WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Контроль митних органів за сплатою митних платежів (пошукова робота) - Реферат

Контроль митних органів за сплатою митних платежів (пошукова робота) - Реферат

уповноваженої ним особи за умови надання підтверджувальних документів(товарних чеків, ярликів тощо), які можна ідентифікувати з наявними товарами. Під час визначення митної вартості товарів, які переміщуються у несупроводжуваному багажі та вантажному відправленні, крім вартості самих товарів, ураховується вартість їх страхування та перевезення (фрахту) до моменту перетинання ними митного кордону України.
За відсутності таких підтверджень або у разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності відомостей стосовно заявленої вартості митні органи визначають митну вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари.
Не підлягають оподаткуванню при ввезенні товарів на митну територію України громадянами:
1) товари, сукупна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 200 євро;
2) предмети особистого користування, що тимчасово ввозяться (пересилаються) громадянами-нерезидентами на митну територію України під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення;
3) предмети, що ввозяться (пересилаються) у разі переселення громадян на постійне місце проживання в Україну;
4) товари, що ввозяться (пересилаються) громадянами, які користуються пільгами згідно з міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку;
5) предмети, які ввозяться (пересилаються) громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за межами митної території України на користь резидента, у разі підтвердження складу спадщини органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття. Зазначене підтвердження підлягає легалізації у консульських установах України, що діють у відповідній країні;
6) предмети, одержані громадянами-резидентами у вигляді нагород і призів на змаганнях, конкурсах, фестивалях за межами митної території України, за умови документального підтвердження факту нагородження;
7) товари, що були попередньо вивезені (переслані) громадянами за митний кордон України під письмове зобов'язання про їх зворотне ввезення і ввозяться (пересилаються) назад на митну територію України, за наявності відповідної вивізної митної декларації.
Громадяни можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України без сплати податків, установлених на імпорт, у таких кількостях з розрахунку на одну особу, яка досягла 18 років:
а) 2 літри вина та 1 літр міцних алкогольних напоїв;
б) 200 цигарок або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або набір таких виробів загальною масою не більше 250 грамів.
Усі інші товари, які ввозяться громадянами, декларуються митним органам та оподатковуються у такий спосіб:
- товари, що безпосередньо ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту на митну територію України, пересилаються в несупроводжуваному багажі або в міжнародних поштових відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна маса яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам у порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою в розмірі 20 % від митної вартості, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним збором;
- товари, що пересилаються на адреси громадян у вантажних та експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна маса яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам у порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним збором;
- оподаткування товарів, що безпосередньо ввозяться громадянами у супроводжуваному багажі або пересилаються в несупроводжуваному багажі, надходять на адресу громадян у вантажних відправленнях, міжнародних поштових відправленнях та міжнародних експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна маса яких перевищує 100 кг, здійснюється за умови оформлення вантажної митної декларації та митного оформлення в порядку, передбаченому для юридичних осіб при здійсненні ними імпортних операцій;
- митне оформлення єдиного неподільного товару, митна вартість якого перевищує 200 євро та маса більша за 50 кг, що ввозиться (пересилається) громадянином у супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі або надходить на адресу громадянина у міжнародному поштовому відправленні, здійснюється за умови його письмового декларування шляхом заповнення митної декларації, передбаченої для громадян, та після сплати громадянином або уповноваженою на те особою ввізного мита в розмірі 20 % від митної вартості такого предмета, податку на додану вартість та у передбачених законодавством України випадках акцизного збору;
- оподаткування єдиних неподільних товарів, що надходять на адреси громадян у вантажних та міжнародних експрес-відправленнях, здійснюється незалежно від митної вартості та маси. Такі товари підлягають оподаткуванню ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, податком на додану вартість та, в установлених законодавством випадках, акцизним збором.
Митні органи перераховують одержані суми митних платежів на рахунки Державного казначейства за відповідними кодами бюджетної класифікації не пізніше ніж з наступного робочого дня після дати повного оформлення вантажної митної декларації.
Державна митна служба проводить з Державним казначейством щомісячне звіряння надходжень до бюджету мита, податку на додану вартість, акцизного збору та інших платежів, яке щомісячно оформлюється відповідними актами.
Література:
1. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1996. - Т. 5. - С. 13-20.
2. Про державну податкову службу: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1996. - Т. 1. - С. 37-77.
3. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України // Відомості Верховної Ради України. - 1997. - Ст. 170. - № 24. - С. 379-429.
4. Про Рахункову палату України: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1997. - Т. 11. -С. 60-76.
5. Про систему оподаткування: Закон України // Відомості Верховної Ради. - 1997. - № 16.- Ст. 119.
6. Про Державне казначейство України: Указ Президента України від 27 квітня 1995 року.
7. Про Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України: Указ Президента України від 28 листопада 2000 року № 1265/2000 // Офіційний вісник України. - 2000. - № 48.
8. Про Положення про Державну податкову адміністрацію України: Указ Президента України від 13 липня 2000 року № 886/2000.
9. Про затвердження Положення про Міністерство фінансів України: Указ Президента України від 26 серпня 1999 року № 1081/99.

 
 

Цікаве

Загрузка...