WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Планування доходів бюджету - Реферат

Планування доходів бюджету - Реферат

групами порід у межах груп лісів виходячи з принципів безперервності і невиснажливості використання лісових ресурсів.
Залежно від розміру розрахункової лісосіки Кабінет Міністрів України встановлює щорічний розмір лісосічного фонду. Лісосічний фонд - це запаси деревини, призначеної для щорічної заготівлі під час рубок головного користування. Розмір плати за спеціальне використання лісових ресурсів установлюється на підставі лімітів їх використання і такс. Такси і порядок стягнення плати встановлюються Кабінетом Міністрів.
Планування надходжень плати за спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється виходячи з виділеного ліміту лісосічного фонду і середньої ставки плати за деревину з урахуванням її індексації.
Плата за спеціальне використання водних ресурсів установлюється з метою створення заінтересованості суб'єктів підприємницької діяльності в раціональному використанні й охороні вод, відтворенні водних ресурсів. Плату встановлено за спеціальне використання прісних водних ресурсів як загальнодержавного, так і місцевого значення.
Планування надходжень плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів здійснюється методом прямого розрахунку виходячи із затверджених Міністерством охорони навколишнього природного середовища лімітів використання прісних водних ресурсів, вантажопідйомності вантажного флоту і пасажиро-місткості пасажирського діючих флотів і чинних нормативів плати. При цьому ставки плати індексуються відповідно до прогнозу зростання цін у матеріальному виробництві.
Платниками плати за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, у тому числі підприємства з іноземними інвестиціями, які здійснюють видобуток корисних копалин.
Для суб'єкта підприємницької діяльності встановлюються ставки плати за кожну одиницю погашених балансових запасів, диференційованих за видами корисних копалин. Щодо залізної руди, кухонної і кам'яної солі, флюсових вапняків передбачені понижувальні коефіцієнти.
Планування надходжень від плати за спеціальне використання надр під час видобування корисних копалин здійснюється за прогнозом видобутку корисних копалин та нормативу плати. При цьому оподаткований оборот збільшується відповідно до індексу зростання цін.
Відрахування на геологорозвідувальні роботи є формою реалізації економічного механізму відшкодування витрат на пошуки і розвідку корисних копалин, виконаних за рахунок Державного бюджету, і створення джерела коштів для фінансування подальших робіт, спрямованих на відтворення та розвиток мінерально-сировинної бази України.
Платниками відрахувань є користувачі надр усіх форм власності, у тому числі підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини (у тому числі підземні прісні, мінеральні й термальні води) на родовищах, розвіданих за рахунок коштів Державного бюджету.
Планування надходжень до Державного бюджету відрахувань на геологорозвідувальні роботи здійснюються на основі прогнозів видобутку корисних копалин у наступному році і чинних нормативів, затверджених Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України.
Плата за землю запроваджена з метою формування джерела коштів для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунтів та розвитку інфраструктури населених пунктів.
Планування плати за землю здійснюється на основі показників структури земельних ділянок, які надає Державний Комітет України із земельних ресурсів. Сума надходжень обчислюється виходячи із площі земельної ділянки відповідного призначення та середньої ставки податку.
З огляду на те, що плата за землю обчислюється і стягується місцевими органами влади і переважно надходить у місцеві бюджети, планування цього платежу здійснюється на місцях методом прямого розрахунку. Так, сільські і селищні Ради ведуть облік власників і землекористувачів, земельна ділянка яких розташована на їх території. Аналогічний облік ведуть фінансові органи районних, міських державних адміністрацій. Це дає можливість з високою точністю обчислювати планові суми земельного податку.
Податок на додану вартість є найбільш значним за величиною в доходах бюджету. Його питома вага протягом усього періоду функціонування становить близько чверті доходів бюджету. Це один з найважливіших економічних інструментів перерозподілу доходів юридичних і фізичних осіб, а також бюджетів різних рівнів.
Планування суми надходжень податку на додану вартість здійснюється на базі прогнозних макроекономічних показників вартісної оцінки складових доданої вартості, а також установлених ставок податку. Макроекономічні показники розробляє Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України. При цьому враховується сукупність пільг, що передбачені чинним законодавством.
Акцизний збір з вітчизняних товарів обчислюється на основі прогнозних обсягів виробництва підакцизних товарів і ставок акцизного збору за кожним видом продукції, а також прогнозного курсу гривні до євро та з урахуванням пільг, визначених чинним законодавством.
Обчислення планової суми акцизного збору здійснюється методом прямого розрахунку. Для визначення прогнозу надходжень акцизного збору використовуються розрахунки в розрізі підприємств і організацій усіх форм власності. Крім того, міністерства і відомства, підвідомчі підприємства яких виготовляють підакцизні товари, надають інформацію про прогнозні обсяги випуску вказаної продукції.
Особливістю стягнення акцизного збору є його сплата до бюджету на рівні підприємств-виробників. У процесі подальшої реалізації цей збір не стягується. Акцизи належать до числа загальнодержавних доходів, їх ставки, порядок обчислення і сплати встановлюються законодавством України і є єдиними на всій території України.
Акцизний збір з імпортних товарів визначається на основі інформації Державної податкової адміністрації про фактичні суми надходжень акцизного збору на дату складання проекту Державного бюджету, очікуваних надходжень до кінця поточного року і прогнозного курсу гривні до євро.
Прогнозні суми надходжень податку на промисел, плати за видачу ліцензій та сертифікатів (у тому числі марки акцизного збору), плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на підприємницьку та професійну діяльність визначаються на основі даних Державної податкової адміністрації про фактичні надходження до бюджету вказаних платежів і з урахуванням очікуваних сум надходжень до кінця поточного року.
Мито - це податок на товари, які переміщуються через митний кордонУкраїни.
Мито на товари, що ввозяться суб 'єктами підприємницької діяльності, розраховується на основі загального обсягу імпорту торговельного балансу, який розробляє Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України. При цьому необхідно враховувати існуючі тенденції щодо динаміки та структури імпорту.
Планова сума мита розраховується на основі середньозваженої ставки, яка обчислюється на підставі обсягу імпорту, з якого має сплачуватись мито у році, що передує плановому (розраховується за прогнозним торговельним балансом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України) та очікуваного надходження імпортного мита в цьому ж році.

 
 

Цікаве

Загрузка...