WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Митне оформлення - Реферат

Митне оформлення - Реферат


Реферат на тему:
Митне оформлення
На відміну від податкових органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю сплати податків до бюджету переважно під час документальних перевірок діяльності платників податків, митні органи правильність нарахування і своєчасність сплати податків під час переміщення товарів через митний кордон України проводять під час митного оформлення товарів.
Що ж таке митне оформлення? Митне оформлення - це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із фіксуванням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів. Як уже зазначалося в попередньому параграфі, лише після закінчення митного оформлення товари можуть бути звільнені від митного контролю.
Метою митного оформлення є засвідчення відомостей, одержаних під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та оформлення результатів такого контролю, а також статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів і транспортних засобів.
Залежно від того, хто здійснює переміщення товарів через митний кордон України та виду митного режиму, визначається місце здійснення митного оформлення.
Так, митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України резидентами (крім громадян), крім випадків переміщення товарів і транспортних засобів через територію України у режимі транзиту, здійснюється митними органами, у зонах діяльності яких розташовані ці резиденти.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через територію України у режимі транзиту, здійснюється митним органом за місцем ввезення цих товарів і транспортних засобів на митну територію України.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, які вивозяться за межі митної території України громадянами, може здійснюватися у будь-якому митному органі на всій митній території України.
Митне оформлення товарів (крім тих, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, а також автомобілів), які ввозяться на митну територію України громадянами, здійснюється у пунктах пропуску через митний кордон України.
Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України громадянами у несупроводжуваному багажі, здійснюється митними органами за місцем проживання або тимчасового перебування зазначених громадян.
Місця здійснення митного оформлення автомобілів, які ввозяться на митну територію України громадянами, визначаються Держмитслужбою України.
Митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів відомостей щодо товарів і транспортних засобів, які підлягають митному оформленню.
Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів та документів на них до митного контролю та митного оформлення здійснюється проставленням відповідних відміток на митній декларації та товаросупровідних документах. Митне оформлення здійснюється митним органом, як правило, протягом однієї доби з часу пред'явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей.
Митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, відповідно до заявленого митного режиму. Відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України запроваджуються такі види митного режиму: імпорт; реімпорт; експорт; реекспорт; транзит; тимчасове ввезення (вивезення); митний склад; спеціальна митна зона; магазин безмитної торгівлі; переробка на митній території України; переробка за межами митної території України; знищення або руйнування; відмова на користь держави. Декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.
Слід звернути увагу на те, що суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності (юридична особа чи фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності) у разі необхідності здійснювати митне оформлення будь-яких вантажів до моменту здійснення митного оформлення повинен звернутися до митного органу за місцем своєї державної реєстрації і стати на облік. Без цього митне оформлення вантажів не здійснюється. Кожному суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності присвоюється обліковий номер та видається облікова картка учасника зовнішньоекономічної діяльності.
Митне оформлення може здійснюватись підприємством не самостійно, а за допомогою іншого підприємства (митного брокера), з яким укладено відповідний договір і яке має ліцензію на право здійснення митної брокерської діяльності, видану Держмитслужбою України. Для здійснення митного декларування такому митному брокеру, крім ліцензії, необхідно мати у своєму штаті осіб, уповноважених на декларування, які отримали відповідні кваліфікаційні свідоцтва. Для видачі кваліфікаційного свідоцтва у митниці створюється екзаменаційна комісія, яка приймає іспит у кандидатів з метою визначення достатності їх рівня знань і кваліфікації для здійснення декларування.
Митний брокер має право від свого імені, за рахунок і за дорученням особи, яку від представляє, самостійно здійснювати такі операції в галузі митної справи:
- декларувати товари, транспортні засоби та інші предмети;
- подавати митному органу України документи, необхідні для митного оформлення;
- пред'являти митниці товари, транспортні засоби та інші предмети, що декларуються;
- забезпечувати сплату митних платежів,

 
 

Цікаве

Загрузка...