WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Товарна біржа - Курсова робота

Товарна біржа - Курсова робота

звертаються контракти на цінні папери, у тому числі державні облігації, акції акціонерних банків, акції виробничих акціонерних товариств, депозитні банківські сертифікати.
3. Біржове котування
В даний час біржове котування цін на товарних біржах здобуває усе більше значення. Наприклад, на біржі в Чикаго періодично збираються брокери для визначення цін на продукти харчування. І ці ціни діють по всій країні.
Біржове котирування являє собою фіксацію фактичних контрактних цін і введення типової ціни по біржових угодах за визначений період часу (як правило, біржовий день). Це орієнтир при висновку угод і поза біржею. За результатами торгів котирувальна комісія вводить так називану типову ціну. Вона виявляється найбільш ймовірної в силу виключення впливу випадковихфакторів. Власне кажучи це ціна переважної реалізації. При великій кількості угод вона обчислюється як середня. Вихідним матеріалом для котирування служить інформація про контрагентів угоди, а також про ціни, по яких вони бажали б придбати (продати) даний товар.
І у висновку можна зробити висновок, що котирувальні ціни завдяки значній концентрації попиту та пропозиції в біржовому процесі стають об'єктивним показником стану ринку й одночасно фактором наступного зміни структури виробництва.
4. Базові операції на товарній біржі
1. Клірингові операції. У процесі здійснення угод на біржі може вийти так, що виникнуть взаємні боргові зобов'язання серед учасників торгів. Для її погашення наприкінці торгів розрахункова палата проводить аналіз угод і встановлює чисту маржу для кожного учасника. Це дозволяє уникнути незручних кругових розрахунків.
2. Ф'ючерсні і форвардні контракти. Це угода на чи покупку продаж якого-небудь товару в майбутньому. Форвардним контрактом називається угода сторін на угоду в майбутньому по встановленій попередньо ціні. Розрахунки за контрактом виробляються в момент його здійснення.
3. Опціони. При здійсненні купівлі-продажу ф'ючерсних контрактів ризик часом перевищує можливості спекулянтів. Опціон цей ризик знижує. У цьому випадку клієнт одержує право, але не зобов'язується чи купити продати ф'ючерс, якщо йому це буде вигідно. У випадку відмовлення продавець одержує від покупця ціну його ризику - заздалегідь обговорену і визначену по різних методах премію.
4. Хеджування. Однієї з основних функцій ф'ючерсного ринку є перенос ризику з тих, хто хоче його уникнути (хеджери) на ті, хто згодний його прийняти (спекулянти). Цьому сприяють такі властивості ринків, як стандартизованість контрактів і висока ліквідність ринків. Оскільки всі контракти стандартизовані, то не виникає необхідність перевіряти надійність протилежної сторони. Ліквідність дозволяє продати товар за фіксованою ціною незалежно від її зміни в майбутньому.
5. Спекуляція. Якщо хеджер зацікавлений у стабільності ринку, то спекулянт - у коливаннях на ньому. Оскільки розмір маржі при висновку угоди не великий, спекулянт має велику волю для маневру. Спекулянт не зацікавлений у чи здійсненні прийомі конкретного товару. Спекуляцією можуть займатися як професійні трейдери, так і приватні особи, що дають доручення брокерам.
5. Ф'ючерсні угоди
У своєму розвитку товарні біржі пройшли кілька ступіней від оптового ринку, де угоди відбуваються з наявними партіями товару до сучасного ф'ючерсного ринку.
Головна функція ф'ючерсної біржі сьогодні складається в наданні приватним особам і компаніям, що ризикують понести збитки внаслідок несприятливого коливання цін на товари і фінансові активи, можливості чи уникнути зменшити цей ризик. Біржі роблять перенос ризику з тих, хто бажає його уникнути (хеджери), на ті, хто згодний його прийняти на себе (спекулянти). Перенос ризику в умовах нестабільної економіки відіграє стабілізуючу роль у діяльності підприємств.
Правила торгівлі по ф'ючерсних контрактах відкривають можливості: за продавцем зберігається право вибору - доставити чи продукцію відкупити терміновий контракт до настання терміну постачання товару; покупець - прийняти чи товар перепродувати терміновий контракт до настання терміну постачання.
Серед переваг, що представляють ф'ючерсні контракти, можна виділити:
1) поліпшення планування;
2) вигода;
3) надійність;
4) конфіденційність;
5) швидкість;
6) гнучкість;
7) ліквідність;
8) можливість арбітражу.
1. Поліпшення планування.
Розглянемо на прикладі країни, що робить продукт на експорт. Скажемо, какао. Як вона буде планувати свою стратегію збуту? Вона може:
а) знаходити покупця кожен чи місяць кожен квартал, коли продукт готовий;
б) продавати вся кількість продукту першому покупцю, що з'являється, за ціною, що він запропонує;
в) звернутися до "ф'ючерсного" ринкам, скориставшись наданим біржею механізмом фіксованої ціни, а продати свій продукт у найбільш зручний час найкращому покупцю.
Простота і привабливість ф'ючерсних контрактів складається ще в тім, що виробник какао, вступаючи в таку торгівлю й обгороджуючи себе від ризику принести збитки на своєму продукті, дає можливість виробнику шоколаду придбати це какао, з доставкою в майбутньому і, таким чином, застрахувати себе від перебоїв у постачанні сировиною.
2. Вигода.
Будь-яка торгова операція вимагає наявності торгових партнерів. Але далеко не завжди легко знайти в потрібний момент придатного покупця і продавця.
"Ф'ючерсні" ринки дозволяють уникнути подібної неприємної ситуації і робити покупку і продаж без конкретно названого партнера. Більш того, "ф'ючерсні" ринки дозволяють чи одержати сплатити найкращу ціну на даний момент. При наявності ф'ючерсного контракту і продавець, і покупець мають про запас час, щоб чи купити продати товар у майбутньому з найкращою вигодою для себе, не зв'язуючи себе з визначеним партнером.
3. Надійність.
Більшість бірж мають розрахункові палати, через які продавцями і покупцями виробляються всі розрахункові операції. Це дуже важливий момент, хоча біржа і не є прямим учасником торгової операції, вона фіксує і підтверджує всяку купівлю і продаж.
Коли на біржі виробляється купівля-продаж якогось товару, розрахункова палата має від продавця і покупця відповідне забезпечення цієї угоди. Контракт, реалізований за посередництвом розрахункової палати, у багатьох відносинах надійніше контракту з будь-яким конкретним партнером, включаючи державні агентства.
4. Конфіденційність.
Ще одна важлива риса "ф'ючерсних"

 
 

Цікаве

Загрузка...