WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Товарна біржа - Курсова робота

Товарна біржа - Курсова робота

періоду. В обмін на одержання такого права покупець опціону сплачує його продавцю визначену суму ( премію ). У минулому опціони називалися угодами з премією, привілеями, гарантіями від збитків, гарантіями від підвищення і від зниження цін.
На товарних біржах опціони можуть полягати з товарами і ф'ючерсними контрактами.
По техніці здійснення розрізняють три основних типи опціону: опціон із правом чи покупки на покупку, використовуваний при грі на підвищення; опціон із правом чи продажу на продаж, застосовуваний торговцями, коли вони розраховують на зниження цін; і подвійний опціон, що представляє собою комбінацію опціону на покупку і на продаж.
Подвійний опціон дозволяє його покупцю або купити, або продати чи контракт інший вид цінностей ( але не купить і продати одночасно ) за базисною ціною і тому використовується при надзвичайно хитливій кон'юнктурі ринку, коли важко угадати наступний напрямок руху цін. Торгівля подвійними опціонами ведеться тільки в Англії.
Опціон на покупку надає право, але не зобов'язує купити визначений ф'ючерсний контракт, чи товар нетоварну цінність за даною ціною.
Опціон на продаж надає право, але не зобов'язує продати визначений ф'ючерсний чи контракт цінність за даною ціною.
8. Операції хеджування
Ф'ючерсні угоди звичайно використовуються для страхування - хеджування від можливих втрат у випадку зміни ринкових цін при висновку угод на реальний товар. Принцип страхування тут побудований на тім, що якщо в угоді одна сторона втрачає як продавецьреального товару, то вона виграє як покупець ф'ючерсів на ту ж кількість товару, і навпаки. Механізм хеджування заснований на тім, що зміна ринкових цін на ф'ючерси однакові по своїх розмірах і напрямку. Насправді ці ціни не завжди однакові, однак межі їхніх коливань приблизно ті самі. Різниця між ціною на контракт реального товару і ціною на ф'ючерсний контракт називається базисом.
По техніці здійснення хеджування розрізняють два основних типи: хеджування продажем (чи коротке), коли фірма продає ф'ючерсні контракти, і хеджування покупкою (його часто називають довгим), коли фірма здобуває ф'ючерсні контракти. Крім того, хеджування може бути здійснене за допомогою особливого виду біржових операцій - опціону.
Хоча обсяг операцій хеджування неухильно росте і вони продовжують складати економічну основу ф'ючерсної біржової торгівлі, в останні роки більш високими темпами збільшується обсяг спекулятивних угод. Хоча на угоди, що завершуються постачанням товару, приходиться надзвичайно мала частина біржового обороту, можливість постачання товару і саме постачання виконують важливу економічну функцію - забезпечують зв'язок ф'ючерсного ринку з ринком реального товару.
Різноманіття форм біржових операцій, постійне удосконалювання практики біржової торгівлі створюють основу для ефективного функціонування ринкового механізму, збалансування ринку, зниження витрат на придбання і реалізацію продукції. Навіть в умовах помітних коливань ринкових цін біржові операції дозволяють фірмам планувати свої витрати і прибуток на досить великі періоди, розробляти стратегію розвитку компаній з регульованим ризиком, гнучко сполучити різні форми інвестицій, знижувати свої витрати на фінансування торгових операцій.
9. ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ТОВАРНОЇ БІРЖІ
Основним питанням є вибір місця розташування товарної біржі і видів продукції, реалізованих на них. Світовий досвід свідчить, що біржі, як правило, повинні розміщатися переважно у великих центрах у максимальному наближенні до найбільш концентрованих джерел матеріальних ресурсів.
На ПЕРШОМУ етапі ініціатори цієї справи повинні чітко визначити, що вони можуть і бажають одержати на початковій стадії розвитку біржі й у майбутньому - при подальшому просуванні до ринку.
Наприклад, що може одержати підприємство в результаті участі в біржовій торгівлі на стадії її становлення? Це, насамперед можливість найбільше вигідно продати, чи купити обміняти товар, одержати інформацію про стан попиту та пропозиції в країні, про платоспроможність і надійність контрагента на угоді.
На більш пізній стадії розвитку біржової торгівлі підприємства одержать широкі можливості страхування себе від несприятливих коливань цін на ринку, користатися пільговим кредитуванням під висновок ними біржової угоди, одержувати інформацію про попит та пропозицію товарів практично з усього світу.
Державні відомства і місцеві органи керування, завдяки створенню товарної біржі, можуть домогтися підвищення ділової активності і можливості впорядкування торгової діяльності.
На ДРУГОМУ етапі потрібно заздалегідь вибрати товари, на реалізації яких буде спеціалізуватися біржа.
Ознаки біржового товару:
1) стандартизованість;
2) взаємозамінність;
3) низький рівень монополізації;
4) масовість виробництва.
Що стосується вибору міста, де буде створюватися товарна біржа, те необхідно, насамперед, враховувати такі фактори, як наявність розвитих інформаційних мереж і складських площ.
На ТРЕТЬОМУ етапі ініціатори створення товарної біржі вибирають її потенційних засновників. Для цього використовується інформація, зібрана ініціаторами в процесі господарської діяльності. Вибір потенційних засновників здійснюється виходячи з наявності в них можливостей вкладення в створення біржі фінансових засобів, залучення на біржові торги матеріальних ресурсів, широких зв'язків з підприємствами й організаціями.
На останньому, ЧЕТВЕРТОМУ етапі головна увага варто приділити рекламі товарної біржі серед її майбутніх засновників.
ВИСНОВОК
Товарна біржа як продукт ринкових відносин пройшла тривалий шлях еволюції від оптового ринку до ф'ючерсного ринку. Стійко високі темпи росту біржового обороту, поява нових функцій, залучення всі нових сфер економіки в біржову торгівлю вказують на великі можливості її подальшого розвитку.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. О.І. Дегтярьова і О.А. Кандинська "Біржова справа" М., ІО "Юнити", 1997.
2. "Збірник інформаційних матеріалів по товарних біржах" М.,1997
3. "Правова база України". - К., 2002.
4. Грязнова А.Г. "Біржова діяльність" М., 1995.
5. Іващенко А.А. "Товарна біржа" М., "Міжнародні відносини",1991.
6. Васильєв Г.А., Каменева Н.Г. Товарні біржі" М., "Вища школа",1991.
7. А. Елдер "Як грати і вигравати на біржі".
8. Е. Найман "Мала енциклопедія трейдера".

 
 

Цікаве

Загрузка...