WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Програмне забезпечення фінансового аналізу - Реферат

Програмне забезпечення фінансового аналізу - Реферат

фінансового аналізу розглядається на прикладі визначення рейтингу підприємств за узагальнюючими показниками фінансового стану.
Передбачається два режими роботи: 1) самостійне створення робочої книги; 2) робота з готовою книгою. Другий режим розглядається як продовження першого, тобто опрацювання щойно створеної робочої книги Excel.
Послідовність роботи в Excel:
1) уведення вихідних даних із стандартних форм фінансової звітності в таблиці Excel. Ці дані можуть бути заздалегідь набрані у Word чи Excel і введені в робочу книгу;
2) створення листів для подальшого запису значень аналітичних показників за встановленим переліком;
3) розрахунок аналітичних показників фінансового стану за відповідними формулами для одного підприємства;
4) отримання значень аналітичних показників для сукупності підприємств із застосуванням прийому копіювання формул автоза-повненням;
5) уведення формул, що відповідають різним методикам або критеріям, для розрахунку узагальнюючих показників фінансового стану підприємств;
6) автоматичне визначення рейтингу підприємств за різними критеріями (узагальнюючими показниками);
7) аналіз збігу результатів щодо рейтингової позиції підприємства, отриманих за різнимиметодиками.
Створення робочої книги "Рейтинг підприємств" 1. Запуск програми Excel
Натиснувши кнопку "Пуск", можна увійти в опцію "Програми" і клацнути лівою кнопкою миші (ЛКМ) на підопції з відповідною назвою. Відкриється вікно програми, що містить робочу книгу з певною кількістю робочих листів. Перехід на потрібний робочий лист здійснюється натисканням ЛКМ на ярлику листа в нижній частині вікна. Робоча ділянка вікна поділена на комірки, адреси яких у стилі адресації А1 складаються з назви стовпця - латинської літери та назви рядка - цифри; у стилі адресації Р1С1 стовпці й рядки позначаються цифрами.
У робочій книзі можна створювати будь-які таблиці, здійснювати розрахунки, використовувати вбудовані функції Excel, пов'язуючи таблиці між собою, щоб вихідні дані, введені в таблиці на першому робочому листі, і отримані результати автоматично передавалися в наступні таблиці для виконання подальших розрахунків. При цьому користувач може побачити формули, використані для обчислення певних величин, переглянувши в рядку формул Excel.
Ми створюємо робочу книгу "Рейтинг підприємств", тобто файл, який містить певну кількість робочих листів. Ця робоча книга має складатися з таких листів: "По кожному підприємству" (у кількості, наприклад, 20 об'єктів) "Баланс", "Звіт про фінансові результати" (зручно відповідні листи назвати Б1 і 31, Б 2 і 32 і так до останнього підприємства); аналітичні показники фінансового стану сукупності підприємств; узагальнюючі показники фінансового стану; рейтинг підприємств.
Отже, якщо аналізується діяльність 20 підприємств, робоча книга має складатися з 42 листів (2 o 20 + 2). За бажанням кількість робочих листів можна збільшити або зменшити.
Щоб установити у книзі потрібну кількість листів, треба виконати таку операцію: відкрити меню "Сервіс", опцію "Параметри", а в ній вкладку "Общие" і у віконці навпроти напису "Количество листов" зазначити потрібну кількість. У нашому прикладі - 42.
Для зменшення кількості розглядуваних підприємств зайві робочі листи видаляються: меню "Правка", опція "Удалить лист". У разі збільшення кількості підприємств необхідно додати робочі листи: меню "Вставка", опція "Лист" (новий робочий лист додається перед активним), далі на новий лист копіюється необхідна форма через буфер обміну, потім коригуються дані документів фінансової звітності, на робочих листах обчислення показників фінансового стану формули в комірки додаткових підприємств передаються через автозапов-нення, при цьому необхідно вручну відкоригувати номер робочого листа, на який є посилання у формулі.
2. Уведення форм фінансової звітності
Оскільки структура форм "Баланс" і "Звіт про фінансові результати" для всіх підприємств однакова, немає потреби створювати їх на кожному листі окремо або копіювати з листа на лист.
Для цього необхідно використати можливості групового введення даних, аби уникнути помилок під час заповнення комірок і введення формул у різних робочих листах книги. При груповому введенні інформація (у тому числі формули) вводиться одночасно в кілька робочих листів.
Зручно перед уведенням інформації надати необхідні імена робочим листам, двічі клацнувши лівою кнопкою миші на ярлику листа або клацнувши правою кнопкою миші (ПКМ), а далі обрати опцію "Переименовать".
Для введення форми "Баланс" в робочі листи з ярликами Б1, Б2,... потрібно, утримуючи натисненою клавішу Ctrl на клавіатурі, клацнути ЛКМ на ярликах. Аналогічно виділяються листи з назвами 31, 32,... для введення форми "Звіт про фінансові результати".
Інший спосіб уведення інформації в групу листів: клацнути ПКМ на ярлику будь-якого листа та обрати опцію "Выделить все листы", далі, утримуючи клавішу Ctrl, клацнути ЛКМ на ярликах листів, які виділяти не треба.
Зазначимо, що для всіх підприємств один і той самий показник має однакову адресу, наприклад "Кошти на кінець року" - Б1! D25, Б2! D25... (змінюються лише номери балансових робочих листів).
3. Створення робочої таблиці "Аналітичні показники фінансового стану підприємства"
Із широкого переліку аналітичних показників для подальшого визначення рейтингу підприємств аналітик установлює ту сукупність, що найсуттєвіше впливає на інвестиційну привабливість підприємств. Ці показники розраховуються на базі даних попередніх листів у листі "Аналітичні показники фінансового стану" за формулами, наведеними в [14, дод. 2].
До переліку слід включати показники однієї бажаної спрямованості; наприклад, по всіх показниках зростання їх кількісного значення означає поліпшення фінансового стану підприємства. Іншими словами, у одному переліку з показниками платоспроможності може бути коефіцієнт автономії, а обернений до нього коефіцієнт фінансової залежності - ні. До переліку можна додавати узагальнюючі показники - тести, наприклад, з оцінки ймовірності банкрутства (індекси Альтмана 1983 р., Лиса, Таффлера, Бівера та ін.), якщо вони розраховуються за вихідними даними форм фінансової звітності.
4. Розрахунки аналітичних показників фінансового стану підприємства
У робочому листі послідовно розраховуються показники для першого підприємства. Після позначення комірки вводиться формула: спочатку знак "=", далі абсолютні ($) адреси комірок, що містять відповідні дані на листах робочої книги, розділені знаками арифметичних дій. Ім'я потрібного листа

 
 

Цікаве

Загрузка...