WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Ф’ючерсний ринок та його особливості - Реферат

Ф’ючерсний ринок та його особливості - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Ф'ючерсний ринок та його особливості"
ПЛАН
Вступ
1. Історія виникнення світових ф'ючерсних бірж
2. Обов'язки по ф'ючерсних контрактах
3. Суть ф'ючерсних цін на процентні ставки та арбітражу
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
От уже два десятиліття в країнах Заходу строковий ринок, і зокрема ринок ф'ючерсів, виступає як повноправний елемент фінансового ринку. В Україні ця сфера діяльності ще відносно молода і знаходиться лише в стадії розвитку, у той час як в індустріальних країнах строкові угоди вже давно є фінансовим інструментом, який широко застосовується для страхування від ринкового ризику і не виключає при цьому можливості одержання прибутку.
Ф'ючерсними називають угоди, пов'язані з взаємною передачею прав і обов'язків у відношенні стандартних контрактів на постачання біржового товару. При цьому такі угоди на відміну від угод на реальний товар не передбачають зобов'язання сторін поставити чи прийняти реальний товар (у термін, обумовлений контрактом), а припускають купівлю і продаж прав на товар (паперові угоди).
Нині ф'ючерсні біржі переважають і діють практично у всіх країнах Заходу. Вони дозволяють швидше реалізовувати товар, зменшувати ризик втрат від несприятливих змін цін, прискорювати повернення авансованого капіталу в грошовій формі в кількості, максимально близькому спочатку авансованому капіталу, плюс відповідний прибуток.
Крім того ф'ючерсна торгівля дозволяє прискорювати повернення авансованого капіталу в грошовій формі в кількості, максимально близькому спочатку авансованому капіталу плюс відповідний прибуток. При цьому відбувається своєрідний поділ функцій між банком і біржею: банк кредитує тільки ту частину товарної вартості, що, на його думку, буде відшкодована незалежно від кон'юнктурних коливань, а ф'ючерсна біржа покриває різницю між банківським кредитом і ціною реалізації товару. Ф'ючерсна торгівля забезпечує економію резервних засобів, які підприємець тримає на випадок несприятливої кон'юнктури.
1. Історія виникнення світових ф'ючерсних бірж
Історія сучасної ф'ючерсної біржової торгівлі почалася на Середньому Заході США на початку 1800-х років, і була тісно зв'язана з розвитком комерційної діяльності в Чикаго і торгівлею зерном на Середньому Заході. У визначений час року продукція сільського господарства (м'ясо і зерно) значно перевищували поточні потреби переробників м'яса і мукомелів, що приводило до максимального зниження цін. У той час як у неврожайні роки ціни різко злітали нагору, і городяни випробували труднощів із продовольством. Транспортні проблеми ще більше збільшували проблему. Тоді в зв'язку з важкими умовами транспортування і збуту фермери і торговці почали практикувати контракти з наступним постачанням товарів. Уперше завчасні, попередні контракти на постачання кукурудзи були укладені купцями-річковиками, які одержували зерно від фермерів пізньої восени чи на початку зими, але повинні були зберігати його до того часу, поки кукурудза досить висохне для навантаження на судно, а ріка чи канал звільняться від льоду. Для зменшення ризику від падіння цін під час зимового збереження, ці торговці відправлялися в Чикаго і там укладали контракти з переробниками на постачання їм зерна навесні. Так вони гарантували собі покупців і ціни на зерно. Уперше такий контракт був зареєстрований 13 березня 1851 р. на 3 тисячі бушелів (близько 75 тонн) кукурудзи з постачанням у червні за ціною за 1 бушель нижче на 1 цент, ніж на 13 березня. Поступово зернова торгівля розширювалася, і в 1842 році була організована центральна ринкова установа - Чикагська товарна біржа (ЧТБ). У 1865 році ЧТБ зробила крок до формалізації торгівлі зерном за допомогою розробки стандартних, типових угод, названих ф'ючерсними контрактами. Ці заочні контракти на противагу завчасним стандартизовані по якості, кількості, термінам і місцям постачання товару, по якому зроблена угода.
У тому ж році була введена в дію система гарантійних внесків на випадок невиконання покупцями і продавцями своїх контрактів. По цій системі учасники угод повинні робити грошові внески у фонд біржі або вносити плату представнику біржі. Ці основні принципи ф'ючерсної торгівлі залишаються в силі і в даний час.
З утворенням нових товарних бірж наприкінці XIX - початку XX століття контрактна ф'ючерсна торгівля стала розростатися. Поступово розширилася номенклатура і розмаїтість ф'ючерсних контрактів. Почала розвиватися аналогічна торгівля дорогоцінними металами, промисловими товарами, продукцією обробної, харчової і переробної промисловості, а також товарами, непридатними для тривалого збереження.
Ф'ючерсна біржова торгівля - один з найбільш динамічно прогресуючих секторів капіталістичного господарства. Особливо швидкими темпами вона розвивалася в післявоєнний період, що відбилося на збільшенні числа біржових товарів, виникненні нових ф'ючерсних бірж.
У Російській Імперії перша товарна біржа була заснована Петром I у 1703 році і відкрита в Петербурзі.
У порівнянні із західними російські біржі мали ряд відмінностей. По-перше, низький рівень біржової техніки. По-друге, біржі найчастіше брали на себе функцію представництва інтересів купецтва, у той час, як жодна із західних бірж не виконувала цієї функції, оскільки таке представництво здійснювалося там через торговельні палати, створені в результаті тривалої політичної й економічної боротьби підприємців за свої цілі. По-третє, повсякденне відношення до бірж у Росії завжди було неоднозначним. Часто переважала думку, що порядній людині на біржі робити нічого.
У 1911 р. за даними Міністерства торгівлі і промисловості в Росії нараховувалося 87 бірж, більшість з них складали товарні біржі, на яких домінували угоди купівлі-продажу сільгоспродуктів, сировини і т.д.
Після 1917 року всі біржі були закриті, але в липні - грудні 1921 р. (перші роки НЕПу) відбулося відродження. Однак ефективність їх була низкою. Поступово біржова торгівля стала загасати і наприкінці 20-х років радянські біржі були ліквідовані. Нове життя вітчизняних товарних бірж, почалася з 1991 року, після прийняття закону України "Про товарні біржі".
2. Обов'язки по ф'ючерсних контрактах
Клієнт, який бажає купити або продати валюту, звертається до брокера біржі та укладає з ним договір-доручення на брокерське

 
 

Цікаве

Загрузка...