WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Прямі і непрямі податки підприємства - Реферат

Прямі і непрямі податки підприємства - Реферат

території України, так і за її межами.
2. Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.
3. З числа нерезидентів - юридичні особи, створені у будь-якій організаційно-правовій формі, які отримують доходи з джерелом їх походження з України.
Від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, а саме:
- органи державної влади
- благодійні фонди і організації
- пенсійні фонди
- спілки і асоціації
- релігійні організації
- інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку.
Прибутковий податок з громадян
Сукупний оподатковуваний доход за календарний рік складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів, одержаних з різних джерел як на території України, так і за її межами. При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, одержані як в натуральній, так і в грошовій формах. Доходи, одержані в натуральній формі, зараховуються до сукупного оподатковуваного доходу за календарний рік за вільними (ринковими) цінами.
Оплата податку з доходів, одержаних у іноземній валюті, здійснюється у гривнях. Доходи, одержані в іноземній валюті перераховуються у гривні за курсом, що визначається Національним банком України на дату одержання доходу.
Не включаються до сукупного оподатковуваного доходу:
а) допомога з державного соціального страхування і державного соціального забезпечення
б) суми одержуваних елементів
в) державні пенсії, що сплачуються за умовами добровільного страхування пенсій
г) компенсаційні виплати в грошовій і натуральній формах
д) суми грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержуваних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ у зв'язку з несенням служби
е) суми, одержані в результаті успадкування та дарування, за вийнятком сум авторської винагороди
є) суми, одержані громадянами за обов'язковим і добровільним страхуванням
ж) суми матеріальної допомоги, як в грошовій, так і в натуральній формах, незалежно від їх розміру.
з) інші суми, передбачені відповідними Законами.
Ставка і розмір податку вираховується залежно від місячного доходу особи (чим більший доход, тим більша сума вираховується), згідно з чинним законодавством.
Плата за землю
Плата за землю - це податок за володіння і користування землею. Ця плата впроваджується з метою формування джерела коштів для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони інфраструктури населених пунктів тощо.
Ставки земельного податку для земельних ділянок населених пунктів, грошова оцінка яких не встановлена становить 2,72-38,01 коп. за 1 кв. м. залежно від кількості населеня.
Плата за землю справляється у двох формах: земельного податку і орендної плати.
Земельний податок сплачується власниками землі та землекористувачами. Орендна плата сплачується орендарями.
Об'єктом плати (податку) є земельна ділянка.
Податок на земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, справляється у відсотках від грошової оцінки одиниці площі ріллі в області: рілля, сінокоси, випаси - 0,181; багаторічні насадження - 0,0543; земельні ділянки підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення - 9,05; землі населених пунктів, грошова оцінка яких встановлена - 1,81.
Земельні ділянки, що знаходяться в населених пунктах, земельний податок стягується за ставками в грошових одиницях за 1 кв. м. площі. Якщо грошову оцінку земельних ділянок не встановлено, то визначаються середні ставки земельного податку.
Податок на транспортні засоби
Податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин є джерелом фінансування будівництва, реконструкцій, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування, проведення природоохоронних заходів на водоймищах. Цей податок впливає на формування доходів місцевого самоврядування, ефективність використання наземних і водних транспортних засобів. Податок сплачують з прибутку.
Платником податку є юридичні особи (резиденти і нерезиденти), які мають на балансі транспортні засоби.
Відповідно до гармонізованої системи опису та кодування товарів, об'єктом оподаткування є транспортні засоби, які наведені нижче:
- автомобілі для перевезення не менше як 10 осіб, у т.ч. водія (3,60 грн з 100 см.куб.)
- автомобілі легкові (3,00-20,00 грн. з 100 см.куб, залежно від об'єму циліндрів двигуна)
- автомобілі вантажні (10,00-20,00 грн. з 100 см.куб.)
- автомобілі спеціального призначення (3,60 грн з 100 см.куб.)
- мотоцикли, мопеди (3,00 грн з 100 см.куб.).
Не є об'єктом оподаткування:
а) трактори на гусеничному ходу
б) мотоцикли з об'ємом двигуна до 50 куб.см.
в) вантажні та самохідні транспортні засоби, які використовуються на території заводу, складах для перевезення вантажів на короткі відстані
г) машини і механізми для сільськогосподарських робіт.
Податок з власників наземних транспортих засобів об'єктів господарювання обчислюють, виходячи з об'єму циліндрів та потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, які є на їх балансі:
ПТз=Оц*Ст, де
ПТз - податок із власників транспортних засобів
Оц - об'єм циліндрів у куб.см.
Ст - ставка податку на рік з 100 куб.см.
Податок сплачується перед реєстрацією (перереєстрацією) або технічним оглядом транспортних засобів. Податок може сплачуватись рівними частинами чотири рази на рік.
Від сплати податку звільняються підприємства автомобільного транспорту загального користування. На 50% - сільськогосподарські підприємства-товаровиробники за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше 10.
Непрямі податки
Податок на додану вартість
Система податку на додану вартість розроблена у Франції в 1954 р. економістом М.Лорс. Починаючи з 60-х років вона набула великого поширення у західноєвропейських, а згодом і в інших країнах.
ПДВ є частиною новоствореної вартості і сплачується до Державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг. Додана вартість - це прибуток, заробітна плата з нарахуваннями на неї та інші витрати, пов'язані з власне виробничим процесом.
Зарубіжні країни використовують ПДВ, встановлюючи не одну ставку, а цілу систему: знижену, стандартну та підвищену. Знижена ставка застосовуєтьсядо товарів першої необхідності, медикаментів та медичних послуг. Предмети розкоші оподатковуються за підвищеною ставкою. Розмір зниженої ставки у країнах ЄЕС коливається від 0% до 17%, стандартної - від 12% до 23% і підвищеної - від 25% до 33%. Нульова ставка у країнах ЄЕС встановлена на всі експортні товари. Це дає право експортерові на компенсацію ПДВ і дає змогу не включати його до ціни, що значно підвищує конкурентоспроможність товарів.
Платниками податку є підприємства, в яких обсяг оподаткованих операцій з продажу товарів (робіт, послуг), протягом будь-якого періоду з останніх дванадцяти місяців перевищує 3600 неопопдатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підприємства, які продають товари (роботи, послуги) на митній території Україні за готівкові кошти, сплачують

 
 

Цікаве

Загрузка...