WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Видатні фінансисти – лауреати Нобелівської премії у сфері економіки, їх вплив на формування фінансової науки - Реферат

Видатні фінансисти – лауреати Нобелівської премії у сфері економіки, їх вплив на формування фінансової науки - Реферат

дослідницької програми, початої Бертилем Уліном. Мід повернувся в Англію в 1940 р. для роботи в економічному відділі британського урядового кабінету. Він працював також у складі групи Кейнса над проблемами перебудови міжнародної фінансової і торгової системи шляхом створення Міжнародного валютного фонду. Міжнародного банку реконструкції і розвитку й особливо Генерального угода з тарифів і торгівлі. У 1946 р., через рік після приходу до влади лейбористської партії, Мід був призначений директором економічного відділу і займав цю посаду до 1947 р. Після цього він повернувся до академічних занять, ставши професором у Лондонській школі економіки на наступні десять років.
Учені ступені і нагороди. Мід є почесним членом Лондонської школи економіки, Орієл- і Хертфорд-коледжів в Оксфорді, Кріст-коледжу Кембріджського університету. Він почесний член Бельгійського королівського суспільства політичної економії. Американській економічній асоціації й Американській асоціації сприяння розвитку наук.
У 1933 р. М. женився на Маргарет Вільсон, що тоді працювала секретарем Оксфордського відділення Ліги Націй. М. відомий як найвищою мірою замкнута людина, що уникає яких-небудь подорожей і участі в семінарах. Вмер у 1995 р.
Теодор Шульц
Рік одержання премії: 1979 р.
За що одержав премію: за новаторські дослідження економічного розвитку у дослідженні проблем країн, якіщо розвиваються.
Країна: США
Народився: 30 квітня 1902 р.
Освіта: у 1921 р. надійшов на короткострокові агрокультурні курси при коледжі штату Південна Дакота. Під час економічної депресії (1920) різко упали ціни на сільськогосподарські продукти, збанкрутували банки і багато фермерів виявилися під погрозою закриття своїх ферм. У надії розібратися в глибинних причинах цих економічних потрясінь, Шульц у 1924 р. повернувся в коледж і в 1926 р. закінчив його, одержавши ступінь бакалавра наук. Продовжуючи навчання у Вісконсинському університеті як аспірант, він одержав ступінь магістра в 1928 р. і доктора наук за фахом економіка сільського господарства в 1930 р.
Наукова діяльність: У 1930 р. Шульц почав викладати економіку сільського господарства в коледжі штату Айова (нині університет штату Айова) у Еймсі. Через чотири роки він був призначений керівником нової за задумом кафедри економічної соціології. У 1943 р. року він надійшов на посаду професора економічної кафедри Чикагського університету. У 1946 р. він там же став заслуженим професором, у 1952 р. був призначений завідувачем кафедрою, а в 1972 р. став почесним професором.
Учені ступені і нагороди: Крім Нобелівської премії, Ш. був визнаний гідним у 1972 р. медалі Френсісу Уолкера, присуджуваною Американською економічною асоціацією, і в 1976 р. медалі Леонарда Елмхерста Міжнародної сільськогосподарської економічної асоціації. Він є членом Американської економічної асоціації й американської Національної академії наук, членом-засновником Національної академії утворення і членом Американського філософського суспільства, а також Американської академії наук і мистецтв. Він займав посади директора і віце-президента Національного бюро економічних досліджень, що керує Міжнародним центром досліджень проблем розвитку в Канаді, попечителя Ради по народонаселенню при Інституті поточних світових проблем і Міжнародної служби сільськогосподарського розвитку. Він одержав почесні учені ступені від Гріннелл-коледжу і коледжу штату Південна Дакота, університетів Іллінойського, Вісконсинського, Діжонського, Чилійських католицького, університетів штатів Мічиган і Північна Кароліна.
Помер у 1998 р.
?
Роберт Солоу
Рік одержання премії: 1987 р.
