WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Про затвердження Плану рахунків (наказ) - Реферат

Про затвердження Плану рахунків (наказ) - Реферат

добрива та iншi матерiали.
За дебетом субрахунків рахунку 23 обліковуються матеріали і продукти харчування, що придбані установою. При цьому кредитується відповідний субрахунок рухунку класу 3 ''Кошти, розрахунки та інші активи'', 6 ''Поточні зобов'язання''.
За кредитом cубрахунку рахунку 23 здійснюється списання матеріалів і продуктів харчування. При цьому кредитується відповідний субрахунок класу 8 ''Витрати''.
24 ''Готова продукція''
Облік готових виробів, виготовлених у виробничих (навчальних) майстернях, а також готової друкованої продукцiї ведеться на субрахунку 241 ''Вироби виробничих (навчальних) майстерень''.
Оприбуткування готової продукції супроводжується записом за дебетом субрахунку 241 і кредитом субрахунку 821 ''Витрати виробничих (навчальних) майстерень''.
На сумуреалізованої готової продукції кредитується субрахунок 241 і дебетується субрахунок 721 ''Реалізація виробів виробничих (навчальних) майстерень''.
25 ''Продукція сільськогосподарського виробництва''
Облік протягом року продукцiї пiдсобних сiльських i навчально-дослiдних господарств ведеться на субрахунку 251 ''Продукцiя пiдсобних (навчальних) сiльських господарств''.
Оприбуткування готової продукції супроводжується записом за дебетом субрахунку 251 і кредитом субрахунку 822 ''Витрати підсобних (навчальних) сільських господарств''.
На суму реалізованої готової продукції кредитується субрахунок 251 і дебетується субрахунок 722 ''Реалізація продукції підсобних (навчальних) сільських господарств''.
Клас 3. Кошти, розрахунки та інші активи
До класу 3 ''Кошти, розрахунки та інші активи'' належать рахунки, що застосовуються для відображення поточних фінансових активів: коштів у касі, на рахунках в установах банків або в органах Державного казначейства України, у розрахунках з дебіторами.
30 ''Каса''
Облiк руху та наявності грошей у касi установи або централiзованої бухгалтерiї ведеться на рахунку 30 ''Каса'' з розподілом на субрахунки:
301 ''Каса в національній валюті'';
302 ''Каса в іноземній валюті''.
На субрахунку 301 ''Каса в національній валюті'' ведеться облік готівки в національній валюті.
На субрахунку 302 ''Каса в іноземній валюті'' обліковується рух та наявність готівки в іноземній валюті за кожним видом валюти окремо.
За дебетом субрахунків рахунку 30 записуються надходження в касу, а за кредитом - видані кошти.
31 ''Рахунки в банках''
Облік руху коштів на поточних рахунках в установах банків ведеться на рахунку 31 ''Рахунки в банках'' з розподілом на субрахунки:
311 ''Поточні рахунки на видатки установи'';
312 ''Поточні рахунки для переведення пiдвiдомчим установам'';
313 ''Поточні рахунки для обліку спеціальних коштів'';
314 ''Поточні рахунки для обліку сум за дорученнями'';
315 ''Поточні рахунки для обліку депозитних сум'';
316 ''Поточні рахунки для обліку інших позабюджетних коштів'';
317 ''Поточні рахунки сільських, селищних та міських (міст районного підпорядкування) бюджетів'';
318 ''Поточні рахунки в іноземній валюті'';
319 ''Інші поточні рахунки''.
На субрахунку 311 ''Поточні рахунки на видатки установи'' облiковуються кошти бюджету, що надійшли в розпорядження головного або нижчестоящих розпорядників коштів на утримання установи або на централiзовані заходи на видатки, що передбачені в розділі ''Загальний фонд'' кошторису установи.
На субрахунку 312 ''Поточні рахунки для переведення пiдвiдомчим установам'' головними розпорядниками коштiв та розпорядниками коштів другого ступеня облiковуються кошти, призначенi для переказiв пiдвiдомчим установам.
На субрахунку 313 ''Поточні рахунки для обліку спеціальних коштів'' обліковуються спеціальні кошти, які належать до спеціального фонду установи згідно з кошторисом доходів і видатків.
На субрахунку 314 ''Поточні рахунки для обліку сум за дорученнями'' облiковується рух коштів, які надійшли на ім'я установи для виконання певних доручень.
На субрахунку 315 ''Поточні рахунки для обліку депозитних сум'' обліковуються кошти, які надходять у тимчасове розпорядження установ і з настанням відповідних умов підлягають поверненню або перерахуванню за призначенням.
На субрахунку 316 ''Поточні рахунки для обліку інших позабюджетних коштів'' обліковуються кошти, що відносяться до інших позабюджетних коштів згідно із спеціальним фондом кошторису установи.
На субрахунку 317 ''Поточні рахунки сільських, селищних та міських (міст районного підпорядкування) бюджетів'' облiковуються кошти сільських, селищних та міських (міст районного підпорядкування) бюджетів, що перебувають на поточних рахунках в установах банків.
На субрахунку 318 ''Поточні рахунки в іноземній валюті'' облiковується рух коштів в іноземній валюті, що належать установі.
На субрахунку 319 ''Інші поточні рахунки'' обліковуються кошти, що надходять на ім'я установи і не зазначені в субрахунках 311-318.
За дебетом субрахунків рахунку 31 записуються надходження коштів на поточні рахунки. Списання коштів здійснюється за кредитом цих субрахунків.
Субрахунки рахунку 31 (крім 318) використовуються розпорядниками коштів місцевих бюджетів, які обслуговуються в установах банків та тільки тими розпорядниками коштів державного бюджету, які не переведені на казначейське обслуговування кошторисів доходів і видатків.
32 ''Рахунки в казначействі''
Рух коштів установи на реєстраційних рахунках в органах Державного казначейства України ведеться на рахунку 32 ''Рахунки в казначействі'' з розподілом на субрахунки:
321 ''Реєстраційні рахунки'';
322 ''Особові рахунки'';
323 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку спеціальних коштів'';
324 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку сум за дорученнями'';
325 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку депозитних сум'';
326 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших позабюджетних коштів'';
327 ''Реєстраційні рахунки сільських, селищних та міських (міст районного підпорядкування) бюджетів''.
На субрахунку 321 ''Реєстраційні рахунки'' обліковуються кошти, виділені розпоряднику коштів для утримання установи та на централізовані заходи.
На субрахунку 322 ''Особові рахунки'' облiковуються кошти, виділені з бюджету головному розпоряднику коштів або розпоряднику коштів другого ступеня для подальшого їх розподілу та перерахування на реєстраційні рахунки.
На субрахунку 323 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку спеціальних коштів'' облiковуються кошти спеціального фонду установи в частині спеціальних коштів.
На субрахунку 324 ''Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку сум за дорученнями'' облiковуються кошти, одержанi установами згідно нормативних актів Президента України та Кабінету Міністрів України та вiд юридичних або

 
 

Цікаве

Загрузка...