WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансування зовнішньої торгівлі - Реферат

Фінансування зовнішньої торгівлі - Реферат

експортеру та імпортер, а саме експортеру - що банк сплатить перевезену продукцію, імпортеру - що оплата експортеру не буде виконана поки не буде встановлено, що вся документація, надана експортером відповідає термінам та умовам акредитиву.
Акредитив вирішує фінансові проблеми, а також забезпечує провелення контролю за документами банку, який приймає участь в операціях.
Види акредитивів:
" підтверджений безвідзивний акредитив;
" непідтвердженний безвідзивний акрадитив;
" відзивний, автоматично оновлюємий акредитив;
" передаваємий, резервний, імпортний, експортний та ін.
Для того, щоб мінімізувати або запобігти ризикам, міжнар.торгові компанії використовують метод, який називається акредитив.
Головна його функція дає впевненність експортеру та імпортер, а саме експортеру - що банк сплатить перевезену продукцію, імпортеру - що оплата експортеру не буде виконана поки не буде встановлено, що вся документація, надана експортером відповідає термінам та умовам акредитиву.
Акредитив вирішує фінансові проблеми, а також забезпечує провелення контролю за документами банку, який приймає участь в операціях.
2. Загальна схема фінансування міжнародної торгівлі.
Крок 1. Імпортер та експортер повинні підписати контракт в якому затверджують умови (вид товару, ціна, кількістьть, якість).
Крок 2. Імпортер звертається до вибранного комерційного банку який відкрив за його дорученням акредитив в іншому банку , на користь експортера.
Крок 3. Після отримання аккредитиву від банку експортера, експортер може бути впевнений в тому, що всі платежі будуть здійсненні у відповідності з акредитивами основаному на контракті, який підписаний імпортером.
Експортер повинен привезти товар і надавати всі необхідні по умовам акредитива документи.
Крок 4. Якщо всі документи правільні, то банк імпортера надає кредит банку експортера.
Крок 5. Банк імпортера направляє усе необхідні документи у відповідності з умовами обумовл.в акр. (та дебітове авізо) тобто знімає з банку всю необхідну сумму + комісійні.
Крок 6. Імпортер надає коносамент компанії яка перевозить , забирає та проводить товар через всі митні формальності.
3. Функції банку імпортера та банку експортера у процесі фінансування з використанням акредитиву
Укладається контракт між експортером та імпортером в якому визначають платежі за поставку.
Після отримання повідомлення від експортера, про підготовку , що товар готовий до відвантаження, імпортер спрямовує своєму банку доручення до відкриття акредитиву.
Банк-імітент, відправляє акредитиі беніфіціару через банк, який його обслуговує.
Отримавши від імітента акредитив, авізуючий банк перевіряючий його за зовнішніми ознаками передає його беніфіціару.
Якщо беніфіціар здний з умовами відкритого на свою користь акредитиву, то товар відвантажуть в установлений термін.
Отримавши транспортні документи беніфіціара від перевезника експортер, подає його акредитив разом з іншими документами, які вимагають акредитиву (страхування, сертифікати) та інші у свій банк.
Після первірки документів банк експортера надсилає їх банку імітенту для оплати, акцепту, або негоціації вказуючі у своєму супроводжувальному листі, як повинні бути зараховані ці кошти.
Отримавши документи - імітент перевіряє їх, після чого переказує суму платежу банку експортера, дебітуючий рахунок імпортера.
Банк експортера зараховує виручку беніфіціару (експортеру), а імпортер виступає в володіння товаром.
4. Імпортний та експортний акредитиви
Імпортний акредетив
При імпорті товарів користується популярністю безвідзивний акредитив. Процедури відкриття акредитиву по імпорту:
1. заява на відкриття акредитиву;
2. перевірка кредитної лінії та кредитного статусу компанії, що подає заяву;
3. при відповідності до всіх вимог державного та міжнародного законодавства та вигоді обох сторін імпортер і банк підписують угоду про відкриття акредитиву.
Зміст акредитиву: назви сторін; місце та дата відкриття; термін векселя; назва повідомляючого банку та його адреса; опис товару; список документів; макс.сума винагороди бенефіціара; остання дата перевезення; закінчення строку кредиту; вид кредиту; розмір комісійних).
При перевезенні товарів експортер пред"являє всі документи з векселем в сповіщаючий банк. При правильності цих документів відкриваючий банк виплачує суму повідомляючому банку на рахунок експортера. Всі витрати відносяться на рахунок імпортера, потім йому пересилаються всі документи згідно якиї він отримує всі товари.
Експортний акредитив
Зарубіжні банки відкривають акредитиви по експорту на користь експортера, який знаходиться на теріторії цієї же країни, на рахунок імпортера, який знаходиться в іншій країні. Банк експортера (продавця) здійснює функції сповіщення, підтвердження та ведення переговорів по акредитиву та бере на себе відповідальність по виплатам експортера.
5. Нетрадиційні методи фінансування зовнішньої торгівлі
Авансова оплата. Імпортер самостійно або через свій банк чи банк - експортера оплачує товар у момент передачі ним замовлення експортеру (Використовується тільки у випадку незадовільного кредитного стану імпортера чи при наявності складнощів у отриманні експортером грошових коштів, необхідних для виробництва замовлених імпортером товарів.
Але в любому випадку кінцеві розрахунки будуть залежати від перевірки всіх документів банком - імпортера.)
Відкритий рахунок. Продаж на кредитних умовах, узгоджених між експортером і імпортером. (Форма не вигідна для експортера, але дуже вигідна для імпортера. Імпортер отримує можливість не тільки одержати товар, але й здійснити його продаж до надання оплати).
Консигнація. Згідно угоди про консигнацію. Експортер транспортує свої товари імпортеру, але при цьому зберігає право власності на ці товари до тих пір поки імпортер не продасть їх та не розрахується з експортером (консигнатором).
Документарний переводний вексель для інкасування. Експортер після здійснення перевезення товарів імпоретеру, пред"являє вексель і документи у свій банк. Банк передає їх банку -імпортера для інкасації.
Експортер отримує гарантії, що він отримає оплату до того, як документи будуть передані імпортеру. А імпортер отримує гарантії, що всі документи будуть у належному стані.
Факторинг. Факторингові компанії скуповують рахунки у експортерів зі знижкою (останні отримують до 85% номінальної вартості рахунків готівкою). Остання сума а вирахуванням комісії сплачується у той момент, коли імпортер оплатить рахунки. (Вигода експортера - можливість запобігти кредитному та валютному ризикам. Вигода імпортера - можливість не мати справу з переводним векселем та акредитивом.)
Форфейтинг. Купівля торгових зобов"язавнь назначається на певну дату, але без права обороту (регресу) до попереднього власника. Форфейтер надає фінансове забезпечення для покупців, що знаходяться за кордоном і негайно розраховується з експортером без права обороту. Імпортер повинен надати простий вексель з гарантією банку. Експортер продає його форфейтинговому банку зі знижкою, частіше всього основаній на превалюючій на даний момент процентній ставці. Форфейтер приймає на себе усі політичні та комерційні ризики.
Лізингова операція - довгострокова аренда матеріальних цінностей , придбаних лізингодавцем для орендатора з метою їх виробничого використання при збереженні права власності на них за лізингодавцем на весь строк угоди.специфічна форма фінансування вкладень в основні фонди при посередництві спеціалізованої ( лізингової ) кампанії, яка купує майно для третіх осіб та віддає його в довгострокову аренду.
6. Факторинг, як метод фінансування зовнішньої

 
 

Цікаве

Загрузка...