольчими i промисловими товарами) i від 2 до 50 грн. (при продажу автотоварів). Граничний розмір готельного збору до 1 січня 2004 р. становив 20% вартості найманого житла. У новому законі передбачено його зменшення до 8%. Гранична межа чинної ставки збору за дозвіл на розміщення об'єктів торгівлі становить 340 грн., пропонується - в межах від 20 до 100 грн. i при його продовженні плата не справлятиметься. Водночас передбачено розширення бази цього збору за рахунок його поширення на сферу побутових послуг.
Проект закону передбачає поповнення переліку місцевих зборів ще двома новими: екологічним та будівельним.
Екологічний збір є компенсацією витрат місцевої влади, пов'язаних з ліквідацією наслідків забруднення навколишнього середовища, i стягується з осіб, які забруднюють навколишнє природне середовище, незалежно від їх відомчої належності або форми власності за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, територіальні та внутрішні морські води, а також підземні горизонти, у тому числі скиди, що провадяться підприємствами через систему комунальної каналізації.
Будівельний збір сплачується за погодження проекту об'єкта архітектури органом містобудування та архітектури, затвердження архітектурно-технічного паспорта, а також внесення змін до них, надання дозволу на виконання робіт, пов'язаних з реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом об'єкта архітектури, відведення землі для майбутньої забудови, а також отримання інших дозволів та узгоджень від органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а також уповноважених ними організацій i установ, необхідних для проведення архітектурних та будівельних робіт i введення об'єкта нерухомості в експлуатацію або його знесення чи розібрання. Його граничні ставки коливаються від 20 до 2000 грн.
Цей законопроект установлює ставки податків i зборів у гривневому еквіваленті (а не в процентному відношенні до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян або мінімальної заробітної плати). I щоб уберегти ставки від знецінювання, пропонується проведення індексації, якщо за минулий звітний рік рівень інфляції перевищить 110%.
За попередніми розрахунками, прийняття Закону в запропонованій редакції дасть змогу місцевим бюджетам одержувати щороку понад 2 млрд. грн., що є першим кроком до забезпечення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування.
Та поки що, до прийняття зазначеного закону, продовжує діяти Декрет № 56-93.
Піднесення ролі місцевого оподаткування неможливе без запровадження податку на нерухоме майно (нерухомість), який запропоновано віднести до місцевих податків. Однак об'єкт оподатковування, його ставки й порядок справляння буде встановлено законом "Про податок на нерухомість", який на сьогодні перебуває на розгляді у Верховній Раді України. Зарубіжний досвід переконує, що цей податок, який стягується в багатьох країнах, формує істотну частку доходів місцевих бюджетів. Зокрема, міста Сполучених Штатів Америки головним джерелом своїх бюджетів мають податок на майно. Так, у Нью-Йорку цей податок забезпечує 40% власних доходів бюджету міста. Це й не дивно, адже нерухомість є одним із унікальних об'єктів, здатних забезпечити стабільний та прогнозований прибуток.
На жаль, в Україні запровадження податку на нерухомість ще не привернуло до себе належної уваги. Хоч цей податок має саме ту властивість, яка робить його впровадження в Україні просто необхідним: при запровадженні його базу оподаткування практично не можна буде приховати. Отже, це дасть змогу

 
 

Цікаве

Загрузка...