За що одержав премію: За внесок у теорію економічного росту.
Країна: США
Народився: 23 серпня 1924 р., м. Бруклин, Нью-Йорк, США
Освіта: Солоу навчався в простій середній школі міста Нью-Йорка, захоплюючись читанням російської та французької літератури. По завершенні школи в 1940 р. Солоу одержує стипендію на навчання в Гарвардському коледжі. Будучи захопленим, як багато людей того часу, Великою депресією, він вивчає антропологію, соціологію й основи економіки. За тим у 1942 р. Солоу іде в армію, де за три роки, за його словами, формується характер майбутнього вченого.
Наукова діяльність: У 1945 р. після повернення до Гарварда він зближається у Василем Леонтьев, що стає його другом і вчителем. У наслідку Солоу говорив: "...я перейнявся духом і сутністю сучасної економіки завдяки йому." Через якийсь час Солоу захоплюється статистичними і ймовірнісними моделями, паралельно викладаючи статистику в Гарварді. У 1949-1950, він проводить рік у Колумбійському Університеті, слухаючи лекції Абрахама Вальда, Якоба Волфовітца і Т. В. Андерсона і готуючи тези до докторської роботи, які одержують у наслідку премію Уолса в Гарварді. Потім Солоу стає доцентом у Гарвардському Університеті. І так починаються 40 років дискусій разом із Самуельсоном "...про економіку, політика, дітей, королях і капусті".
Учені ступені і нагороди: Крім Нобелівської премії, визнаний гідним багатьох звань і нагород, у тому числі звання члена Ради в Центрі фундаментальних досліджень в області наук про поведінку, у Дослідницькому центрі соціальних наук і у Фонді Гуггенхейма. Він - член американської Національної академії наук. Американського філософського товариства. Фінської академії наук і Британської академії наук, дійсний член Американської академії наук і мистецтв, а також Економетричного товариства.
У 1947 р. Е. женився на Селмі Швейцар, у них двоє синів.
Роберт Лукас
Рік одержання премії: 1995 р.
За що одержав премію: За розвиток і застосування гіпотези раціональних очікувань, трансформацію макроекономічного аналізу і поглиблення розуміння економічної політики.
Країна: США
Народився: 15 вересня 1937 р., м. Якима (шт. Вашингтон), США
Освіта: Учився в Чикагському університеті (Історія), продовжив навчання в Каліфорнійському університеті в Берклі (Економіка).
Наукова діяльність: Повернувшись в Чикагський університет, у 1964 одержав там ступінь доктора наук по економіці. Викладав у Чикагському університеті, у 1970 став професором університету Карнегі - Меллона, у 1975 - професором, а в 1986 - деканом економічного факультету Чикагського університету. З 1988 - головний редактор "Журналуполітичної економії" ("Journal of Political Economy"). Роботи Лукаса присвячені теорії недосконалої інформації, інфляції і зайнятості, економічному росту й економічній політиці. Автор концепції "раціональних чекань", глава "нової школи".
Вчені ступені і нагороди: Стипендія компанії Проктор енд Гембл, Вудро Вільсона, член Економетричного товариства, член американської академії наук і мистецтв, член національної академії, почесний доктор Паризького університету, почесний член Афінського університету економіки і бізнесу, а так само редактор декількох економічних журналів.
Джеймс Хекман
Рік одержання премії: 2000 р.
За що одержав премію: За розвиток теорії і методів аналізу
Країна: США
Народився: у Чикаго 19 квітня 1944.
Освіта: Закінчив Прінстонський університет у 1968, одержавши ступінь магістра. У 1971 р. захистив дисертацію там же.
Наукова діяльність: Працював у Нью-Йоркському і Колумбійському університетах, у Національному бюро економічних досліджень і в корпорації "РЕНД". З 1973 працював у Чикагському університеті, де після 1977 він одержав посаду професора.
Роботи Хекмана присвячені ресурсам праці, народонаселенню, "людському капіталу", державній політиці, методам статистичного аналізу мікроекономічних даних, зокрема формування статистичної вибірки.

 
 

Цікаве

Загрузка...