WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Митне оформлення - Реферат

Митне оформлення - Реферат

установлених для товарів, транспортних засобів та інших предметів, що декларуються;
- виконувати в межах своєї компетенції інші дії, необхідні для митного оформлення та митного контролю товарів і транспортних засобів, що декларуються;
- оскаржувати у визначеному порядку рішення митних органів України.
Під час здійснення митного оформлення митний брокер виконує обов'язки і несе відповідальність у повному обсязі як власник, що самостійно переміщує товари чи інші предмети через митний кордон України. Взаємовідносини митного брокера з особою, яку від представляє, визначаються договором доручення.
Однією з головних операцій, що входять до митного оформлення, є декларування. Декларування здійснюється шляхом заяви за встановленою формою (письмовою, усною тощо) точних даних про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон, а також відомостей, необхідних для їх митного контролю та митного оформлення. Митна декларація - письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу і містить відомості щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, необхідні для їх митного оформлення або переоформлення.
Якщо декларант з поважних причин, перелік яких визначаєтьсяДержмитслужбою України, не може здійснити у повному обсязі декларування товарів і транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України, безпосередньо під час переміщення їх через митний кордон України (крім товарів, які переміщуються транзитом через територію України), такі товари можуть бути випущені у вільний обіг у спрощеному порядку після подання митному органу тимчасової чи неповної декларації та під зобов'язання про подання митної декларації, заповненої у звичайному порядку не пізніше ніж через ЗО днів з дня випуску товарів у вільний обіг.
Якщо товари регулярно переміщуються через митний кордон України однією і тією самою особою на одних і тих же умовах та підставах, митний орган може дозволити такій особі подавати періодичну митну декларацію, яка оформляється на переміщення товарів за певний погоджений з митним органом період.
До ввезення товарів на митну територію України декларантом може подаватися до відповідного митного органу попередня митна декларація. Подання попередньої митної декларації у разі ввезення на митну територію України підакцизних товарів є обов'язковим. Подання попередньої митної декларації передбачає авансову сплату всіх податків ще до того, як товари ввозяться на митну територію України. У випадку з підакцизними товарами обов'язковість подання попередньої митної декларації зумовлена посиленим контролем за ввезеням таких товарів.
Митна декларація подається митному органу, який здійснює митне оформлення, протягом 10 днів з дати доставлення товарів і транспортних засобів у митний орган призначення.
Товари, що переміщуються через митний кордон України громадянами, декларуються митному органу одночасно з пред'явленням цих товарів.
Порожні транспортні засоби та транспортні засоби, в яких перевозяться пасажири, у разі в'їзду на митну територію України декларуються митному органу не пізніше ніж через три години з моменту прибуття у пункт пропуску на митному кордоні України, а в разі виїзду за межі митної території - не пізніше ніж за три години до перетинання митного кордону України.
Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу.
З дозволу митного органу відомості, зазначені у митній декларації, можуть бути змінені чи доповнені, а подана митна декларація відкликана, але лише до моменту прийняття митним органом митної декларації до митного оформлення.
Зміна, доповнення та відкликання митної декларації після її прийняття митним органом до митного оформлення не допускаються. Внесення до митної декларації змін чи доповнень, які мають істотне значення для застосування процедур митного контролю щодо товарів і транспортних засобів або впливають на умови оподаткування товарів чи застосування до них заходів нетарифного регулювання, здійснюється через подання митному органу нової митної декларації.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України // Закони України: В 11т. - Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1997. - Т. 10. - С. 3-41.
2. Бюджетний кодекс України від 21 червня 2001 року. - К.: Атіка. - 2001. -80с.
3. Митний кодекс України // Урядовий кур'єр. - 2002. - 14 серпня. - № 148.
4. Про Державний бюджет України на відповідний рік: Закон України // Відомості Верховної Ради України або Офіційний вісник України.
5. Про державний внутрішній борг України: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1996. - Т. 4. - С. 43-44.
6. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1996. - Т. 5. - С. 13-20.
7. Про державну податкову службу: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1996. - Т. 1. - С. 37-77.
8. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України // Відомості Верховної Ради України. - 1997. - Ст. 170. - № 24. - С. 379-429.
9. Про Рахункову палату України: Закон України // Закони України: В 11т./ Верховна Рада України: Ін-т законодавства. - К., 1997. - Т. 11. -С. 60-76.
10. Про систему оподаткування: Закон України // Відомості Верховної Ради. - 1997. - № 16.- Ст. 119.

 
 

Цікаве

Загрузка...