WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Про затвердження Плану рахунків (наказ) - Реферат

Про затвердження Плану рахунків (наказ) - Реферат

6 ''Поточні зобов'язання'' відображається вартість придбаних основних засобів. Одночасно робиться запис у дебет відповідного субрахунку класу 8 ''Витрати'' і кредит субрахунку 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами''.
За кредитом субрахунків рахунку 10 і дебетом субрахунків 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами'',131 ''Знос основних засобів'' здійснюється запис сум вибуття основних засобів.
11 ''Інші необоротні матеріальні активи''
Для інших необоротних матеріальних активів, що не ввійшли до рахунку 10 і за якими застосовується спрощений або інший специфічний порядок обліку, призначений рахунок 11 ''Інші необоротні матеріальні активи'', що поділяється на субрахунки:
111 ''Музейні цінності, експонати зоопарків, виставок'';
112 ''Бiблiотечні фонди'';
113 ''Малоцiннi необоротні матеріальні активи'';
114 ''Бiлизна, постiльнi речi, одяг та взуття'';
115 ''Тимчасові нетитульні споруди'';
116 ''Природні ресурси'';
117 ''Інвентарна тара'';
118 ''Матерiали довготривалого використання для наукових цілей''.
На субрахунку 111 ''Музейні цінності, експонати зоопарків, виставок'' обліковуються:
1)музейнi цiнностi (незалежно вiд вартостi), крiм предметiв мистецтва та природознавства, старовини i народного побуту та експонатiв наукового, iсторичного i технiчного значення, які обліковуються у порядку, встановленому для обліку цих цінностей у державних музеях;
2)експонати тваринного свiту в зоопарках та iнших аналогiчних установах незалежно вiд їх вартостi.
На субрахунку 112 ''Бiблiотечні фонди'' облiковуються бiблiотечнi фонди, незалежно вiд вартостi окремих примірникiв книг. До бiблiотечного фонду належать: наукова, художня i навчальна лiтература, спецiальнi види лiтератури та iншi видання.
На субрахунку 113 ''Малоцiннi необоротні матеріальні активи'' облiковуються малоцінні та необоротні предмети, термін експлуатації яких перевищує один рік.
На субрахунку 114 ''Бiлизна, постiльнi речi, одяг та взуття'' в закладах охорони здоров'я, соцiального забезпечення, освiти та інших установах облiковуються з видiленням в окремi групи:
1) бiлизна (сорочки, халати);
2) постiльнi речi (матраци, подушки, ковдри, простирадла, пiдодiяльники, наволочки, покривала, мiшки спальнi i т.ін.);
3) одяг i обмундирування, включаючи спецодяг (костюми, пальта, плащi, кожухи, плаття, кофти, спiдницi, куртки, штани i т.ін.);
4) взуття, включаючи спецiальне (черевики, чоботи, сандалi, валянки i т.ін.);
5) спортивний одяг i взуття (костюми, черевики i т.ін.).
На субрахунку 115 ''Тимчасові нетитульні споруди'' обліковуються тимчасові (нетитульні) споруди, пристосування і пристрої.
На субрахунку 116 ''Природні ресурси'' обліковуються мінеральні копалини, нафтові свердловини, родовища корисних копалин внутрішніх вод, смуги будівельного лісу, що згідно з чинним законодавством належать бюджетній установі.
На субрахунку 117 ''Інвентарна тара'' обліковуються інвентарна тара для зберігання товарно-матеріальних цінностей на складах чи для здійснення технологічних процесів, сховища для зберігання рідких та сипучих речовин (баки, скрині, чани, засіки та ін.); шафи торговельні та стелажі; інша інвентарна тара.
На субрахунку 118 ''Матерiали довготривалого використання для наукових цілей'' облiковуються матерiали, одержанi зi складу в лабораторiю або iншi структурнi пiдроздiли науково-дослiдних iнститутiв, вузiв для науково-дослiдних робiт, якi використовуються неодноразово або тривалий час, а також матерiали, що є об'єктами наукових дослiджень.
На цьому субрахунку в установах культури облiковуються дорогi матерiали, одержанi зi складу для реставрацiї i ремонту видань мистецтва, музейних цiнностей та пам'яток архiтектури.
За дебетом субрахунків рахунку 11 і кредитом відповідних субрахунків класу 3 ''Кошти, розрахунки та інші активи'' або 6 ''Поточні зобов'язання'' відображається вартість придбаних інших необоротних матеріальних активів. Одночасно робиться запис у дебет відповідного субрахунку класу 8 ''Витрати'' і кредит субрахунку 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами''.
За кредитом субрахунків рахунку 11 і дебетом субрахунків 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами'', 132 ''Знос інших необоротних матеріальних активів'' здійснюється запис сум вибуття інших необоротних матеріальних активів.
12 ''Нематеріальні активи''
Активи, що не мають фізичної та/або матеріальної форми, використовуються установою в процесі її господарської діяльності більше року, обліковуються на рахунку 12 ''Нематеріальні активи'' з розподілом на субрахунки:
121 ''Авторські та суміжні з ними права'';
122 ''Інші нематеріальні активи''.
На субрахунку 121 ''Авторські та суміжні з ними права'' обліковуються права установи на літературні та музичні твори, програми для ЕОМ, бази даних тощо.
На субрахунку 122 ''Інші нематеріальні активи'' обліковуються інші нематеріальні активи з розподілом за такими групами:
1) права користування природними ресурсами (право користування надрами, іншими ресурсами природного середовища, геологічною та іншою інформацією про природне середовище тощо);
2) права користування майном (право користування земельною ділянкою, право користування будівлею, право на оренду приміщень тощо);
3) права на знаки для товарів і послуг (товарні знаки, торгові марки, фірмові назви тощо);
4) права на об'єкти промислової власності (право на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, сорт рослин, породи тварин, ноу-хау, захист від недобросовісної конкуренції тощо);
5) гудвіл;
6) інші нематеріальні активи (право на провадження діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).
За дебетом субрахунків рахунку 12 і кредитом відповідних субрахунків класу 3 ''Кошти, розрахунки та інші активи'' або 6 ''Поточні зобов'язання'' відображається вартість придбаних нематеріальних активів. Одночасно робиться запис у дебет відповідних субрахунків класу 8 ''Витрати'' і кредит субрахунку 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами''.
За кредитом субрахунків рахунку 12 і дебетом субрахунків 401 ''Фонд у необоротних активах за їх видами'', 133 ''Знос нематеріальних активів'' записуються суми вибуття нематеріальних активів.
13 ''Знос необоротних активів''
Знос основних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних матеріальних активів ведеться на рахунку 13 ''Знос необоротних активів'' з розподілом на субрахунки:
131 ''Знос основних засобiв'';
132 ''Знос інших необоротних матеріальних активів'';
133 ''Знос нематеріальних активiв''.
На субрахунку 131 ''Знос основних засобiв'' облiковується знос будівель i споруд, передавальних пристроїв, машин та обладнання, робочої худоби, транспортних засобів, виробничого (включаючи

 
 

Цікаве

Загрузка...