WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → 1. Плана за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності. 2. Кошторисне фінансування бюджетних установ - Контрольна робота

1. Плана за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності. 2. Кошторисне фінансування бюджетних установ - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з фінансів
1. Плана за торговий патент
на деякі види підприємницької діяльності
Торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися визначеними законодавством видами підприємницької діяльності.
Порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що проводиться суб'єктами підприємницької діяльності визначено Законом України Про патентування деяких видів підприємницької діяльності. Суб'єктами правовідносин є резиденти і нерезиденти, юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності (СПД), що не мають статусу юридичної особи, а також їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва), які займаються зазначеною підприємницькою діяльністю.
Дія Закону не поширюється на торговельну діяльність та діяльність з надання побутових послуг.
1) підприємств і організацій Укоопспілки, аптек, які перебувають у державній власності;
2) суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які:
- здійснюють торгівлю з лотків, прилавків і сплачують ринковий збір;
- сплачують податок на промисел;
- здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві продукції рослинництва, тваринництва, власного бджільництва;
- сплачують державне мито за нотаріальне посвідчення договорів про відчуження власного майна, якщо товари кожної окремої категорії відчужуються не частіше одного разу на календарний рік;
- сплачують фіксований податок;
3) суб'єктів підприємницької діяльності, створених громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно з чинним законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва та продукцією, виготовленою на підприємствах Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих.
Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, - за місцем їх реєстрації. Якщо суб'єкт підприємницької діяльності припинив діяльність, то до 15 числа місяця, що передує звітному, він письмово повідомляє про це державний податковий орган. А торговий патент підлягає поверненню, і суб'єкту підприємницької діяльності повертається надмірно сплачена сума вартості торгового патенту.
Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів за календарний місяць у таких межах:
- від 60 до 320 гривень на території міста Києва, обласних центрів ;
- від 30 до 160 гривень на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування і районних центрів;
- до 80 гривень на території інших населених пунктів.
Термін дії торгового патенту становить 12 календарних місяців. Термін дії короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить від 1 до 15 днів Вартість короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності за один день встановлюється у фіксованому розмірі 10 гривень.
Оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному. Оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності.
Під час придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць.
СПД можуть здійснювати торговельну діяльність без придбання торгового патенту, але виключно для певних видів товарів вітчизняного виробництва. Наприклад, хліб і хлібобулочні вироби; борошно; молоко і молочна продукція; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; домашня птиця; яйця, риба; ягоди і фрукти; мед та інші.
Пільговий торговий патент видається СПД, якщо вони здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва, як поштові марки, листівки, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара, що використовується для поштових відправлень, періодичні видання друкованих засобів масової інформації; проїзні квитки;товари народних промислів; готові лікарські засоби, насіння овочевих, баштанних, квіткових культур, кормових коренеплодів.
Право на отримання пільгового торгового патенту мають
суб'єкти підприємницької діяльності, які:
- реалізують інвалідам товари та продукти харчування через торговельні установи, створені громадськими організаціями інвалідів;
- займаються продажем періодичних видань друкованих засобів масової інформації та здійснюють торгівлю супутньою продукцією за таким переліком: ручки, олівці, фарби, лаки, розчинники та закріплювачі для малювання та живопису, полотно, інші канцелярські прилади та конторське приладдя тощо;
- здійснюють торговельну діяльність на території військових частин і військових навчальних закладів виключно товарами військової атрибутики та повсякденного вжитку для військовослужбовців.
У разі придбання пільгового торгового патенту суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату у розмірі 25 гривень за весь термін дії патенту.
Не потребує патентування:
- реалізація СПД продукції власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ним у трудових відносинах;
- діяльність СПД з закупівлі у населення продукції, якщо подальша реалізація такої продукції відбувається по розрахунках у безготівковій формі;
- діяльність у торговельно-виробничій сфері (громадське харчування) на підприємствах, в установах, організаціях, у тому числі навчальних закладах, з обслуговування виключно працівників цих підприємств, установ, організацій та учнів і студентів у навчальних закладах.
Патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності. Перелік послуг, які відносяться до побутових визначається КМУ і не може змінюватися протягом бюджетного року, у разі коли СПД має структурні підрозділи, торговий патент на здійснення діяльності придбавається окремо для кожного з них.
Вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг за календарний місяць встановлюється в межах:
- від 60 до 320 гривень на території міста Києва, обласних центрів;
- від 30 до 160 гривень на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування і районних центрів;
- до 80 гривеньна території інших населених пунктів .
Термін дії торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг становить 12 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному.
Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями, які

 
 

Цікаве

Загрузка...