WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Контроль митних органів за сплатою митних платежів (пошукова робота) - Реферат

Контроль митних органів за сплатою митних платежів (пошукова робота) - Реферат

використані, митна вартість оцінюваних товаріввизначається з урахуванням світової практики.
Для визначення митної вартості за резервним методом митний орган надає декларанту цінову інформацію, що є у його розпорядженні.
Для визначення митної вартості товарів за резервним методом не може використовуватися:
1) ціна товарів на внутрішньому ринку країни-експортера;
2) ціна товарів, що поставляються з країни-експортера до третіх країн;
3) ціна товарів українського походження на внутрішньому ринку України;
4) довільно встановлена чи достовірно не підтверджена ціна товарів;
5) витрати на виробництво, що відрізняються від тих, які були визначені для розрахунків ціни ідентичних або подібних (аналогічних) товарів;
6) мінімальна митна вартість;
7) більша з двох альтернативних вартостей.
Митний орган має право прийняти рішення про неможливість використання вибраного декларантом методу митної оцінки. У разі виникнення потреби в уточненні заявленої декларантом митної вартості товарів або у разі незгоди декларанта з митною вартістю, визначеною митним органом, декларант має право звернутися до митного органу з проханням надати йому товари, що декларуються, у вільний обіг під гарантію уповноваженого банку або сплатити податки і збори згідно з митною оцінкою цих товарів, здійсненою митним органом. Гарантією також може виступати простий вексель, виданий декларантом митному органу та авальований уповноваженим банком, або депозит у банку.
У разі надання декларантом гарантії уповноваженого банку митний орган зобов'язаний випустити товари у вільний обіг. У випадку сплати декларантом податків і зборів згідно з митною оцінкою, зробленою митним органом, і прийняття остаточного рішення митним органом вищого рівня або судом щодо застосування митної оцінки, зробленої декларантом, митний орган зобов'язаний відшкодувати декларантові суму надміру сплачених податків і зборів.
Термін дії таких гарантійних зобов'язань не може перевищувати 30-ти календарних днів з моменту випуску товарів у вільний обіг.
Після того, як митні органи перевірили правильність визначення товарної позиції, країни походження товару та митну вартість, на підставі цих даних відповідно до ставок Митного тарифу України вони перевіряють нараховану суму мита, яка зазначається у відповідній графі вантажної митної декларації. Мито сплачується на рахунки митних органів до або на момент прийняття митної декларації до митного оформлення.
Податок на додану вартість на товари, що імпортуються, нараховується на митну вартість цих товарів з додаванням до неї суми інших непрямих податків (мита та акцизного збору). Сума ПДВ проставляється у відповідній графі митної декларації та сплачується одночасно зі сплатою мита на рахунки митних органів.
Існують деякі особливості у сплаті митних платежів щодо підакцизних товарів. Так, умовою переміщення через митний кордон України підакцизних товарів у разі їх ввезення на митну територію України є попередня (акцизна) вантажна митна декларація на такі товари, оформлена в митниці за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності - імпортерів цих товарів зі сплатою під час її оформлення всіх належних платежів (ввізного мита, податку на додану вартість, акцизного та митних зборів). Тобто відбувається попередня сплата митних платежів ще до того, як товари перетинають митний кордон України.
Особливий порядок здійснення контролю митними органами за переміщенням підакцизних товарів через митний кордон України пов'язаний з тим, що суб'єкти підприємницької діяльності заінтересовані в ухиленні від сплати відповідних податків, оскільки рівень оподаткування підакцизних товарів дуже високий. Отже, у разі ухилення від сплати цих податків різниця в ціні між оподатковуваним і неоподатковуваним товаром дуже значна, і її отримує той, хто не сплатить установлені податки.
Сплата акцизного збору з алкогольних та тютюнових виробів відбувається не під час оформлення попередньої митної декларації, а ще раніше, - під час купівлі імпортерами марок акцизного збору, продавцями яких є державна податкова служба (тобто сплата акцизного збору з таких товарів відбувається ще до того, як товари починають вироблятися). У цьому випадку підтвердженням сплати акцизного збору для митних органів є заявка-розрахунок на одержання марок з відміткою податкових органів про повну сплату сум акцизного збору.
Оскільки сплата митних платежів за підакцизними товарами відбувається раніше, ніж ввезення товарів на митну територію України, внаслідок цього можуть змінитись умови оподаткування таких товарів чи курс валюти, установлений Національним банком України (на момент сплати митних платежів під час оформлення попередньої митної декларації або на момент перетину товаром митного кордону України). Якщо в результаті перерахунку утворюється від'ємна різниця між фактично сплаченою сумою податків під час оформлення попередньої митної декларації та нарахованою сумою податків на момент перетину товарами митного кордону України, імпортер на момент оформлення вантажної митної декларації повинен цю різницю доплатити. Додатна різниця повертається імпортерові або зараховується за його бажанням у рахунок наступних платежів.
Ще однією особливістю митного контролю за переміщенням підакцизних товарів є обов'язкове застосування імпортером заходів гарантування доставки щодо транзитного перевезення таких товарів митною територією України. При цьому поняття транзитного перевезення охоплює не лише перевезення товарів через митну територію України для їх використання в іншій державі - прохідний митний транзит, а й переміщення товарів від пункту пропуску на митному кордоні до митного органу на митній території України, де здійснюється митне оформлення такого товару (митний орган, де суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності зареєстрований) - внутрішній митний транзит.
До підакцизних товарів, що перебувають під митним контролем і переміщуються транзитом, може застосовуватися один із таких заходів гарантування доставки цих товарів до митного органу призначення:
1) надання власником товарів (уповноваженою ним особою) гарантій митним органам;
2) охорона та супроводження товарів митними органами;
3) перевезення товарів митним перевізником;
4) перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 р.
Вид заходу гарантування доставки товарів, що перебувають під митним контролем, до митного органу призначення обирається власником товарів чи уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.
Далі розглянемо особливості контролю митних органів за сплатою мита, податку на додану вартість та акцизного збору, з товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами.
Митна вартість товарів, які переміщуються громадянами через митний кордон України, для нарахування податків і зборів визначається на підставі заяви власника цих товарів чи

 
 

Цікаве

Загрузка...