WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Формування і використання фонду соціального захисту населення - Курсова робота

Формування і використання фонду соціального захисту населення - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА З ФІНАНСІВ
на тему
Формування і використання фонду соціального захисту населення
ПЛАН
Вступ ………………………………………………………………………….3
1. Загальнообов'язковове державне соціальне
страхування громадян в Україні…………………………………………4
2. Фонд загальнообов'язкового державного
соціального страхування України на випадок безробіття, його формування і використання……………………………………………….9
3. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України,
його формування і використання…………………………………………16
4. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його формування і використання………………………………………….31
Висновки ……………………………………………………………………. .39
Список використаної літератури ………………………………………….43
Вступ.
Актуальність проблеми. Система соціального захисту в Україні перебуває в кризовому стані оскільки розміри тих виплат, які здійснюються державою громадянам є досить малими і не дають змоги громадянам задовольнити всі свої мінімальні потреби виходячи з цільового призначення таких виплат. Невдоволені пенсіонери та громадяни України, які потребують соціального захисту з боку держави, на свою пенсію навіть не мають можливості заплатити за квартиру, не можуть нормально харчуватися, купити обнову, перемонтувати телевізор. Нещодавно 31 березня 2005 року Верховна Рада України затвердила зміни до Закону України "Про державний бюджет України на 2005 рік" як зазначив уряд це соціальний бюджет. Дійсно багато змін на краще задекларовано в бюджеті, наприклад, встановлено новий розмір допомоги по народженню дитини, який є досить великим і надасть змогу забезпечити дитину бодай самим необхідним, але багато питань все ж таки ще не вирішено. Проте уряд також не вдоволений, оскільки соціальні виплати зайняли в бюджеті таке місце, що внаслідок їх обов'язковості потіснили всі інші витрати, передусім інвестиції. А як можна говорити про вихід з кризи при зменшенні інвестицій?
Чому виникла така ситуація? Чи зумовлено це лише тяжкою економічною кризою, яку переживає Україна, помилками в економічній політиці, чи позначаються також причини, пов'язані з невирішеністю питань трансформації соціального захисту.
Метою даної курсової роботи є дослідження питання формування і використання фонду соціального захисту населення.
Завданнями курсової роботи, що забезпечують досягнення вищевказаної мети, є дослідження:
- загальнообов'язковового державного соціального страхування громадян в Україні;
- фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, його формування і використання;
- фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його формування і використання;
- фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його формування і використання.
Структура роботи. Курсова робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
1. Загальнообов'язковове державне соціальне страхування громадян в Україні.
Соціальний захист населення в Україні забезпечується шляхом впровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні.
З 1998 року в Україні діють Основи законодавства про страхування, які є базовим законодавчим актом в сфері соціального захисту населення. Цей нормативний документ визначає загальні принципи на яких базується соціальний захист населення; види соціального захисту населення, суб'єктів та інші важливі складові соціального захисту населення.
Для того, щоб розкрити питання формування та використання фонду соціального захисту населення необхідно визначити, що таке загальнообов'язкове державне соціальне страхування, на яких принципах воно здійснюється, визначити суб'єктів, загальні засади формування коштів фонду та роль держави у здійсненні загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Загальнообов'язкове державне соціальне страхування являє собою систему прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та т.і.
Соціальний захист населення здійснюється за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Соціальний захист населення України здійснюється за принципами:
" законодавчого визначення умов і порядку здійснення загальнообов'язкового державного соціального страхування;
" обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно (члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), громадян - суб'єктів підприємницької діяльності;
" надання права отримання виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням особам, зайнятим підприємницькою, творчою діяльністю тощо;
" обов'язковості фінансування страховими фондами (установами) витрат, пов'язаних із наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг, у обсягах, передбачених законами з окремих видів загальнообов'язкового соціального страхування;
" солідарності та субсидування;
" державних гарантій реалізації застрахованими громадянами своїх прав;
" забезпечення рівня життя, не нижчого за прожитковий мінімум, встановлений законом, шляхом надання пенсій, інших видів соціальних виплат та допомоги, які є основним джерелом існування;
" цільового використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування;
" паритетності представників усіх суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування в управлінні загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
В Україні право на соціальний захист мають застраховані громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які проживають на території України, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники і страховики.
Тобто основною умовою для отримання права на соціальний захист є державне соціальне страхування. Застрахованою є особа, на користь якої здійснюється загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Страхувальниками за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням є роботодавці та застраховані особи.
Страховиками є цільові страхові фонди з:
пенсійного страхування;
медичного страхування;
страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими народженням та похованням;
страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
страхування на випадок безробіття.
Страхові фонди беруть на себе

 
 

Цікаве

Загрузка...