WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Організація податкового планування на підприємствах (установах, організаціях) - Курсова робота

Організація податкового планування на підприємствах (установах, організаціях) - Курсова робота

курсової роботи, я набула багато знань та навичок і зрозуміла, що Закон України "Про систему оподаткування" сприяє стабілізації матеріального виробництва, підвищенню його ефективності і на цій основі задоволенню державних та соціальних потреб. Система оподаткування і забезпечує оптимізацію структури розподілу і перерозподілу національного доходу.
Проте, на мою думку, на сьогоднішній день, в нашій державі, необхідно провести значне реформування. Насамперед, щодо зниження ставок податків та інших обов'язкових платежів, передбачивши розширення баз для нарахування податків та інших обов'язкових платежів за рахунок скорочення і скасування пільг при визначенні об'єктів оподаткування забезпечивши при цьому і справедливий підхід держави до суб'єктів підприємницької діяльності. Проте, також потрібно пам'Ятати. що держава повинна мати бюджет із стабільними джерелами надходжень, роль яких виконують в першу чергу податки, суть, мета і функції яких визначаються економічним і політичним ладом суспільства, природою і завданням держави.
ВИСНОВКИ.
Сьогодні Україна знаходиться в стадії реформування системи оподаткування. Незважаючи на те, що прийняте нове законодавство з оподаткування прибутку підприємств, податку на додану вартість та внесено ряд змін в інші податкові закони, у цілому ж проблема комплексного, системного реформування податкового законодавства залишається не вирішеною. Однією з причин цього є відсутність в Україні всеохоплюючого Закону - Податкового кодексу, який повинен комплексно врегулювати відносини в оподаткуванні, визначати принципи побудови системи оподаткування України, перелік податків, зборів та інших платежів, що підлягають сплаті до бюджетів усіх рівнів, методику їх обчислення, а також порядок і умови застосування фінансових санкцій до платників податків за порушення податкового законодавства.
Державною податковою адміністрацією України, разом з робочою групою, створеною згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1998 року, розроблено проект Податкового кодексу, який, нажаль, тільки доопрацьовується і готується до повторного подання на розгляд до Верховної Ради.
Одним із важливих напрямків вдосконалення податкового законодавства України є реальне забезпечення принципу рівності всіх перед податковим законом, визначеного як у Законі "Про систему оподаткування", так і в юридичній літературі. Це можна зробити шляхом поступового скасування пільг за всіма видами податків та заміни їх для окремих категорій платників неподатковими пільгами. Так доцільним у цьому напрямку є прийняття 17 лютого 2000 року Закону України "Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження", який спрямований на забезпечення захисту вітчизняного виробника шляхом застосування національного режиму валютного регулювання та справлення податків, встановлений законами України для підприємств, створених без участі іноземних інвестицій.
Необхідно зазначити, що в недостатній мірі реалізується принцип доступності. При існуючій нині великій кількості змін і доповненнь у податковому законодавстві , які вносяться надзвичайно часто, платникам податків, важко розібратися в законодавстві з питаннь оподаткування і відслідковувати численні зміни і доповнення в ньому. Для вирішення цього питання необхідно запровадити мораторій на внесення змін до податкового законодавства після прийняття Верховною Радою України Податкового кодексу.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.
1. Конституція України, прийнята 28 червня 1996 року (із наступними змінами та доповненнями) .
2. Земельний кодекс України, прийнятий 18 грудня 1990 року (із наступними змінами та доповненнями).
3. Кримінальний кодекс України від 28 грудня 1960 року (із наступними змінами та доповненнями).
4. Закон України Про внесення змін в Закон України" "Про систему оподаткування", від 2 лютого 1994 року (із наступними змінами та доповненнями) .
5. Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств", від 22 травня 1997 року (з наступними змінами та доповненнями).
6. Закон України " Про плату за землю" від 3 липня 1992 року (із наступними змінами та доповненнями) .
7. Закон України "Про податок на доднану вартість", від 3 квітня 1997 року (з наступними змінами та доповненнями).
8. Закон України "Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб'єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження", від 17 лютого 2000 року.
9. Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року (знаступними змінами та доповненнями ).
10. Декрет Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" від 26 грудня 1992 року (з наступними змінами та доповненнями).
11. Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки та збори ", від 20 травня 1993 року (з наступними змінами тадоповненнями).
12. Указ Президента "Про місцеві податки і збори" від 25 травня 1999 року.
13. Положення про марки акцизного збору // Баланс. - 1995. - №41.
14. Інструкція про порядок спавлення податку на добавлену вартість та акцизного збору при ввезенні товарів на митну територію України// Баланс.- 1997.- №24.
15. Лист Міністерства економіки України від 19 жовтня 1993 року "…перелік спортивних споруд до яких застосовується термін "Заклади фізичної культури і спорту".
16. Н.П. Кучерявенко: Налоговое право: Учебник. - Харьков: КОНСУМ, 1997.- 432с.
17. Фінансове право: Навчальний посібник для студентів юридичних вузів та факультетів./за редакцією Л.К. Воронової.- К.: Вентурі, 1995. - 272с.
18. Фінансове право: Навчальний посібник для студентів юридичних вузів та факультетів./за редакцією Л.К. Воронової.- К.: Вентурі, 1998. - 384с.
19. Финансовое право: Учебник / Под редакцией Н.И. Химичевой. - М.: БЕК, 1995. - 235с.
20. І.В. Розпутенко. Податкова політика та економічні реформи: Навчальний посібник для студентів єкономічних та юридичних факудьтетів. - Київ: УАДУ, 1996. - 112с.
21. В.Н. Сутормина. Финансы капиталистических государств: Учебник. - К.: Вища школа, 1976.- 304с.
22. Н.А. Павлішенко. Про економічну суть ПДВ: Підручник. - К.: Вища школа, 1993. - 212с.
23. Налоги: Учебник / Под редакцией В.В. Буряковского. - Днепропетровск: Пороги, 1998. - 616 с.
24. І.І.Д'яконова. Податки та податкова політика: Навчальний посібник для студентів ВУЗів.- К.: Наукова думка, 1997. - 89 с.
25. П.П. Гега, Л.М. Доля. Основи податкового права:Навчальний посібник. - К.: Знання, 1998. -273с.
26. Н.Н.Скворцов Н.Н. Все о налогах в Укаине: Учебное пособие для студентов ВУЗов. - К.: Знання, 1995. 208с.
27. Н.П. Кучерявенко. Налоговое прав: Учебник. - Харьков: КОНСУМ, 1998. - 432с.
28. О.Д.Василик. Державні фінанси України: Підручник. - К.: Вища школа, 1997. - 198с.
29. Воротіна Н.В. Теоретичні питання податкового законодавства України. Автореферат дисертаціїна здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.- Київ, 1996. - С.13-14.
30. Все про податки // Під редакцією М.Л.Азарова.- К.: Експерт-Про, 2000.- 492 с.
31. Консультант.- 2000.- № 14 (232) (4 квітня). - С. 6.
32. Корнєєв Є. Порядок розрахунку акцизного збору // Консультант- 2000.- №20 (239) (16 травня). - С. 9.
33. Б. Андрисюк. Україні потрібна ефективна регіональна політика. // Консультант- 1999.- №41 (208) (12 жовтня). - С. 4.

 
 

Цікаве

Загрузка...