WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Планування доходів бюджету - Реферат

Планування доходів бюджету - Реферат

Зауважимо, що торговельний баланс складається в доларах США, а тому у разі розрахунків у валюті України використовується прогнозний курс долара до гривні за даними Національного банку України.
Планування експортного мита здійснюється, як правило, методом прямого розрахунку у зв'язку з обмеженою кількістю і незначними обсягами товарів, що підлягають оподаткуванню митом. Сума надходжень визначається множенням прогнозованого обсягу експорту товарів за кожною позицією на встановлену ставку мита.
Мито на товари, які ввозяться (пересилаються) громадянами, планується виходячи з обсягів ввезення товарів громадянами у неторговельному обігу та тенденцій щодо їх оподаткування (введення чи скасування пільг та ін.).
Інші податкові доходи. Державне мито сплачують юридичні та фізичні особи за вчинення дій в їхніх інтересах та за видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженим на те органом. Державне мито сплачується до бюджетів різних рівнів залежно від органу, який розглядає справу. Зокрема, до Державного бюджету України надходять платежі з позовних заяв до арбітражних судів та заяв з перевірки рішень та ухвал, постанов цих судів у порядку нагляду, а також мито, яке сплачується під час оформлення і видачі паспортів, та за інші дії, передбачені чинним законодавством.
Прогнозування надходження державного мита до Державного бюджету здійснюється на підставі інформації Державної податкової адміністрації про суми щомісячного надходження цього платежу до бюджету і прогнозних індексів цін на плановий рік.
Державне мито, стягнення якого пов'язується з усіма іншими інструментами та діями, надходить до місцевих бюджетів. Так, за нотаріальні дії, учинені державними нотаріальними конторами щодо посвідчення договорів відчуження житлових будинків, гаражів, а також іншого нерухомого майна, сплачується мито в розмірах до неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Ураховуючи особливості державного мита, що не передбачають ведення загальноприйнятого обліку платників, прогнозування суми можливих надходжень за цим джерелом здійснюється на основі очікуваних надходжень за поточний рік із застосуванням неоподаткованого мінімуму заробітної плати та прогнозних індексів цін.
Консульські збори - це плата за вчинення консульських дій з оформлення документів на право в'їзду в Україну та виїзду за кордон, легалізації та витребування документів.
Збори стягуються як на території України, так і за її межами. Збори, які стягуються за межами України, зараховуються у визначених Державним бюджетом на відповідний рік розмірах до загального і спеціального фондів бюджету і використовуються на утримання закордонних дипломатичних установ України та придбання у державну власність України приміщень для їх розміщення в межах бюджетних призначень на ці цілі.
Надходження консульських зборів (як на території України, так і за її межами) планується з урахуванням міграційно-візової політики України стосовно іноземних держав, тенденції щодо розвитку зовнішньополітичної діяльності України, фактичного обсягу цих надходжень у попередні роки та прогнозного курсу гривні до долара США на відповідний плановий рік.
Місцеві податки і збори прогнозуються на стадії розроблення проекту Державного бюджету з метою визначення обсягів між-бюджетних трансфертів. Прогноз визначається на основі даних Державної податкової адміністрації про фактичні надходження місцевих податків і зборів та тенденцій, що складаються. Ураховуючи, що місцеві податки і збори надходять до місцевих бюджетів, конкретні розрахунки за кожним податком здійснюються місцевими фінансовими органами. В основу розрахунків покладено прийнятий порядок стягнення того чи іншого податку і збору.
Неподаткові надходження
Неподаткові надходження включають насамперед рентну плату за нафту та природний газ, що видобувається в Україні, різницю в цінах на природний газ, відрахування від плати за транзит газу трубопровідним транспортом через територію України.
Рентна плата введена з метою вирівнювання ціни на нафту і природний газ, що видобуваються в Україні, та ціни, за якою вони імпортуються з інших держав. Сума рентної плати визначається на підставі прогнозних обсягів власного видобутку нафти і газу та діючих ставок рентної плати.
Оптова ціна на нафту, природний газ та рентна плата встановлюється в доларовому еквіваленті в перерахунку в гривню за курсом Національного банку України.
Різниця в цінах на природний газ вітчизняного видобутку - це різниця між граничною оптово-відпускною ціною на природний газ для споживачів України і ціною власного видобутку з урахуванням частини витрат газотранспортних організацій. Гранична оптова ціна на природний газ, що реалізується споживачам України, визначається на основі ціни закупки імпортованого газу і ціни на газ власного видобутку, часткового відшкодування витрат на транспортування газу територією України з урахуванням податку на додану вартість.
Сума надходжень до Державного бюджету різниці в цінах на природний газ визначається множенням обсягу добутку природного газу (в 1000 м3) на розмір різниці в цінах (у доларах США на 1000 м3).
Відрахування від плати за транзит газу трубопровідним транспортом через територію України здійснює НАК "Нафтогаз України" і визначає цю суму у розмірі, еквівалентному 0,20 дол. США за 1000 м3 природного газу на кожні 100 км відстані, і обсяги газу, що транспортуються транзитом.
Планування інших видів неподаткових надходжень здійснюється на основі даних Державної податкової адміністрації про фактичне їх надходження на дату складання проекту бюджету, очікуваного надходження до кінця року, а також з урахуванням тенденцій, які складаються в останні роки.
Список використаної літератури
1. Білик М.Д. Організація і методика аудиту сільськогосподарських підприємств. 628 с.
2. Бойко Н. А. Економічна і соціальна географія. Рос. мовою. 239 с.
3. Болюх М. А., Горбаток М. І. Збірник задач з курсу "Економічний аналіз". 232 с. Бондар М.І. Аудит в АПК. 188 с.
4. Боярська 3. І. Міжнародне комерційне право. 143 с.
5. Брусіловський Б. Я. Інформатика інвестування. 497 с.
6. Валєєв К. Г.,Джалладова І. А. Вища математика. Ч. II. 451 с.
7. Валютні операції / За ред. Л. П. Петрашко. 144 с.
8. Васильков В.Г. Організаціявиробництва. 524 с.
9. Вітлінський В. В. Економічний ризик: ігрові моделі. 446 с.
10. Верба В. А., Решетняк Г. І. Організація консалтингової діяльності. 244 с.
11. Власова А. М., СавчукЛ. М., Савінова В. Б. Організаційна поведінка. 96 с.
12. Войчак А. В, Павленко А. Ф. Маркетинг. 246 с.
13. Герольд Мус, Рольф Ханшманн. Бухгалтерський облік (основи - завдання - розв'язання)! Пер. з нім., рос. мовою; за ред. В. В. Сопка. 368 с.
14. Гончарук Я. А., Павленко А. Ф., Скибінський С. В. Маркетинг у тестах. 392 с. Голуб Н.М., Шамхалова Н.А. Фінанси англійською мовою. 426 с.
15. Голуб Н. М., Шамхалова Н. А. Англійська для банківської справи. 421 с.
16. Гусак Т. М. Англійська граматика на практиці. 183 с.
17. Гусак Т. М., Мірошниченко Н. О. Посібник з аудіювання (англ. мова). Ч. І для студентів. 160 с. (З комплектом касет).
18. Гусак Т. М., Мірошниченко Н. О. Посібник з аудіювання (англ. мова). Ч. II для викладачів. 144 с. (З комплектом касет).

 
 

Цікаве

Загрузка...