WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Порядок складання, розгляду проектів та затвердження державного і місцевих бюджетів - Реферат

Порядок складання, розгляду проектів та затвердження державного і місцевих бюджетів - Реферат


Реферат на тему:
Порядок складання, розгляду проектів та затвердження державного і місцевих бюджетів
Складання проекту бюджету є найважливішою і найскладнішою частиною бюджетного планування. Вихідним документом складання проекту бюджету слугує постанова Верховної Ради України про Основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний рік (Бюджетна резолюція). Бюджетна резолюція у загальному вигляді окреслює пріоритети бюджетної політики держави на наступний рік і є орієнтиром для Уряду під час розроблення проекту Державного бюджету України, а для Верховної Ради України при розгляді бюджету і законів, що впливають на доходи і видатки Державного бюджету. Вона, як правило, містить граничний розмір дефіциту (профіциту) Державного бюджету України у відсотках до прогнозного річного обсягу валового внутрішнього продукту, граничного обсягу державного боргу та його структури, питомої ваги обсягу міжбюджетних трансфертів і коефіцієнта вирівнювання для місцевих бюджетів та капітальних вкладень. До складу Бюджетної резолюції входять перелік змін до законодавства, прийняття яких є необхідним для реалізації бюджетної політики держави, захищені статті бюджету та ін.
Порядок складання та розгляду бюджету визначається Бюджетним кодексом України. Згідно з ним Кабінет Міністрів України щорічно своєю постановою встановлює порядок і строки виконання робіт зі складання і розгляду бюджету кожним учасником процесу.
Міністерство фінансів України здійснює організаційну, методичну роботу зі складання проекту бюджету.
Безпосередня робота зі складання проекту Державного бюджету на плановий рік розпочинається після затвердження Плану заходів Міністерства фінансів України щодо забезпечення складання проекту Державного бюджету України на плановий рік.
Він передбачає три послідовні етапи їх виконання, тривалість яких щорічно уточнюється. Перший етап включає визначення основних напрямів бюджетної політики та підготовку попередніх показників проекту бюджету на плановий рік.
Бюджетним кодексом передбачено, що проект основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період ґрунтується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України, які розробляє Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції. До середини лютого поточного року дані попереднього прогнозу макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий і наступні три роки доводяться до управлінь Міністерства з метою забезпечення формування реального проекту Державного та місцевих бюджетів.
Водночас до березня Департамент з бюджету за участі інших департаментів, котрі здійснюють контроль за визначенням обсягів видатків, надсилає листи головним розпорядникам бюджетних коштів стосовно надання Міністерству фінансів інформації щодо очікуваних структурних змін проти поточного року у прогнозних обсягах видатків на наступний рік та пропозиції щодо змін до програмної класифікації видатків Державного бюджету.
На підставі попереднього прогнозу макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий і наступні три роки, вимог чинного законодавства, очікуваного виконання Державного і місцевих бюджетів у поточному році Управління планування доходів бюджету розробляє попередній прогноз доходів Державного і місцевих бюджетів у розрізі податків і зборів на плановий і наступні три роки. Управління з фінансових питань реформування реального сектору економіки розробляє попередній прогноз надходжень від приватизації державного майна у плановому році і на наступні три роки, а Управління планування та аналізу боргової політики - попередній прогноз платежів з обслуговування та погашення внутрішнього і зовнішнього державного боргу на плановий і наступні три роки, пропозиції щодо оптимального обсягу фінансування Державного бюджету, очікувану величину та структуру державного боргу у плановому і наступні три роки. Зазначені показники разом з поясненнями подаються не пізніше третьої декади лютого поточного року Управлінню державного бюджету та бюджетної політики.
На підставі попереднього прогнозного обсягу ресурсів бюджету на плановий та наступні роки розробляються варіанти пропозицій щодо збалансування бюджету на цей період та пропозицій щодо розподілу бюджетних ресурсів. Ця робота має бути завершена до кінця першої декади березня.
У цей самий період Міністерство фінансів бере участь разом з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Національним банком, іншими центральними органами державної влади в уточненні попереднього прогнозу макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий та наступні три роки. Потім цей прогноз доводиться до структурних підрозділів Міністерства фінансів. Управління департаментів, котрі забезпечують контроль за бюджетними видатками, здійснюють аналіз інформації, отриманої від головних розпорядників, щодо очікуваних структурних змін проти поточного року у прогнозних обсягах видатків на плановий рік, пропозицій щодо уточнення програмної класифікації видатків Державного бюджету і подають опрацьовані матеріали Управлінню державного бюджету та бюджетної політики разом з пропозиціями до Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік та очікуваного прогнозу видатків на три наступні роки.
На підставі уточненого попереднього прогнозу макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий рік, чинного законодавства, очікуваного виконання Державного і місцевих бюджетів у поточному році, Управління департаментів, котрі забезпечують складання і виконання бюджету, уточнюють основні бюджетні показники і подають Управлінню державного бюджету та бюджетної політики разом з поясненнями:
- уточнений прогноз доходів Державного і місцевих бюджетів на плановий і наступні три роки;
- уточнений прогноз надходжень від приватизації державного майна в плановому і наступні три роки разом з оцінкою очікуваного виконання цих надходжень у поточному році;
- уточнений прогноз платежів з обслуговування та погашення внутрішнього і зовнішнього державного боргу на плановий і наступні три роки, пропозиції щодо оптимального обсягу фінансування державного бюджету, очікувану величину та структуру державного боргу у плановому й наступні три роки.
На основі уточненого прогнозу надходжень до Державного бюджету виходячи з пріоритетів бюджетної політики та аналітичних матеріалів структурних підрозділів щодо інформації, отриманої від головних розпорядників Управлінням державного бюджету та бюджетної політики, розробляються попередні показники граничних видатків Державного бюджету на плановий і наступні роки та

 
 

Цікаве

Загрузка...