WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Порядок складання, розгляду проектів та затвердження державного і місцевих бюджетів - Реферат

Порядок складання, розгляду проектів та затвердження державного і місцевих бюджетів - Реферат

доводяться до структурних підрозділів Мінфіну разом з проектом Основних напрямів бюджетної політики на наступний (плановий) рік. Уся ця робота має бути завершена до кінця березня поточного року.
На основі бюджетних показників за доходами в цілому по Україні здійснюється розподіл прогнозу доходів місцевих бюджетів у розрізіадміністративно-територіальних одиниць і удосконалюється методика їх обчислення. При цьому визначаються шляхи удосконалення формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між Державним та місцевими бюджетами, обґрунтовується необхідність застосування додаткових критеріїв, що будуть враховуватись для здійснення розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів, визначаються зміни до формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів.
Водночас відповідними управліннями Міністерства фінансів здійснюється попередньо погоджений розподіл видатків Державного бюджету на плановий та на три наступні роки в розрізі головних розпорядників й окремих бюджетних програм і подається Управлінню державного бюджету та бюджетної політики із зауваженнями до проекту Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік.
Викладені вище порядок і обсяг виконаної роботи мають бути зроблені до середини квітня поточного року. Після цього протягом десяти днів відповідними департаментами й управліннями готуються матеріали щодо показників проекту бюджету на наступний рік для розгляду на колегії Міністерства фінансів.
Після розгляду показників проекту бюджету колегією та відповідного доопрацювання Планом заходів передбачено, що до 10 травня поточного року Міністерство фінансів повинно подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік та попередні показники проекту зведеного бюджету на наступний рік з розподілом на Державний та місцеві бюджети, пропозиції щодо формування взаємовідносин з місцевими бюджетами, проект рішення Кабінету Міністрів України та інші необхідні матеріали.
Матеріали, що подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, мають включати:
- пропозиції щодо розподілу граничних обсягів видатків Державного бюджету на плановий та наступні три роки між головними розпорядниками та обґрунтування пріоритетності цього розподілу;
- пропозиції щодо розподілу доходів та видатків між Державним та місцевими бюджетами на плановий та наступні три роки;
- пропозиції щодо збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на плановий і наступні три роки та заходи, спрямовані на приведення потреби у видатках відповідно до прогнозу надходжень на плановий та наступні три роки;
- основні критерії, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та принципи фінансового вирівнювання місцевих бюджетів;
- загальні підсумки, виконання Державного та зведеного бюджетів за минулий та перший квартал поточного року;
- пропозиції щодо розподілу в Державному бюджеті централізованих капітальних вкладень та інвестиційних й інституційних проектів і позик, що реалізуються під гарантії Уряду, між головними розпорядниками - відповідальними виконавцями.
Другий етап включає підготовку пропозицій до проекту Державного бюджету на наступний рік для схвалення Кабінетом Міністрів України.
На даному етапі передусім передбачається здійснити розрахунок попередніх показників видатків місцевих бюджетів у розрізі бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів міст обласного (республіканського) значення та районів за удосконаленою формулою розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між Державним та місцевими бюджетами та подати Управлінню територіальних бюджетів. Ця робота має бути виконана до кінця другої декади травня поточного року. До кінця травня відповідні управління департаментів на основі прийнятого Кабінетом Міністрів України рішення зобов'язані підготувати інструктивні матеріали щодо складання бюджетних запитів головними розпорядниками та довести разом із затвердженими граничними обсягами видатків Державного бюджету на плановий рік та прогнозом видатків на наступні три роки до головних розпорядників. У цей же термін Міністерство фінансів повинне забезпечити подання від Кабінету Міністрів та супроводження у Верховній Раді проекту Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік.
Протягом червня управління департаментів Міністерства фінансів, котрі здійснюють формування і супроводжують виконання видаткової частини бюджету головними розпорядниками, забезпечують отримання бюджетних запитів на наступний рік від головних розпорядників згідно з методичними інструкціями щодо їх заповнення. Отримані матеріали управління повинні до середини липня ґрунтовно проаналізувати, підготувати висновки і пропозиції. Погоджені показники проекту Державного бюджету на плановий рік та прогноз видатків на наступні три роки разом з підготовленими висновками і пропозиціями відповідні управління Міністерства фінансів подають Управлінню державного бюджету та бюджетної політики. До переліку цих показників входять:
o прогноз доходів Державного і місцевих бюджетів на плановий і наступні три роки;
o прогноз надходжень від приватизації державного майна в плановому році і в наступні три роки разом з оцінкою очікуваного виконання цих показників у поточному році;
o прогноз платежів з обслуговування та погашення внутрішнього і зовнішнього державного боргу на плановий рік і в наступні три роки, пропозиції щодо оптимального обсягу фінансування державного бюджету, очікувану величину та структуру державного боргу в плановому і наступні три роки.
Міністерство фінансів у кінці липня проводить погоджувальну нараду, на якій розглядаються пропозиції головних розпорядників коштів щодо зміни граничних обсягів видатків державного бюджету на наступний рік.
У цей же термін Міністерство фінансів доводить до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій необхідні інструктивні матеріали щодо складання бюджету на наступний рік та методичні рекомендації і розрахунки прогнозу обсягів доходів, обсягів міжбюджетних трансфертів та показників, на підставі яких здійснювалося їх визначення.
Планом заходів передбачається, що до 25 липня поточного року відповідні управління Міністерства фінансів повинні забезпечити отримання від указаних виконавчих органів влади проекти місцевих бюджетів на наступний рік з обґрунтуваннями і поясненнями у розрізі Республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів міст обласного/республіканського значення та районів. Протягом десяти днів відповідні управління Мінфіну здійснюють ґрунтовний аналіз отриманих матеріалів, готують

 
 

Цікаве

Загрузка...