WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни - Курсова робота

Фінансовий контроль та його роль у забезпеченні фінансової дисципліни - Курсова робота

використовувані не по призначенню, з накладенням передбачених штрафів.
Велику роль у проведенні фінансового контролю грає здійснюване Мінфіном методичне керівництво організацією бухгалтерського обліку в країні, а також проведення атестацій по аудиті і ліцензуванню аудиторської діяльності (сюди не входить аудит банків).
Слід зазначити, що контрольні повноваження Мінфіну РФ поширюються на фінансові засоби тільки федерального рівня.Бюджетне законодавство РФ передбачає фінансову самостійність суб'єктів Федерації й органів місцевого самоврядування. Вони самі несуть відповідальність за формування і використання своїх бюджетів і позабюджетних фондів.
Оперативний контроль
Оперативний контроль використання державних засобів здійснює діючий у рамках Мінфіну Департамент фінансового контролю й аудита, а також органи Федерального казначейства.
Департамент державного фінансового контролю й аудита Мінфіну РФ, створений Постановою Уряду РФ від 6 березня 1998 року є приймачем Контрольно-ревізійного керування Мінфіну РФ. Департамент і його територіальні підрозділи зобов'язані проводити комплексні ревізії і тематичні перевірки з метою контролю надходжень і цільового використання засобів федерального бюджету і позабюджетних фондів; документальні перевірки фінансово-господарської діяльності по завданнях правоохоронних органів, а також органів державної влади суб'єктів РФ і місцевого самоврядування.
Органи Федерального казначейства покликані здійснювати державну бюджетну політику; керувати процесом виконання федерального бюджету, здійснюючи при цьому твердий контроль надходження, цільового й ощадливого використання державних засобів.
На нього покладені наступні задачі:
" Контроль за дохідною і видатковою частиною федерального бюджету в ході його виконання;
" Контроль стану державних фінансів у цілому і надання вищим органам законодавчої і виконавчої влади звітів про фінансові операції Уряду РФ і стані бюджетної системи;
" Контроль разом з Банком Росії стану державного зовнішнього і внутрішнього боргу РФ;
" Контроль державних федеральних позабюджетних фондів і фінансових відносин між ними і федеральним бюджетом.
Органи Казначейства мають право робити перевірки різних грошових документів, звітів і кошторисів у державних органах, банках, на підприємствах усіх форм власності, що використовують засоби федерального бюджету і позабюджетних фондів, припиняти операції по їх рахунках у банках. Вони мають право видавати розпорядження про стягнення в безперечному порядку державних засобів, з накладенням штрафу в розмірі діючої дисконтної ставки Центрального банку Росії, а також накладати штрафи на комерційні банки у випадку несвоєчасного зарахування ними засобів, що надходять від суб'єктів, що хазяюють, на рахунки федерального бюджету і позабюджетних фондів у розмірі діючої в даному банку процентної ставки, збільшеної на 10 пунктів. Як правило, органи Казначейства взаємодіють з податковими і правоохоронними органами.
За рішенням Уряду РФ перехід на казначейську систему виконання федерального бюджету, що повинний був закінчиться в 1999 році покликаний значно зміцнити контрольні повноваження Федерального казначейства в частині федерального бюджету.
Слід зазначити, що в даний час не передбачено серйозної адміністративної чи кримінальної відповідальності за нецільове використання бюджетних засобів, що різко знижує ступінь ефективності державного контролю. Практично невідомі випадки, коли збуджені по фактах нецільового використання державних ресурсів справи були доведені до суду. Вирішити цю проблему покликаний закон, що знаходиться в стадії проекту, "Про Державний фінансовий контроль", що передбачає відповідні санкції і механізм їхнього застосування.
Фінансовий контроль з боку спеціалізованих органів
Крім розглянутих вище органів фінансового контролю, у Росії існує ряд спеціалізованих органів фінансового контролю, сферою діяльності яких є конкретна область фінансів, наприклад чи оподатковування страхування.
У зв'язку з підвищенням ролі податків у доходах держави при переході до ринкової економіки стало необхідне виділення органів податкової служби в особливу систему. Головна задача податкових органів - забезпечення єдиної системи контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю числення, повнотою і своєчасністю сплати податків і інших обов'язкових платежів.
Система податкових органів, що підкоряється Президенту РФ, включає Федеральну податкову службу, а також державні податкові інспекції в суб'єктах РФ і органах місцевого самоврядування. Основна оперативна ланка - міські і районні податкові інспекції, оскільки саме вони здійснюють безпосередній податковий контроль і ведуть облік платників податків. У свою чергу Федеральне податкове відомство контролює діяльність нижчестоящих податкових органів, координує взаємодія органів податкової служби з іншими контролюючими і правоохоронними органами.
Податкові органи мають право, відповідно до податкового законодавства перевіряти будь-які грошові документи в юридичних і фізичних осіб, включаючи спільні підприємства, іноземних громадян і обличчя без громадянства; одержувати від них відповідні довідки і зведення (за винятком складових комерційну таємницю); контролювати дотримання суб'єктами податкового законодавства, що хазяюють, і правильність числення податків; обстежувати будь-які використовувані для витягу доходів виробничі, складські і торгові приміщення; застосовувати заходу примусового впливу у відношенні посадових осіб і громадян, включаючи вилучення відповідних документів і призупинення операцій по рахунках у банках. Податкові інспекції також мають право накладення адміністративних штрафів і примусового стягнення податкових недоїмок у бюджет.
Для забезпечення економічної безпеки РФ і зміцнення державної дисципліни в області податкової дисципліни створені органи податкової поліції, її територіальні і місцеві підрозділи.
Податкова поліція покликана вирішувати наступні задачі:
" Виявлення, попередження і припинення податкових злочинів і правопорушень;
" Захист співробітників податкової інспекції від протиправних зазіхань при виконанні ними службових обов'язків;
" Виявлення, попередження і припинення корупції в податкових органах.
Для здійснення фінансового контролю в сфері страхування відповідно до Указу Президента РФ від 18 лютого 1992 року "Про державний страховий нагляд РФ" була організована Федеральна служба страхового нагляду (Росстрахнадзор). Основні задачі і функції цієї служби були визначені Законом РСФСР "Про страхування" від 27 листопада 1992 року. У 1996 році Росстрахнадзор перетворений у Департамент страхового нагляду Міністерства фінансів РФ зі збереженням основних задач і функцій.
Департамент страхового нагляду і територіальні органи, крім ліцензування страхової діяльності і регулювання єдиного страхового ринку, здійснюють контроль

 
 

Цікаве

Загрузка...