WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку - Курсова робота

Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку - Курсова робота


Курсова робота
з навчальної дисципліни "Теорія фінансів"
на тему _"Економічна сутність страхування та формування фінансів страхового ринку"__
План
Вступ........................................................................................................................................2
Розділ І. Економічна необхідність та сутність страхового ринку
1.1 Економічні і історичні передумови виникнення страхування...............................3
1.2 Необхідність, економічний зміст та розвиток страхування ...................................5
1.3 Організаційна структура страхового ринку ..............................................................7
1.4 Державне регулювання страхової діяльності ...........................................................11
Розділ ІІ. Аналіз сучасного стану страхового ринку
2.1 Характеристики продавців страхових послуг...........................................................15
2.2 Характеристика покупців страхових послуг.............................................................18
Розділ ІІІ. Удосконалення страхового ринку
3.1 Проблеми та перспективи розвитку страхового ринку України..........................21
3.2 Напрями підвищення ефективності страхової
діяльності в ринковому середовищі..................................................................................25
Висновок.................................................................................................................................30
Список літератури................................................................................................................33
Вступ
Розширення самостійності товаровиробників, Формування ринкової інфраструктури, договірних відносин, різке звуження сфери державної дії на розвиток процесів виробництва і розподілу матеріальних благ вимагають нових підходів до використання фінансово-кредитного механізму в управлінні економікою. Особливого значення в зв'язку з цим набувають питання страхування господарської діяльності, що враховує інтереси суверенних суб'єктів держави і направленої на створення їм рівних стартових умов для переходу до ринкових відносин. Ця проблема має важливе теоретичне і практичне значення, ставить перед економічною наукою нові завдання, рішення яких дозволить підвищити наукову обгрунтованість заходів по оздоровленню економіки, її соціальній орієнтації, зближенню товарного і грошового оборотів, забороні інфляційних процесів і скороченню бюджетного дефіциту.
Назріла необхідність формування вітчизняного страхового ринку, котрий відображав би весь грошовий оборот, включаючи грошово-кредитні потоки.
На шляху до вітчизняного страхового ринку немає простих рішень. Вони взаємозв'язані з соціально-економічною ситуацією в країні, проблемами роздержавлення в народному господарстві, фінансово-кредитною і структурною політикою, законодавчим і організаційним забезпеченням економічної реформи.Незмінно зростає роль страхування в розвитку економіки сучасної України, як базового елементу функціонування інфраструктури ринкових відносин. Йдеться про два паралельні процеси: впровадженні страхового механізму в економічну інфраструктуру і створення самої інфраструктури страхової справи в Україні. З позицій сьогоднішнього дня необхідно підкреслити розуміння страхування як самостійної економічної категорії. Проявом економічної категорії страхування на практиці виступають різні галузі, види і підвиди страхування.
Страхування - це стратегічний сектор економіки.
Особливо в період розвитку ринкових відносин підприємець дістає можливість зосередити все свою увагу на проблемах ринку і конкуренції, будучи упевненим при цьому, що засоби виробництва і предмети праці матеріально захищені від будь-яких випадковостей.
Саме страхування підвищує інвестиційний потенціал і дає можливість збільшити стан і багатство нації. Це важливо для російської економіки, яка поки перебуває в складному положенні.
Проблема формування страхового ринку України, на мій погляд, розроблена недостатньо. У країні є визнані юристи, економісти, соціологи і т.п. На їх думку зважають, їх думка по тих або іншим питанням освітлюється в засобах масової інформації не тому що вони посідають певні посади, а тому що вони є визнаними фахівцями в своїй області. Із страхуванням ситуація інша. Відсутність належної учбової бази, невоспріятіє страхування як серйозного економічного інструменту на державному рівні призводить до того, що даний економічний сектор розвивається сам по собі. Недооцінка страхування підриває його престиж і, як результат, відсутності прагнення набувати знання в цій сфері. Низький попит на знання в даній області в свою чергу практично виключає потребу в професійних викладацьких кадрах, не говорячи вже про необхідність досягнення наукових вершин. Наслідки такої лінії ми бачимо сьогодні. До теперішнього часу у нас немає гідного підручника по страхуванню. Питання страхування освітлюються тільки в спеціальній літературі (якої також не багато), і те в більшості своїй на рівні керівників страхових компаній.
1.1 Економічні і історичні передумови виникнення страхування
Досліджуючи природу виникнення і розвитку страхування, можна з упевненістю сказати, що страхування виникло і розвивалося, маючи своїм кінцевим призначенням задоволення потреб людини, його усвідомлених запитів в страховому захисті від різних випадковостей. У страхуванні розвивалися різні економічні відносини, що складаються між людьми в процесі виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ. Воно надавало всім господарським суб'єктам гарантії у відшкодуванні збитку.
Страхування своїм корінням йде в глиб століть. Передбачається, що первинні, найпримітивніші форми страхування зустрічалися за два тисячоліття до нашої ери, зокрема в законах вавілонського царя Хаммурапі, які передбачали укладення угоди між учасниками торгового каравану про те, щоб разом зазнавати збитки, що осягнули кого-небудь з них в дорозі від нападу розбійників, пограбування, крадіжки і т.д.
Угоди про взаємний розподіл збитків від корабельної аварії і інших морських небезпек полягали між купцями-корабельниками на берегах Персидської затоки, у Фінікії і ін.
Звичаями чумацької торгівлі (XIII в., територія України) встановлювалося, що якщо в дорозі у чумака ляже віл, то на артільні гроші купується іншій .
У всіх цих випадках має місце одна і та ж мета - забезпечення відшкодування збитків від стихійних і інших небезпек кожного з учасників торгового або путнього колективу спільно, за рахунок всіх його членів.
Характерною межею якнайдавнішого страхування є те, що на даному етапі ще немає регулярності страхових платежів, що вносяться в загальну касу. Більш того, організація страхового фонду виражалася в зобов'язаннях відшкодовувати збитки у

 
 

Цікаве

Загрузка...