WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → 1. Економічні функції фінансового ринку. 2. Безризикові фінансові інструменти - Контрольна робота

1. Економічні функції фінансового ринку. 2. Безризикові фінансові інструменти - Контрольна робота

нестабільності економічного розвитку країни та кон'юнктури фінансового і товарного ринків дозволяє знизити до мінімуму фінансовий та комерційний ризик продавців і покупців фінансових активів і реального товару, пов'язаний зі зміною цін на нього. Крім того, в системі фінансового ринку отримала широкого розвитку пропозиція різноманітних страхових послуг.
Вищеназвані функції фінансовий ринок здійснює переважно через: відкриття банківських рахунків і заснування спеціальних фондів (пенсійних, страхових тощо); надання банківських кредитів, комерційних та інших позичок; здійснення операцій із цінними паперами підприємств та держави (акціями, облігаціями) тощо.
Забезпечуючи мобілізацію, розподіл і ефективне використання вільного капіталу, забезпечення в найкоротші терміни потреби в ньому окремих господарюючих суб'єктів, фінансовий ринок сприяє прискоренню обороту використаного капіталу, кожний цикл якого генерує додатковий прибуток і приріст національного доходу в цілому.
Ці функції і обумовлюють структуру фінансового ринку.
2. Безризикові фінансові інструменти
До безризикових інструментів відносять державні короткострокові цінні папери, короткострокові депозитні сертифікати найбільш надійних банків, "тверду" іноземну валюту, золото та інші цінні метали та каміння, придбані на короткий період.
Термін "безризикові" є певною мірою умовним, так як потенційний фінансовий ризик несе в собі будь-який із перерахованих видів фінансових інструментів; вони служать лише для формування точки відрахунку виміру рівня ризику за іншими фінансовими інструментами.
Інструменти ринку позичкових капіталів. До них відносять гроші і розрахункові документи, які обертаються на грошовому ринку.
Інструменти ринку цінних паперів - різноманітні цінні папери, що обертаються на цьому ринку (склад цінних паперів за їх видами, особливостями емісії та обігу затверджується відповідними нормативно-правовими актами).
Інструменти валютного ринку. До них відносять іноземну валюту, розрахункові валютні документи, а також окремі види цінних паперів, які обслуговують цейринок.
Інструменти страхового ринку - страхові послуги, які пропонуються на продаж (страхові продукти), а також розрахункові документи та окремі види цінних паперів, які обслуговують цей ринок.
Ринок золота (срібла, платини) та дорогоцінного каміння. До них належать вказані види цінних металів та каменів, які купуються з метою формування фінансових резервів і тезаврації, а також розрахункові документи і цінні папери, що обслуговують цей ринок.
До інструментів ринку нерухомості відносять цінні папери та документи, що засвідчують право власності на той чи інший вид нерухомості.
За термінами обігу виділяють наступні види фінансових інструментів.
Короткострокові фінансові інструменти (з періодом обігу до одного року). Цей вид фінансових інструментів є найбільш багаточисленним і покликаний обслуговувати операції на ринку грошей.
Кожен підприємець, не залежно від розмірів його бізнесу та тривалості існування підприємства, хоч раз у житті стикався з проблемою недостатності обігових коштів. Такий стан речей досить часто уповільнює та стримує розвиток бізнесу. Виникнення проблеми дефіциту обігових коштів завжди потребує негайного її вирішення. Ось тут і починають виникати питання.
Найбільш поширений шлях вирішення проблеми дефіциту обігових коштів, якому віддають перевагу більшість українських підприємців - звернення за банківським кредитом. Так, це можливий, але не завжди єдиний та правильний шлях розв'язання проблеми. Досить часто для вирішення питання досить провести незначні зміни в організації фінансового менеджменту на підприємстві.
Так, додаткові резерви обігових коштів можна залучити шляхом оптимізації управління дебіторською та кредиторською заборгованістю підприємства, внесенням коректив у механізми ціноутворення, та ін. Для виявлення таких фінансових резервів на підприємстві раціональним є залучення професійних фінансових консультантів - спеціалістів, які зможуть не заангажованим поглядом оцінити стан фінансів на підприємстві та надати дієві рекомендації по їх оптимізації. В значній кількості випадків такі дії зможуть вирішити проблему дефіциту обігових коштів навіть без звернення до банку за кредитом, та допоможуть Вашому підприємству зекономити значну частину своїх фінансових ресурсів.
Фінансова діагностика підприємства може також підтвердити необхідність залучення короткострокових фінансових інструментів для розвитку Вашого бізнесу. В цьому випадку перед Вами постає досить непростий вибір - як серед багатьох фінансових інструментів вибрати найбільш оптимальний для Вас варіант. В цьому розділі ми пропонуємо Вам короткий огляд інструментів короткострокового фінансування, що пропонуються учасниками українського фінансового ринку, та інформацію про їх оптимальне застосування для Вашого бізнесу.
Список використаної літератури
1. Ван Хорн Дж. К. Основи управління фінансами: / За ред Я.В.Соколов. - М.: Фінанси та статистика, 1997.- 800с.:іл..- (серія бухгалтерської звітності та аудиту).
2. Иванов В.М. Финансовый рынок: Конспект лекций: - К.: МАУП, 1999. -112с.
3. Лизолетт Сурен Валютные операции. Основи теории й практика. Пер. с нем. - М.: Дело, 1998. -176с.
4. Мельник В.А. Ринок цінних паперів. К.: А.Л.Д., ВІРА - Р, 1998. - 560 с.
5. Рынок ценных бумаг. Теория й практика. Калина А.В., Корнеев В.В., Кощеев А.А. Учебное пособие. - К.: МАУП, 1997 - 214 с.с.
6. Фредерік С. Мишкін Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Пер. з англ. С. Панчишин, Г.Стеблій, А.Стасишин. - К.: Основи, 1998. - 963 с.
7. Ходаківська В.П., Бєляєв В.В. Ринок фінансових послуг: теорія і практика. Навчальний посібник.- Київ.: ЦУП, 2002.-616 с.
8. Ющенко В.А., Міщенко В.І. Управління валютними ризиками. Навчальний посібник. - К.: КОО т-ва "Знання", 1998. - 443 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...